Strona 34 z 89 PierwszyPierwszy ... 24252627282930313233343536373839404142434484 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #331
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    Chyba troszkę mijasz się z prawdą bo ja dostałem leasing 0% na auto do produkcji i rabat 27 tysięcy (13%).
    A możesz napisać kiedy i w którym salonie? Ja opisuję tylko swoje doświadczenia.

    P.S. Jak chciałem zamówić auto do produkcji w grudniu 2017 roku, to oferowano mi tylko 8% upustu, bo "nie wiadomo jakie będą warunki dla dealerów na 2018 rok" i ewentualnie leasing na ogólnych zasadach.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 21-11-2018 o 20:23
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #332
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A możesz napisać kiedy i w którym salonie? Ja opisuję tylko swoje doświadczenia.

    P.S. Jak chciałem zamówić auto do produkcji w grudniu 2017 roku, to oferowano mi tylko 8% upustu, bo "nie wiadomo jakie będą warunki dla dealerów na 2018 rok" i ewentualnie leasing na ogólnych zasadach.
    Odpowiedź na te dylematy jest prosta. Zależy kiedy się trafi do salonu, ponieważ mają różne momenty co do możliwości rabatowania

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  3. #333
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A możesz napisać kiedy i w którym salonie? Ja opisuję tylko swoje doświadczenia.

    P.S. Jak chciałem zamówić auto do produkcji w grudniu 2017 roku, to oferowano mi tylko 8% upustu, bo "nie wiadomo jakie będą warunki dla dealerów na 2018 rok" i ewentualnie leasing na ogólnych zasadach.
    W Ganinexie w Katowicach, auto zamówione 8 marca 2018.

  4. #334
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arluen Zobacz post
    W Ganinexie w Katowicach, auto zamówione 8 marca 2018.
    Te 8% upustu oferował mi właśnie Ganinex w Katowicach w grudniu 2017 roku, więc sam rozumiesz, że potem już z nimi nie rozmawiałem, bo uznałem, że są niepoważni A Twoje 13% upustu na Veloce + leasing 100% oznacza tyle samo, co upust 20% bez "darmowego" leasingu.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 22-11-2018 o 14:58
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #335
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Leasing 100% na auta z upustem (te stojące w salonie) pojawił się w grudniu 2017 i był oferowany tylko przez jeden tydzień , ale były ściśle określone parametry żeby dostać te 100%: pierwsza wpłata 20%, okres leasingu 3 lata, wykup 1%. Każde odstępstwo od tych parametrów powodowało, że koszt leasingu wzrastał powyżej 104%. Leasing nie zawierał w sobie żadnych dodatkowych bonusów, a ubezpieczenie (wraz z GAP) trzeba było wykupić osobno u dealera (pakiet dealerski). Potem takie same zasady leasingu pojawiły się w kwietniu 2018 na auta z 2017 roku nadal stojące w salonach, tylko upusty na nie były nieco większe

    P.S. W trakcie moich rozmów z różnymi dealerami wypsnęła się wtedy komuś informacja, że "darmowy" leasing "kosztuje" ok. 14 tys. w cenie auta, a cała reszta "promocji" to tylko marketing, czytaj: przerzucanie upustu na koszty leasingu
    nie, te zasady przedluzali styczen, luty wted zamowilem ale leasing dopiero tak naprawde podpisalem 25 maja iciagle na takich warunkach (20% wplata 3 lata 1% wykup). tak, gap byl obowiazkowy do wyboru indeksowy bodajze 25% lub fakturowy, przy mojej velice ten pierwszy byl ciut ponize 4tys lacznie, fakturowy niecale 5, cos ok 2.4%. no niby trzeba doplacic ale ma sie jednak lepsze ubezpieczenie.

    upust na auto do produkcji dostakem 12% do tego drobne gratisy (zabezpieczenie skor przez firme detailingowa, mate bagaznika i sruby zabezpieczajace do felg)

  6. #336
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    upust na auto do produkcji dostakem 12% do tego drobne gratisy (zabezpieczenie skor przez firme detailingowa, mate bagaznika i sruby zabezpieczajace do felg)
    Czyli Twoje 12% upustu + 1% w gratisach + 7% jako "darmowy" leasing daje łącznie 20% i pasuje do mojego schematu, ale o tym dowiedziałem się trochę później

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    P.S. W trakcie moich rozmów z różnymi dealerami wypsnęła się wtedy komuś informacja, że "darmowy" leasing "kosztuje" ok. 14 tys. w cenie auta, a cała reszta "promocji" to tylko marketing, czytaj: przerzucanie upustu na koszty leasingu
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  7. #337
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Czyli Twoje 12% upustu + 1% w gratisach + 7% jako "darmowy" leasing daje łącznie 20% i pasuje do mojego schematu, ale o tym dowiedziałem się trochę później
    taki leasing gdzie indziej kosztował ok 6.5%, w gratisach dostałem ok 0.4%, czyli to by tak na jakieś 19% wychodziło, jednak naciągnęli na gap za 2.4%, którego pewnie normalnie bym nie brał (no ale jest więc też można spać spokojniej). Powiedzmy że ok 17-18% tyle się od nich mi udało uzyskać tak realnie. Cena GAP chyba podobna jak gdzie indziej mi oferowano (dostałem oferty z 2 banków)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #338
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    taki leasing gdzie indziej kosztował ok 6.5%, w gratisach dostałem ok 0.4%, czyli to by tak na jakieś 19% wychodziło, jednak naciągnęli na gap za 2.4%, którego pewnie normalnie bym nie brał (no ale jest więc też można spać spokojniej). Powiedzmy że ok 17-18% tyle się od nich mi udało uzyskać tak realnie. Cena GAP chyba podobna jak gdzie indziej mi oferowano (dostałem oferty z 2 banków)
    Mnie na leasingu nie specjalnie zależało - byłem gotów wyłożyć gotówkę, ale w tamtym okresie nikt jej ode mnie nie chciał Dopiero później dowiedziałem się dlaczego, a Twój post powyżej tylko to potwierdza. Mam nadzieję, że przynajmniej kolejni nabywcy Giulii wyciągną jakieś wnioski z tych naszych doświadczeń.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  9. #339
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    Wg nowych przepisów od 2019r nie będzie dla kupującego (prowadzącego działalność gospodarczą) różnicą od strony podatkowej czy bierze za gotówkę, kredyt, leasing czy wynajem - zasady identyczne. Dotychczas jednak tego nie było, więc dla droższych aut, dla prowadzących DG, jedyne 2 formy które był sens brać pod uwagę to leasing i wynajem długoterminowy.

    Dlaczego nie lubią tych z gotówką - pewnie dealerom kojarzy się z prywatną osobą, a firma to zawsze może się rozwinąć, wziąć więcej aut, tam dać trochę zarobić na leasingu czy GAP - taki też ma znacznie częstszy kontakt z innym przedsiębiorcami na codzień, tu gatka szmatka o nowym aucie, coś o rabacie, coś o leasingu i już zanęca się na nowego klienta.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #340
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    zdublował się post - do usunięcia
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 23-11-2018 o 00:23
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory