Strona 4 z 145 PierwszyPierwszy 123456789101112131454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    TMC można olać, ale na 99% ma traffic tomtoma (w giulieccie ma, to w giulii chyba też). Aby jednak traffic działał, trzeba połączyć ten system z transmisją danych ze smartfona i gdzieś tam kliknąć zgodę, żeby ssało dane z pakietu.
    co do aktualności map - niestety mapy tomtoma w fabrycznych nawigacjach do map tomtoma w tomtomach to jest przepaść - im bardziej sie uda marce te przepasc zmniejszyc, tym lepiej bedzie dzialac to wbudowane navi - bo jesli opiera sie na algorytmach, trafiku i mapach TT, to potencjal bezsprzecznie dla mnie ma.

    ps. jak chcesz to podaj adres biurowca to Ci zrobie screena z mojej nawigacji, czy jest czy nie

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Fajnie, że jak na googlu widać korek, to on faktycznie jest (ale serio potrzebujesz navi żeby stwierdzić "o! jest korek")? Przecież wystarczy spojrzeć przez przednią szybę. Kwestia, żeby ten korek ominąć.
    Tak, potrzebuję, na przykład przed wyjazdem z domu wiem jaką drogę wybrać (mniej zakorkowaną). A w trasie na przykład wiem czy korek ma 100m czy 12km.
    Nie wiem też czemu wiążesz informacje o korkach z Google z nawigacją Google Maps. To są dwie oddzielne rzeczy.

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    jakiej nawigacji TT używałeś? bo między np tymi powolnymi wypierdkami cośtam 25 a tymi nowszymi 510/610 (może są jeszcze nowsze) jest przepaść. Procesor, multitouch, wygodny uchwyt magnetyczny - obcowanie z nimi to inna bajka. Mapy zawsze aktualne
    Nie pamiętam jakiej wersji używałem bo to było kilka lat temu. To było dedykowane urządzenie.
    Wytłumacz mi jak mapy mogą być aktualne, skoro sam napisałeś że aktualizują się co miesiąc?
    W Navi Expert aktualizacje są na bieżąco bo jest inny model działania tych map. Dzięki temu mam też aktualne informacje o robotach drogowych, wypadkach i kontrolach drogowych.
    Też to masz w TomTom?

  3. #33
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar krisQ
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Grodzisk Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio At
    Postów
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    TMC można olać, ale na 99% ma traffic tomtoma (w giulieccie ma, to w giulii chyba też). Aby jednak traffic działał, trzeba połączyć ten system z transmisją danych ze smartfona i gdzieś tam kliknąć zgodę, żeby ssało dane z pakietu.
    No tak, to moje pytanie właśnie tego dotyczy -- czy ktoś to sprawdził i wie, czy nawigacja w Giulii ma TMC albo traffic TomToma. Z opisu na stronach wynika, że ma TMC; o Traffic nic nie ma. W opcjach nie znalazłem...

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Tak, potrzebuję, na przykład przed wyjazdem z domu wiem jaką drogę wybrać (mniej zakorkowaną). A w trasie na przykład wiem czy korek ma 100m czy 12km.
    Nie wiem też czemu wiążesz informacje o korkach z Google z nawigacją Google Maps. To są dwie oddzielne rzeczy.


    Nie pamiętam jakiej wersji używałem bo to było kilka lat temu. To było dedykowane urządzenie.
    Wytłumacz mi jak mapy mogą być aktualne, skoro sam napisałeś że aktualizują się co miesiąc?
    W Navi Expert aktualizacje są na bieżąco bo jest inny model działania tych map. Dzięki temu mam też aktualne informacje o robotach drogowych, wypadkach i kontrolach drogowych.
    Też to masz w TomTom?
    informacje o kontrolach drogowych czy robotach czy wypadku mam w yanosiku, i jest ich o milion razy więcej, niż w naviexpercie - kto uzywa naviexperta? (choc czasem yanosik tez jakis nie widzi)
    duze updaty map sa robione mniej wiecej co miesiac - czesciej nie potrzeba, to nie Chiny czy Japonia ze buduja autostrade w tydzien
    natomiast blokady, roboty, zamkniecia mostow etc sa w tomtomie i sa dodawane jako element trafficu - czyli bez updatu map sa te dane pobierane tez ze spolecznosci

    jest tez np bardzo wygodna funkcja planowania trasy w komputerze i wyslania jej bezposrednio na urzadzenie (przez chmurę)

    nie wiem jaki był tt kilka lat temu, obecnie jest super

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    bo? Ty tak powiedziałeś?
    pozwól, że sam będę decydował o tym (lub moderator) czy piszę na temat, czy nie. Odrobina kultury nakazuje się nie wcinać jak dorośli rozmawiają.
    Tomtom z tego co wyczytałem w tym temacie jest w nawigacji Giulii, więc dyskusja o jego sprawności wg mnie jest jak najbardziej zasadna.
    Powstrzymam sie z odpowiedzia bo wlasnie sam wystawiles sobie opinie...
    Ostatnio edytowane przez Dymo ; 03-08-2017 o 18:44
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  6. #36
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    ta.... a nie dlatego, że po prostu nie masz zielonego pojęcia w temacie?
    masz tomtoma?
    masz giulie?

    cos poza swoim mentorskim tonem wniosłeś do tematu przypominam O NAWIGACJI?

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    ta.... a nie dlatego, że po prostu nie masz zielonego pojęcia w temacie?
    masz tomtoma?
    masz giulie?

    cos poza swoim mentorskim tonem wniosłeś do tematu przypominam O NAWIGACJI?
    Nie chcialem sie wdawac dyskusje ale chyba nie mam wyjscia. Nie podoba mi sie ton z jakim odniosles sie do uzytkownikow innych systemow niz tomtom, np. Google maps. Kazdy ma prawo do swoich wlasnych wyborow i fakt ze w Twojej subiektyenej opinii tomtom jest lepszy nie oznacza, ze my wszyscy musimy Ci przytaknac i od razu kupic tomtoma. Czytajac Twoje posty (nie tylko w tym watku) zauwazylem, iz brak argumentow zastepujesz atakiem slownym. Prosze szanuj opinie innych uzytkownikow na tym forum a bedzie nam wszystkim przyjemniej to forum uzytkowac. A jezeli chodzi o Giulie to nie wiem czy w Polsce jest takie samo oprogramowanie jak w Wielkiej Brytaniia ale tutaj mapy w Giulii sa 3D (wszystkie budynki fajnie odwzorowane) i z TMC ktore dziala. Dodatkowo w Wielkiej Brytanii nawigacja 8.8 oraz radio DAB sa w standardize w wersji Super. Na koniec dodam, ze w mojej opinii, trudno o lepszy system niz Google maps na telefonie. W moim przypadku program ten sam zaczail gdzie pracuje, gdzie mieszkam, podpowiada mi gdzie jest zaparkowany moj samochod (co bardzo pomaga jak zostawiam samochod na jakiejs bocznej uliczce np. w Londynie). Wie o ktorej godzinie jezdze do pracy wiec od razu po wejsciu do samochodu telefon podpowiada mi ktora droge wybrac (mniejsze korki). Dodatkowo moge uzywac google maps do nawigacji pieszej lub na rowerze i nie wygladam glupio chodzac po miescie z tomtomem w reku. Dla mnie optymalnym rozwiazaniem w Giulii jest Carplay i Google/Yanosik.
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    zanim przeczytam ten post... odniosłem się do SYSTEMÓW innych niż tomtom, nie do ich UŻYTKOWNIKÓW. Różnica polega na tym, że w odpowiedzi do mnie zaczęto się odnosić jako do UŻYTKOWNIKA, a nie do SYSTEMU.
    pocieszne jest, kiedy ludzie atakujący mnie osobiście bez żadnych argumentów nagle sami się czują atakowani Mogę wytaczać najcięższe działa w kwestii googla czy innych pierdół, świat im się nie zawali i są bezosobowi (chyba, że ktoś pracuje w googlu i poczuł się dotknięty że tak pocisnąłem po jego kawale gównianej roboty ale dopóki ktoś nie wybiera się do mnie personalnie, nie oceniam jego charakteru, nie mówię, że pisze głupoty, czy, o zgrozo, nie nazywam kogoś bezguściem.

    w kwestii merytorycznej, bo widze, ze w koncu udalo sie przejsc do meritum - google maps dla mnie nie jest dobry, z wielu powodów - wiele razy wyprowadził mnie na manowce (kiedyś jak mówię, notorycznie zmieniał mi destynację - to nie jest przyjemne złapać się po 100 km w obcym państwie, że dojechałeś w góry zamiast nad morze). Jego korki działają ok (tzn widzi je) natomiast algorytm ich omijania jest do bani - zwykle po prostu pokazuje Ci, że wjechałeś w korek (thank you cpt Obvious), choć 500m wcześniej był zjazd z autostrady i można było spokojnie zaoszczędzić 20 minut. Wracając z Chorwacji znajomy jechał na googlu, ja na tomtomie. Po korku na autostradzie (minąłem) spotkałem go w mcdonalds - on parkował, ja już zjadłem... Na Sardynii potrafił zwiesić się mówiąc 180x "kieruj się na północ" - swoją drogą co mi daje informacja, gdzie mam się kierować na róży wiatrów? mam z mapą siedzieć na kolanach i kompasem? W tunelu - sygnał zanika, więc jak masz zjazd zaraz za tunelem, niestety go miniesz zanim złapie fixa (tomtom emuluje przejazd tunelem estymując, gdzie możesz w nim być) - na Maderze minąłem wiele zjazdów "dzięki" googlowi, tomtom był bezbłędny. Żyjesz w United Flatdom, tuneli tam nie ma zbyt wiele, w PL też, ale już południowa Europa to co innego. TT też mnie pyta, czy jade do pracy, czy jade do domu. Ma też np bardzo fajną funkcję w obcych miastach, taką jak "parking w okolicy destynacji" - google ma z tym problem. Jak jedziesz gdzieś w Toskanii, to nie wklepiesz przecież "citta vecchia" w googla bo nie wjedziesz, za to jak w TT wklepiesz "citta vecchia - parking" to masz chociaż 60% szans, że gdzieś tam staniesz. Gdzie zostawiłem auto, szczególnie w Londku - ok, bardzo przydatne, ale nikt Ci nie broni też mieć tego googla na komorce odpalonego, rozmawiamy o navi w aucie tak? Widziałeś drogę, jaką mi zafundowało google maps na Sardynii? to jest droga? tam na końcu jest podjazd 45o poprzedzony 40 cm rowem w piachu....
    TT ma kilka fajnych funkcji, których nie ma google wciąż, na przykład - opracowanie trasy na komputerze i wysyłka do urządzenia. Lepszy asystent pasa ruchu (w googlu praktycznie nie można mówić o asystencie pasa, każe Ci się w porywach trzymać którejś strony drogi, jak masz 6 pasów na ringu, to nie wiem skąd to wywróżasz? Kolejna sprawa - telefon prócz nawigacji jest też zwykle (jednocześnie) telefonem, klientem maila, odwtarzaczem spotify, hostem yanosika i miliona innych niestworzonych rzeczy. Naprawdę tak sobie świetnie radzi Twój telefon z 20 odpalonymi aplikacjami pod mapą? Co robisz, jak właśnie panicznie szukasz zjazdu z obwodnicy i zadzwoni mama z pytaniem, czy Ci zrobić naleśniki z dżemem? drzesz się na nią, rozłączasz, czy co? mijasz zjazd?


    Nawigacja piesza bądź na rowerze - tu faktycznie TT jest do bani, ale to chyba nie ten temat do końca.... Tam najlepiej sprawdza mi się mapa appla, bo wskazówki wrzuca na apple watcha (mega wygodne na wędrówki czy rower)

    Byłoby super, i dla mnie najlepszym rozwiązaniem, gdyby aktualność map TT w samochodzie i dedykach była zbliżona i gdyby jeszcze działał Yanosik na tym ekranie 8.8 cala - już mega wypas. Niech każdy sobie dobierze swoje rozwiązanie.
    peace

    znalazłem jedną wielką wadę tomtoma w sumie po przemyśleniu - punkty POI. Z tym (poza stacjami benzynowymi czy parkingami - te są bardzo ok, więc jeszcze da się żyć) to naprawdę śmierdzi. Nic nie ma w tych POI, najprostszych rzeczy nie da się znaleźć
    Ostatnio edytowane przez makaronek ; 03-08-2017 o 21:57

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    zanim przeczytam ten post... odniosłem się do SYSTEMÓW innych niż tomtom, nie do ich UŻYTKOWNIKÓW. Różnica polega na tym, że w odpowiedzi do mnie zaczęto się odnosić jako do UŻYTKOWNIKA, a nie do SYSTEMU.
    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    leję zawsze z tych z googlem, jak stoją jak kołki w korku na autostradzie, a ja jadę jakimś zapomnianym pasem technicznym.
    Wiec odnosisz sie do SYSTEMOW a uzytkownikow nazywasz KOLKAMI i podobno nikogo nie obrazasz? Hmm...
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    Dymo, dużo czasu już siedzisz w tym UK? może czasem warto byłoby poczytać jakieś polskie książki, bo widzę, że ze zrozumieniem i użyciem różnych figur retorycznych trochę na bakier u Ciebie... i to nie jest bynajmniej obraza, po prostu ręce mi opadają, jak ktoś się obraża za "stoją JAK kołki na autostradzie". Kołki stoją - mają taką właściwość (jedną z kilku). Samochody, wraz z kierowcami, też stoją JAK KOŁKI. Jakbym napisał "stoją te kołki na autostradzie" to MOOOOŻE bym miał na mysli upośledzenie kierowców.... ale nie napisałem....

    tłumaczę to kolesiowi, który stronę temu zarzucił mi pisanie nie na temat.... świat zwariował... dobrej nocy

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory