Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 98

Temat: Stelvio opony zimowe

  1. #41
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    No ładnie kurna, ładnie.

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Jest OK!

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Sumując koło byłoby schowane 28mm - co byłoby kichą
    Skąd ty masz te 28 mm?
    Opona węższa o 20 mm, to jest realnie -10 mm po każdej z osi, szerokosc felgi za wiele nie zmienia w pewnych zakresach (głównie szerokosc u dołu), wiec biorąc po uwagę, ze ET zmieniłeś z 31 na 30, to powina się tobie schowac o ok 9 mm. A jak masz z rantem to jeszcze mniej (rant ma zazwyczaj 5-7 mm).
    Nigdzie nie pisałem, że schowa się tobie czy innym o 28 mm, tylko że o ok 10 mm (w zależnosci kto jakie ET weźmie i czy z rantem czy bez).
    Poza tym ja akurat zostaję na 255 ze wzgledu bardziej na moc, niż wizu. Pewno przy mocy 150-210 KM bym się nie szczypał i brał 235.
    PS
    Przy oponach 255 z rantem, opony właściwie wystają o ok 0,5cm poza obrys (przy ET34), wygląda wtedy kozacko
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 21-11-2017 o 18:15

  4. #44
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Fakt, fakt - nie podzieliłem tych 20mm różnicy na szerokości - ale i tak wg Waszych obliczeń wychodzi 18mm, a co niektórzy pisali, że szerokość zawsze jest taka sama i to w najszerszym punkcie opony. ET zmieniło się więcej - bo z ET34 na ET30 (no bo musisz porównać to bardziej do koła fabrycznego 18cali a nie 20 cali). A mnie chodziło o to, że można te braki przy odrobinie szczęścia jakby nadrobić i ja się już nieraz przekonałem, że tutaj sama matematyka nie zawsze daje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nieważne.

    Dodam tylko, że jazda nie jest baaardzo miękka i pontonowa - owszem, jest różnica, ale obawiałem się większego pływania po drodze, a tu w sumie zwiększył się komfort bez spektakularnej utraty stabilności. Oczywiście przy agresywnej jeździe będzie to znaczenie bardziej odczuwalne, ale na co dzień do normalnej jazdy jest OK.

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Nie wychodzi 18 mm, bo szerokosc felgi za bardzo nie wpływa na szerokosć opony. Oponę mierzy się w najszerszym miejscu, czyli zazwyczaj na środku balona. Więc szerokosc ta może ulec zmianie w zasadzie tylko wtedy, gdy rośnie szerokośc felgi, za to prawie nie może zmaleć. Może, gdybyś wsadził te oponę na 7 cal, ale 8 cali i 235 to idealny rozmiar, tutaj szerokosc nie może zmaleć.
    Więc jest to 10 mm +- róznice wynikające z ET i ewentualnie jeszcze kwestia rantu.
    Ty sporo nadrobiłeś rantem i lepszym ET. Ale jeśli ktoś brał firmowe z ET34 i kupił bez rantu, na bank się nieco schowa, cudów nie ma. Wtedy spokojnie jego opona by siedziała 1 cm głębiej. To nadal jest ok przecież, ale ja bardziej włąśnie chciałem uderzać w kierunku odwrotnym
    Wiec być może kiedyś kupię te felgę od Stelvio QV o wymiarach 20x9 na ET 29.
    Tyle, ze już wiem, że lepiej niestety przy oponie 255 nie kupować wersji z rantem! jak ktos nie chce się w dystanse bawić.
    PS
    Ciekawe czy zauważycie mniejsze spalanie na oponach 235? Co prawda, zimówki zazwyczaj tak czy inaczej palą ok +3% wiećej do letnich na tym samym rozmiarze, więc może się u was wyzeruje wpływ.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 21-11-2017 o 23:06

  6. #46
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie



    Opona zimowa 235/55 R19


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #47
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    cały czas próbuję się przekonać na stelvio (jeździłem i nie mam zastrzeżeń, a raczej było fajnie), i jak już jestem bliski pogodzenia się że raczej to suv będzie następnym głównym autem a nie Giulia (powody praktyczno-rodzinne), to widzę 19" felgi a na nich taaaakie balony. jakoś ciągle nie mogę nad tym przejść do porządku dziennego. no chyba że felgi zrobić na ciemny kolor, to balon się trochę zgubi?
    sorki za OT. kombinujcie dalej z oponami.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #48
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Spokojnie - uważam 19" za całkiem niezły kompromis do Stelvio - idealne dla mnie są te - ale są niedostępne - i dobrze, bo koszt spory



    To trochę z sentymentu, bo podobne "telefony" mieliśmy kiedyś w Alfie GT, no i naprawdę mi się podobają - pasują do Alfy

    Dodam też, że Stelvio to jest SUV i tutaj dobrze wyglądają koła z większym balonem opony - to nawet pasuje do SUVa, tylko ważne to na co zwraca uwagę Firste - żeby nie były za bardzo schowane do środka. Mnie osobiście nie podoba się np. Touareg na felgach np. 22" z cieniutką oponą - albo prawie bez opony - mnie osobiście to się trochę kłóci... Dla mnie SUV to samochód, który wjedzie na krawężnik czy ominie bokiem przeszkodę po zielonym itp. Te koła 20" w First Edition bardzo mi się podobają, natomiast teraz w jeździe na 18" jest znacznie bardziej komfortowo - co nie znaczy, że na 20" jest bardzo źle - nie, ale bardziej trzeba na drogę uważać... bo zawieszenie Stelvio jest twarde.

    Oczywiście z felgami jest jak z butami u kobiet - zawsze problem, które kupić, no i czy będą ładnie wyglądać. A koleżanka i tak ma ładniejsze... Jedne biorą wysoki obcas i cały dzień się męczą, inne śmigają na płaskim, bo wygodniej. O gustach się nie dyskutuje - nasze oko ma cieszyć i tyle.

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandus Zobacz post
    Oczywiście z felgami jest jak z butami u kobiet - zawsze problem,
    święta racja!

    - - - Updated - - -

    W sklepie AR są już dostępne dywaniki gumowe!
    i parę innych gadżetów

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    . no chyba że felgi zrobić na ciemny kolor, to balon się trochę zgubi?
    Można spróbowac te oficjalne telefony 19-tki przyczernić (tam gdzie te srebne) Tez sie nad tym zastanwiałem, bo faktycznie wszystko co srebne podkreśla tylko balon. I o ile balon by mniejszych mocach nie jest żadnym problemem, to trochę dziwnie jest go mieć w aucie, które jest szybsze do 100 kmh niż najnowszy Civic Type R o mocy 320 KM który jeździ na 20-calach (ba, najmniejsze jakie tam wejdą, to 18 tki, a nadal ma wtedy dużo mniej gumny niż Stelvio na 20 calach).
    Rozważałem nawet Type R, tylko brak gumny sprowadził użytwcznosc tego auta do zera dla mnie

    Stelvio na 20 calach ma 11,4 cm gumy pod felgą,
    Type R: na 20 ma zaledwie 7,3 cm, przy 18: 9,8 cm
    (realnie jest to wszystko z 1,5 cm mniej, bo wysokosc liczy się nie do końca felgi)

    "Problemem" Stelvio jest to, że nie ma wyglądu terenowego więc 18, a nawet niektóre 19-tki tak średnio wyglądają. W niektórych SUVach 18-19 wyglądają wrećz idealnie.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 24-11-2017 o 13:07

Podobne wątki

  1. [159] Opony zimowe.
    Utworzone przez kiniek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 17:45
  2. 225/40 R18 - opony zimowe (AR GT)
    Utworzone przez grzybii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-12-2008, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory