Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 71

Temat: Blokada tylnego dyferencjału

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Jaka wersje ?

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    Jeżdżę przeszło 6 lat Giuliettą, która jest wyposażona w Q2 (czyli "szperę"). Co prawa sposób jazdy Giulią będzie zupełnie inny, gdyż ta druga ma (wreszcie!) napęd na tył, ale szczerze polecam ten system. Zamiast wyhamowywać buksujące koło przesyła więcej momentu obrotowego na koło o lepszej przyczepności co daje jeszcze większą frajdę w jeździe krętymi drogami. Na poparcie tych słów powiem Ci, że już zamówiłem Giulię i czekam na odbiór .
    Niestety zmartwie Cie. Z Twoich slow wynika ze 6 lat jezdziles autem nie wiedzac jak dziala w nim Q2.. Chyba ze cudzysłów mial swiadczyc o niklym zwiazku tego rozwiazania z prawdziwa szpera.
    Ostatnio edytowane przez Pitero ; 17-06-2017 o 16:28
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200KM
    Postów
    35

    Domyślnie

    Chodzi mi właśnie o to czy jest na forum ktoś kto to ma albo kto pytał się w salonie i uzyskał więcej informacji na ten temat. Mi Pan w salonie powiedział jedynie że jest to "elektroniczna szpera", więc wychodziłoby że jest to system Q2, tyle że jak przegląda się chociażby opis wyposażenia Giulii dostępnych na stocku, to w tym opisie stoi jak byk że każda ma Q2. Więc to nie jest Q2 tylko musi być to coś więcej, tzn. coś innego.

    Więc pytanie jest aktualne - na czym ma polegać ten system i czy jest tak jak ktoś już wcześniej pisał, żę są dwa mechanizmy - jeden "analogowy" i jeden elektroniczny?

  4. #34
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Najlepiej by się bylo podpytać u FCA. Dość luźno się dziś podchodzi do nazewnictwa, więc ta elektroniczna szpera może oznaczać wiele.
    Technicznie rzecz biorąc Q2 z Giulietty to żadna szpera, bo to po prostu odpowiednio ustawiona kontrola trakcji, a nie mechanizm różnicowy.

    Elektroniczna szpera równie dobrze może oznaczać po prostu elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym uślizgu i to bym obstawiał. Dzisiaj chyba zwykłych, analogowych dyfrów się nie montuje.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pitero Zobacz post
    Niestety zmartwie Cie. Z Twoich slow wynika ze 6 lat jezdziles autem nie wiedzac jak dziala w nim Q2.. Chyba ze cudzysłów mial swiadczyc o niklym zwiazku tego rozwiazania z prawdziwa szpera.
    Masz rację. Jeździłem jedynie ze "szperą" elektroniczną i wiem, że mechaniczna jest o wiele wydajniejsza. Niestety nie jestem zawodowcem i ta którą mam sprawia mi frajdę (wolę taką niż żadnej!).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Jaka wersje ?
    Jeżeli to pytanie do mnie, to wybrałem 200 KM (benzyna) i trochę opcji

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Słabo się orientuję w tym temacie "szpery", poza subiektywnym odbiorem, że w Julce na "D" się lepiej jeździ generalnie. Czy ten pakiet Performance do Giluli Veloce (AWD) to jest wciąż coś sensownego, czy też strata pieniędzy?

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar treboR L
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    AR Stelvio pełna opcja
    Postów
    267

    Domyślnie

    Odpowiedz sobie na pytanie: jak i gdzie będziesz jeździł? Jeżeli masz w planach odwiedzanie torów i szybką jazdę sportową, to warto, a jeśli będziesz się poruszał tylko po drogach publicznych to są inne ciekawsze pakiety.

  8. #38
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał treboR L Zobacz post
    Odpowiedz sobie na pytanie: jak i gdzie będziesz jeździł? Jeżeli masz w planach odwiedzanie torów i szybką jazdę sportową, to warto, a jeśli będziesz się poruszał tylko po drogach publicznych to są inne ciekawsze pakiety.
    Tak pisałem kilka miesięcy temu, jak jeszcze byłem teoretykiem i nie miałem auta z napędem na tył, na nieszczęscie z otwartym dyfrem Nie jeżdzę na tory (chociaz mam nadzieję się w końcu zebrać i zajechać na jakieś szkolenie), ale po prostu lubie sobie czasem pocisnać jak droga pusta, i zarzucić mocniej tyłkiem, albo dynamiczniej ruszyć czy też włączyć się do ruchu, w końcu po co kupiłem auto z 300 konnym silnikiem? podejrzewam, że jak ktoś myśli o takim pakiecie w Giulii to nie będzie jeździł jak emeryt. Jestem gotowy wydać 5000 zł na szperę, do auta o wartości 40 000 zł. Tym bardziej bym się nie zastanawiał nad wydaniem 11 k zł (i to na cały fajny pakiet) w aucie wartym 200 000 zł.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a czy dolozenie wlasnie tej opcji samobolokujacego sie mechanizmu roznicowego Q2 LSD ma wiekszy sens w Veloce gdzie jest Q4 I nie wiem czy dokladanie LSD nie bedzie sie albo gryzlo z tym albo czy niewiele da. jest tu jakis fachowiec ktory potrafilby sie wypowiedziec?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Semen Zobacz post
    ... tyle że jak przegląda się chociażby opis wyposażenia Giulii dostępnych na stocku, to w tym opisie stoi jak byk że każda ma Q2. Więc to nie jest Q2 tylko musi być to coś więcej, tzn. coś innego.
    w standardize w kazdej Giuli jest elektroniczne Q2 - pewnie siedzi w module ABS/ESP/VDC I udaje ze cos tam robi (w 159 nie zauwazylem zadnego dobrodziejstwa porownujac zachowanie wersji bez eQ2 (2005r) z obecna TBi (z eQ2)).

    natomiast w pakiecie performance jest samoblokujacy mechanism roznicowy Q2 LSD I jest to na pewno cos wiecej. szczegolow nie znam, ale dla mnie (niestety raczej laika w temacie ktory tylko liznalem rozwazajac kiedys dolozenie prawdziwego LSD do 159) LSD oznacza rozwiazanie czysto mechaniczne albo moze mechaniczne ale z jakims dodatkowym sterowaniem elektronicznym samego procesu blokowania.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    a czy dolozenie wlasnie tej opcji samobolokujacego sie mechanizmu roznicowego Q2 LSD ma wiekszy sens w Veloce gdzie jest Q4 I nie wiem czy dokladanie LSD nie bedzie sie albo gryzlo z tym albo czy niewiele da. jest tu jakis fachowiec ktory potrafilby sie wypowiedziec?
    Na odpowiedź w tym zakresie mi też zależało, a więc czy jest sens dokładać to do AWD. Na tory się nie wybieram, ale z powyższych postów wynikało, że warto o tym pomyśleć też na cywilnych drogach dla RWD czy też FWD..

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Łożyska dyferencjału/szpery GT
    Utworzone przez Zambezi w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2015, 21:39
  2. momenty dokręcania łożysk dyferencjału w jtd?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 21:49
  3. [156] Obudowa dyferencjału
    Utworzone przez adi.ldz w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 15:41
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 07:21
  5. [33] Odwrócenie dyferencjału w skrzyni z 33 boxer
    Utworzone przez corek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory