Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 85

Temat: [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem

  1. #71
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Kia cee'd
    Postów
    23

    Domyślnie

    a jaki to salon w warszawie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mkur Zobacz post
    Taaa ...
    To jest odpowiedź której nie szukałem.

    Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
    myślę że to najlepsza odpowiedź jaką mogłeś uzyskać. niby nie ma głupich pytań, tak myślałem, ale jednak warto było czekać....

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    nie mam jeszcze alfy
    Postów
    55

    Domyślnie

    Wygląda na flaimbait ale jeden raz spróbuję.

    Głupich pytań ?

    Pytanie o wysokość to kluczowe pytanie, każdy kto wykorzystuje SUV-a w jakikolwiek praktyczny sposób doskonale to wie.

    W bieżącym aucie poradziłem sobie z tym problemem i w następnym też sobie poradzę.

    I tak, Stevio to naprawdę super auto i będę je rozważał o ile spełni praktyczne kryteria.
    Zwłaszcza, że doskonale wiadomo, że bagażnik do największych w klasie nie należy.
    I do tego podałem konkretną wątpliwość - nie ma jasności jaka jest realna wysokość auta, zapewne zależy to przede wszystkim od kół / profilu opon.

    Nie proszę o mierzenie suwmiarką, ale po prostu o normalne doświadczenia osób które jeździły z boksem.

  3. #73
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Ileż tych Stelvio jest na forum? Teraz ilu z użytkowników zakładało boxa. Ilu ma tak niski garaż i musi cisnąć na najniższego boxa? Chyba marna szansa żebyś uzyskał odpowiedź. Może łatwiej dogadaj się z dealerem że na demo pozwoli założyć Ci boxa. Wypożyczysz sobie takiego jak chcesz z wypożyczalnii na 1 dzień, wszystko gotowe pod domem, podjeżdżasz demówką pod dom, montujesz box tak na szybko i próbujesz? Jeśli jesteś serio zainteresowany autem, obgadasz szczegóły z dealerem, to może się na taki układ zgodzi? W Bielsku ja dostałem Giulię za free na jeden dzień na testy. Kumpel też, choć potem jeszcze raz chciał Veloce to mu powiedzieli tak ale 150zł na dzień bo ludzie nadużywają tego a potem w ogóle już nie przychodzą - kwota do odliczenia z auta jeśli u nich weźmiesz. Chyba fair układ?

    Nie sądzę żeby jeśli chodzi o wysokość wiele zależało od kół (pomijając wersję Q w której może być inaczej, jak i wersję z najmniejszymi kołami - bo tam stosują bodajże 2 rozmiary). Myślę że różnice mogą być pomiędzy wersjami z relingami a bez - no i tu też mógłbyś rozpoznać temat czy któreś rozwiązanie pomoże Ci uzyskać niższą wysokość montażową boxa.
    W Giulii auta z Q4 są podwyższone o 14mm, nie wiem jak w Stelvio, sprawdź w instrukcji, tam wszystko powinno być.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 02-11-2018 o 00:03
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    nie mam jeszcze alfy
    Postów
    55

    Domyślnie

    No dzięki, pewnie masz rację i różnica jaką znalazłem to wysokość z relingami i bez.

    I tego się niestety obawiam, najprawdopodobniej nie ma szansy się zmieścić w 204 cm - wysokość swoja drogą standardowa w nowo budowanych garażach pod blokami.
    Obawiam się że pozostaje mi jedynie xc60 ;-)

  5. #75
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    a boxa nie możesz założyć na zewnątrz? ileż to razy w roku będziesz go potrzebował, raz, dwa? w przypadku innych SUVów będzie ten sam problem - ileż się będą różnić +- kilka cm?

    swoją drogą to dziwię się developerom, przecież od iluś lat jest moda na SUVy albo i większe potwory (typu Jeep GC) to powinni robić wyższe bramy
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #76
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkur Zobacz post
    No dzięki, pewnie masz rację i różnica jaką znalazłem to wysokość z relingami i bez.

    I tego się niestety obawiam, najprawdopodobniej nie ma szansy się zmieścić w 204 cm - wysokość swoja drogą standardowa w nowo budowanych garażach pod blokami.
    Obawiam się że pozostaje mi jedynie xc60 ;-)
    Na 20 calach z boxem thule motion 600 i fixpoint do relinga i aerobary bylo ok. 210cm. Co i tak w dupe jak we Francji garaże są na 1.9m. Jedyne wyjście box do auta... Hehehehe

  7. #77
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    motin 600 akurat jest wysokim boxem ale waskim(wiem bo mam go od 10 lat), moze inny/plaski a szeroki box by wszedl zatem? pytanie czy niżej bedzie z mocowaniem na relingach czy do dachu?

  8. #78
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Kia cee'd
    Postów
    23

    Domyślnie

    czy jest możliwe, ze auta stokowe - stelvio, oferowane jako nowe - przebieg 5 km , mogą mieć cofnięty licznik,
    2 pytanie o zapisy w zamówieniu samochodu> np
    - odpowiedzialność sprzedawcy - Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione przez kupującego na skutek istnienia wad samochodu, w tym awarii samochodu, chyba że szkoda wyrządzona została umyślnie przez sprzedawcę.
    czy chodzi tu o przeniesienie odpowiedzialności za ukryte wady samochodu nowego z salonu na producenta?
    3 pytanie o gwarancję - od kiedy liczy się 2 letnia gwarancja, czy od momentu rejestracji na salon { zarejestrowali przed zmianą norm emisji spalin, samochód bez przebiegu}
    4 czy opłaca się brać pakiety serwisowe?

  9. #79
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    1. raczej nie, ale wszystko jest możliwe
    2. to typowy dupochron dla sprzedawcy "używanego" auta
    3. od momentu pierwszej rejestracji - negocjuj
    4. to zależy od ceny - negocjuj
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 07-11-2018 o 21:33
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  10. #80
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    1.szansa jak w totka 6 wygrać zeby ASO w nowoczesnym aucie w takie coś się bawiło - oni nic nie mogą i nie mają do tego zbytnio narzędzi - widzę po tym że nawet nie potrafią w Giulii zupdatować firmwaru bo nie mają do niego dostępu. Wymiana choćby licznika na nowy to duży koszt, większy niż to co musieliby zrzucić na aucie za jakiś przebieg - nie opłacałoby się. Pomijam potencjalną sprawę sądową jaką im ktoś mógłby wytoczyć gdyby to wykrył, a bez problemu to się da wykryć bo obecnie przebieg zapisywany jest w wielu modułach (w 159 były tylko 2 a w Giulii widziałem w iluśtam, nie pamietam ale naprawdę wielu) - wszystkie by wymieniali? z resztą będziesz widział po rurach wydechowych - takie auta z turbo z bezpośrednim wtryskiem po 1000km mają czarne rury (bogata mieszanka przy przyciskaniu gazu). opony też nie wyglądałyby na nowe.
    2.nie ponoszą za twoje straty wynikające np z awarii - normalne - nie możesz np od nich żądać rekompensaty że przepadły Ci wakacje za 10k gdyż nie zdążyłeś na samolot bo auto się zepsuło. normalna sprawa.
    3.gwarancja leci od dnia pierwszej rejestracji. normalna sprawa ze dealerzy mają porejestrowane auta nowe - dziesiątki jest takich. powody różne, zmiany podatkowe, wyrobienie minimów sprzedażowych, wyrobienie sprzedaży większej dzięki której na nowy sezon dostaną lepsze rabaty od importera, zmiany np norm emisji spalin (tak jak teraz weszło nowa rewizja EURO6 i musieli porejestrować auta bez GPF).
    4.ja nie brałem, natomiast wziąłem rozszerzenie do 4 lat 60kkm gwarancji (pełne) - niecałe 4k PLN przy aucie totalnie nowozaprojektowanym za >200k gdzie kupa rzeczy może się popsuć nie jest juz aż takim wydatkiem (taka cena jest przez pierwze 6 mcy od daty rejestracji, potem ze 20-30% drożej - można dokupić do ostatniego dnia trwania podstawowej gwrancji). pakietów serwisowych nie kupowałem, w BB z tego co się dowiadywałem przegląd to koszt ok 700-800zł, pakiet wyszedłby drożej. wiem że niektóre ASO liczą znacznie więcej (1200 w górę), tu już może być różnica na korzyść pakietów serwisowych.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21
  3. [155] Pytania do posiadaczy V6
    Utworzone przez rafal_155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 21:39
  4. Pytania do posiadaczy
    Utworzone przez mojax w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-02-2009, 12:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory