Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1321
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Q
    Postów
    214

    Domyślnie

    Ktoś wie co to jest (w bagażniku pomiędzy kanapą a głośnikiem) - strasznie mi stuka w czasie jazdy - luźne to jest i na nierównościach słyszę cały czas stukanie/klikanie.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190328_202059.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	71.6 KB
ID:	256365  

  2. #1322
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    nie wiem, ale podklej jakas tasma moze z tkanina, gumka lub gabka z klejem po jednej stronie? niestety kazda alfa ma jakies niedorobki projektowe i trzeba predzej czy pozniej zwalczac cos skrzypiacego, tluczacego sie, rezonujacego itp. zwalczysz jedno, za jakis czas cos innego zacznie sie odzywac.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1323
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ja obecnie zaczynam szłyszeć uszczelki w drzwiach kierowcy i tylnych prawych. Szczególnie jak nadwozie pracuje na nierównościach
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  4. #1324
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Ja obecnie zaczynam szłyszeć uszczelki w drzwiach kierowcy i tylnych prawych. Szczególnie jak nadwozie pracuje na nierównościach
    A propos uszczelek... u Was też występuje wrażenie niedomkniętych drzwi?
    Znaczy czy słychać szum z zewnątrz przy trochę większej prędkości?

  5. #1325
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Mnie zaczęło stukać górne mocowanie pasa kierowcy. Metaliczne dzyñ, dzyń, dzyń prosto do ucha. Najpierw sporadycznie , teraz prawie zawsze . Jak łapię pas i w górę pociągam czesto też tak dzwoni. Zgłaszałem w ASO , MISTRZU nie wysłuchał... Da się samemu coś dokręcić ? Dobrać się jakoś ? Albo inne ASO i teraz już dzwoni wyrazniej niż wtedy .do tego od zawsze powyżej ok 120 stuki z przodu w części pasażera. Kilka osób słuchało dokładnie i ... Nie wiemy skąd. Ze słupka przedniego ? Drzwi ? Fotel ? Ciężko określić. Ten sam mistrzu z ASO orzekł, iż na autostradę nie wolno mu jechac. A w Łodzi trudno 120 osiągnąć.

  6. #1326
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    A propos uszczelek... u Was też występuje wrażenie niedomkniętych drzwi?
    Znaczy czy słychać szum z zewnątrz przy trochę większej prędkości?
    ludzie się na to skarżyli w pierwszych egzemplarzach. gdzieś na forum (chyba alfaowner) wyczytałem że na wiosnę 2017 była zmiana uszczelek, ale to niesprawdzona informacja
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1327
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Pierwsza rzecz ktora w sumie nie wiem jak dokladnie opisac jest to dzwiek wydobywajacy sie z przedniego lewego kola, metaliczny delikatny bardzo i przy skrecie w prawo ginie, jest tak od kad wyjechalem z salonu, myslalem ze sie to ulozy albo tak juz ma poprostu. Trzeba sie mocno wsluchac, ale wystepuje. Delikatny etaliczny szum, a druga rzecz to falujaca maska przy predkosci ponad 180 km/h, wczoraj to sie wystraszylem ze sie otworzy i odruchowo zwolnilem tak zaczelo ja giac.

  8. #1328
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    zatrzepy zamkow maski pewnie do podregulowania. bylo cos tez o nowych/poprawionych gumowych odbojnikach, ale nie pamietam czy chodzilo o maske czy klape bagaznika. co do kola to może cos z hamulcami (blokujacy sie klocek? sprawdz czy z ktorejs strony nie zuzyl sie inaczej) albo cos z lozyskiem?
    pierdoly i pierdoly tylko prawie kazdy ma ich iles nawet w pierwszych 2-3 latach (albo i tygodniach niektore) posiadania auta. u mnie w giulii popiskuje cos przy kreceniu kierownica i cos w prawych drzwiach czasem rezonuje, skrzypialo z maskownic na kierownicy i ostatnio podlokietnik zaczal skrzypiec. to samo bylo w giulietcie (skrzypienie fotela i tylnego zawieszenia po 10tys km, pad glosnika wkrotce potem) to samo w obu 159: w pierwszej tlukacy sie fotel pasazera, skrzypienie od tylnej kanapy/boczkow,klikajacy pedal sprzegla, popiskiwanie przy kreceniu kierownica,skrzypienie z podszybia przy mrozach, a w drugiej skrzypiacy fotel kierowcy, pad glosnika. stopien dopracowania alf jest powiedzmy ciut lepszy niz beta wersja, jakość materialu/montazu czasembtez taka sobie i potem sa takie a nie inne pierdoly.

  9. #1329
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Jak się czyta te wszystkie problemy, to jednak wraca mi w głowie powiedzenie, że Alfę to trzeba kochać
    Ja mam jeszcze odczucie jakiegoś luzu/stukania w LP kole, jakby łącznik stab., a jest on nowy i innych luzów też nie ma..

  10. #1330
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    trzeba. czasem to trudna milosc, innym razem namiętność. na pewno nie jest to w pelni rozsadny zwiazek

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory