Strona 30 z 89 PierwszyPierwszy ... 20212223242526272829303132333435363738394080 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #291
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Mam veloce z 2017. 34000 km i zero awarii. Łopatki są niedokładalne, przynajmniej tak deklarował jeden z dealerów.
    Zakładam, że do zzrobienia w zaciszu niezależnego warsztatu, ale nie wiem jak kwestia gwarancji po takich oporacjach.

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Dzięki - właśnie tego potrzebowałem.

    Mam kilka pytań:
    1. jak spalanie tak ogólnie?
    2. Czy wciaga olej?
    3. Nic się nie dzieje - miałeś wgrywany nowy soft czy po prostu tylko ułamek aut ma jakis problem i to sie naglasnia...?
    4. Duza roznica miedzy wersja 2.0T a 2.0 BT Veloce?
    5. NAJWAZNIEJSZE - czy łopatki robia robote czy nie? bardzo bys zalowal jakbys ich nie mial????

    Pozdrawiam

  2. #292
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Dzięki - właśnie tego potrzebowałem.

    Mam kilka pytań:
    1. jak spalanie tak ogólnie?
    2. Czy wciaga olej?
    3. Nic się nie dzieje - miałeś wgrywany nowy soft czy po prostu tylko ułamek aut ma jakis problem i to sie naglasnia...?
    4. Duza roznica miedzy wersja 2.0T a 2.0 BT Veloce?
    5. NAJWAZNIEJSZE - czy łopatki robia robote czy nie? bardzo bys zalowal jakbys ich nie mial????

    Pozdrawiam
    1. Nocna trasa do Chorwacji (1200 km) bez szaleństw z prędkością podróżną 140-160km/h to 8l/100km, jazda na co dzień 10l/100km, ale mało jazdy po mieście.
    2. Przy przebiegu 5300 km nic jeszcze nie ubyło.
    3. Soft nadal oryginalny z końcówką 043, brak wizyt w ASO, auto ze stocku
    4. Różnicy w mocy nie umiem ocenić, ale przy jeździe drogowej nie potrafię wykorzystać 280 KM, za to istotną różnicą są sportowe fotele i Q4 w Veloce
    5. Używam ich sporadycznie (głównie do szybkiej redukcji biegu przy niskich obrotach), ale od 17 lat jeżdżę automatami i umiem sprawnie operować pedałem gazu
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 11-11-2018 o 18:53
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #293
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    1. Nocna trasa do Chorwacji (1200 km) bez szaleństw z prędkością podróżną 140-160km/h to 8l/100km, jazda na co dzień 10l/100km, ale mało jazdy po mieście.
    2. Przy przebiegu 5300 km nic jeszcze nie ubyło.
    3. Soft nadal oryginalny z końcówką 043, brak wizyt w ASO, auto ze stocku
    4. Różnicy w mocy nie umiem ocenić, ale przy jeździe drogowej nie potrafię wykorzystać 280 KM, za to istotną różnicą są sportowe fotele i Q4 w Veloce
    5. Używam ich sporadycznie (głównie do szybkiej redukcji biegu przy niskich obrotach), ale od 17 lat jeżdżę automatami i umiem sprawnie operować pedałem gazu
    Dzięki wielkie.

    Możesz się podzielić informacją:
    1. Ile kosztuje serwis co 10-15k km?
    2. Ile kosztuje ubezpieczenie OC+AC?

    Też zamierzam brac auto ze stocku rok produkcji 2017

  4. #294
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Mam Veloce od kwietnia 2017 roku, 34000 km i zero problemów czy usterek. Średnie spalanie to ponad 11 litrów, często miasta czy autostrada. Na trasie można zejść do 7/8l, wszystko zależy od tego jak jeździsz. Serwis to cena ok 1000-1200 zł z wymianą filtrów i oleju. Ubezpieczenie AC i OC, zależy gdzie kupujesz, dużo zmiennych. Ja płacę jakoś 6k w PZU. W Mbanku to ok 4k.

  5. #295
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Dzięki - właśnie tego potrzebowałem.

    Mam kilka pytań:
    1. jak spalanie tak ogólnie?
    2. Czy wciaga olej?
    3. Nic się nie dzieje - miałeś wgrywany nowy soft czy po prostu tylko ułamek aut ma jakis problem i to sie naglasnia...?
    4. Duza roznica miedzy wersja 2.0T a 2.0 BT Veloce?
    5. NAJWAZNIEJSZE - czy łopatki robia robote czy nie? bardzo bys zalowal jakbys ich nie mial????

    Pozdrawiam
    1. 12l/100 km średnio. Ostatnio więcej w korkach po Wrocławiu to mi skoczyło do 14-15l/100. Wersja 2.0 200KM benzyna. Nie jeżdżę oszczędnie.
    2. Nie.
    3. Po 5000 km/2.5 miesiącach 2 drobne usterki, brałem auto ze stocku rocznik 2016. Ogólnie poza pierdołami auto mało awaryjne z tego co czytam tu i tam. Póki co potwierdzam, jestem bardzo zadowolony.
    4. Nie wiem, obie mają swoje plusy i minusy. Ja swoją 2.0T lubię i poza uboższym wyposażeniem, głównie wewnątrz auta - nie zamieniłbym na Veloce. Jakby była opcja Veloce RWD, brałbym.
    5. Ja lubię, dla mnie też był mus. Czy można się obejść bez nich - jak najbardziej. Automat działa całkiem sprawnie, rzadko używam łopatek.

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Dzięki wielkie.

    Możesz się podzielić informacją:
    1. Ile kosztuje serwis co 10-15k km?
    2. Ile kosztuje ubezpieczenie OC+AC?

    Też zamierzam brac auto ze stocku rok produkcji 2017
    1. Wymiana oleju z filtrem to 800 zł w ADF Wrocław. Pełnego przeglądu jeszcze nie robiłem, wymagany serwis co 15 tys km. Z tego co wiem w innych ASO może być taniej.
    2. Ja dałem 3.7% wartości auta, podobnie ma być w 2gim i 3cim roku, pakiet dealerski w ADF Wrocław.


    Od siebie dodam - wspaniałe auto. Cudownie wygląda, ale co najważniejsze - jeszcze lepiej się prowadzi. Nie wygląda póki co żeby był to awaryjny model. Obsługa w ASO pozostawia jednak sporo do życzenia.

  6. #296
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Dzięki wielkie.

    Możesz się podzielić informacją:
    1. Ile kosztuje serwis co 10-15k km?
    2. Ile kosztuje ubezpieczenie OC+AC?

    Też zamierzam brac auto ze stocku rok produkcji 2017
    1. Nie wiem, nie byłem jeszcze w serwisie z Veloce, ale 159-kę do dzisiaj serwisuję w moim ASO, więc mogę napisać, że stać mnie
    2. Ja mam na pierwszy rok w Warcie, ubezpieczyciel wybierany przez mojego brokera z uwzględnieniem moich zniżek, cena nieco poniżej 4K.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 11-11-2018 o 20:57
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #297
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Mam kilka pytań:
    1. jak spalanie tak ogólnie?
    2. Czy wciaga olej?
    3. Nic się nie dzieje - miałeś wgrywany nowy soft czy po prostu tylko ułamek aut ma jakis problem i to sie naglasnia...?
    4. Duza roznica miedzy wersja 2.0T a 2.0 BT Veloce?
    5. NAJWAZNIEJSZE - czy łopatki robia robote czy nie? bardzo bys zalowal jakbys ich nie mial????

    Pozdrawiam
    moja Veloce ma przejechane niecałe 10kkm dopiero

    1.spalanie bardzo zależy od operowania gazem - nic dziwnego auto turbo z bezpośrednim wtryskiem i z jakąś tam ciut większą mocą więc w zależności czy korzystasz z mocy (przy przyciskaniu ECU będzie lał paliwo na bogato żeby eliminować możliwość spalania stukowego) czy nie. trasa płynna/spokojna jazda można mieć 7l/100km, ale jak ponaciskasz i wyprzedzasz to np 10 lub więcej. miasto bardzo spokojnie 10, mocno dynamicznie 15 w górę.
    2.raczej nie - wymianę profilaktyczną robiłem po 7tyś km i pokazywał wszystkie kreski na wskaźniku (raz kiedyś pokazał mi kreskę mniej ale potem przez ileś tysięcy km już zawsze full)
    3.w mojej były problemy z rozkładaniem się lusterek zewnętrznych od pierwszego dnia - ostatnio była na to kampania bo cała seria aut miała coś takiego. mam też pewne problemy z połączeniem się Android Auto a nie ma aktualizacji dostępnych (mimo że auta wychodzą z nowszymi firmwareami obecnie) - będę miał wymieniane radio na nowe.
    reszta to rzeczy które po prostu mogliby lepiej dopracować - typu dlaczego nie ma ustawienia w menu na wyłączenie odjeżdżania fotela kierowcy przy wysiadaniu z auta (tzn od ok połowyt 2018 jest, ale nie ma aktualizacji dla starszych aut), dlaczego w trybie Dynamic skrzynia potrafi nieładnie mocno szarpnąć po kickdownie przy mniejszych prędkościach (dojazd do skrzyżowania np 30km/h i but - najpierw za duża redukcja i przyhamowuje żeby za 1sek wgniatać w fotel), jak start-stop zgasi Ci auto jak np zaparkujesz to nie wyłączysz auta przyciskiem - trzeba zrobić tak żeby włączył się silnik (np wyłączyć SS lub lekko podnieść nogę z hamulca) i dopiero nacisnąć przycisk na kierownicy. na podjazdach klapa bagażnika opada niżej i łatwo się udeżyc głową w zamek.
    4.W rzeczywistości różnica jest ok 65KM i jakiś 60Nm, ale za to Veloce jest ok 100kg cięższa (Q4 i dodatkowe wyposażenie). 200HP daje frajdę, Veloce ciut większą.
    5.Dla mnie łopatki to mus. Mimo że jeżdżę w trybie automatycznym, to przed skrzyżowaniami redukuję z manetek. Podobnie przed wyprzedzaniem. Jeśli chcesz mieć fun i mieć namiastkę sprotowego auta, to łopatki to jest raczej mus. Tzn mozna drążek przełączyć w tryb manualny i nim operować, ale manetki są fajniejsze bo nie odrywa się rąk od kierownicy. Poza tym jak one wyglądają.
    Żaden dealer Ci tego nie jest w stanie dołożyć - nie dokładali w 159 czy Giuliettach niczego bo im nawet ich program nie pozwoli zmienić ustawień - pobiera wg VIN. Jeśli juz to kiedyś sam sobie dołożysz, jest niby MES i ma ustawienia na włączenie np łopatek, ale temat w Giulii nie jest jeszcze praktycznie rozpoznany. W Giuliach od końca 2017 dodatkowo żeby robić zmiany konfiga (proxi) trzeba ominąć moduł security gateway - wpiąć się w CAN modułem OBD za Security Gateway.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Możesz się podzielić informacją:
    1. Ile kosztuje serwis co 10-15k km?
    2. Ile kosztuje ubezpieczenie OC+AC?

    Też zamierzam brac auto ze stocku rok produkcji 2017
    1.Ja narazie robiłem tylko olej+filtr, zapłaciłem coś oko 500zł. Przegląd 15k podobno u mnie ma kosztować ok 700zł, i wiem że niektórzy płacili podobnie, choć są i tacy którzy traili na ASO w których koszt był ok 1200zł. To pierwszy przegląd - nie wiem jak późniejsze
    2.ja nie miałem żadnych zniżek na AC, i wszyscy na około (mój broker, mBank, alternatywny ubezpieczyciel proponowany przez dealera) oferowali mi coś ok 6-6.5tyś (oni liczyli od wartości auta i uwzględniali zniżki których nie miałem na AC). Natomiast pakiet dealerski (każda Giulia, niezależnie od wartości i zniżek ubezpieczającego) kosztował 4.6tyś, ja brałem wariant z jakimś lepszym assistance ok 4.8tyś.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #298
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    dzięki za wyczerpujące odpowiedzi. we wtorek ide na jazdę testową i zobaczymy czy bedzie iskrzyć między nami czy niestety nie... ale odpowiedzi na najważniejsze pytania już mam i są bardzo korzystne

  9. #299
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    łopatki mus
    choćby wizualnie ;-)

  10. #300
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Niedawno rozstałem się ze swoją 159 i pora na nowe auto. Wybór padł oczywiście na kolejną Alfę (chociaż pod uwagę brany był lexus i nowy Peugeot 508). Tym razem będzie to Giulia w wersji Veloce. Chcę jednak powstrzymać się trochę od zakupu nowego auta, bo w 2019 roku planowany jest face lifting Giuli. Może ktoś ma jakieś przecieki, co planuje się zmienić?

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory