Strona 19 z 111 PierwszyPierwszy ... 9101112131415161718192021222324252627282969 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #181
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Guziki w klamkach zacinają się - można wymienić w ramach gwarancji (zamawiają,malują i wymieniają).
    Już się guziki w klamkach nie zacinają - jest OK. Żona jednocześnie wkładała rękę za klamkę i naciskała guzik i... system wariował Już ją nauczyłem i tego

    Nie wiem, jakie mam oprogramowanie - sprawdzę (jak dam radę i napiszę).

    Cytat Napisał jezy Zobacz post
    mi sie nie podoba umieszczenie lampek od migaczy, sa umieszczone na takie wysokosci gdzie najczesciej jest wskazowka predkosciomierza i obrotomierza. wiec jak patrze na droge i przez muzyke nie slysze pikania to nie wiem czy migacz jest czy go nie ma, wtedy musze zerknac "w dol"
    Też o tym pisałem - lampki kierunków są w średnim miejscu.


    Cytat Napisał jezy Zobacz post
    po przesiadce z grand cherokee w wersji srt brakuje mi szybkosci reakcji
    Porównanie SRT ze Stelvio chyba nie na miejscu - to dwa światy - a w sumie chyba nawet i przeciwieństwa. SRT kipi mocą, ale nie skręca

  2. #182
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    39

    Domyślnie

    Takie pytanie do temperatury silnika. Jeszcze nigdy nie zapaliły mi się cztery lampki - zawsze mam 3 i to nawet po ostrej jeździe. U was tak samo??

  3. #183
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Co do "kilometry kilometrów" to nie tylko w Alfie takie babole W Passacie B8 jest podobny błąd w tłumaczeniu nawigacji: "skręć w ulicę ulica"

  4. #184
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

    Cytat Napisał Jacek Słanina Zobacz post
    Takie pytanie do temperatury silnika. Jeszcze nigdy nie zapaliły mi się cztery lampki - zawsze mam 3 i to nawet po ostrej jeździe. U was tak samo??
    To jest temperatura oleju.
    Ostatnio edytowane przez hagi ; 09-01-2018 o 00:23

  5. #185
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Piękne Stelvio? To wyłącz Pasive Entry Key.

  6. #186
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chrisu
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 AT 200PS wersja Business
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek Słanina Zobacz post
    Takie pytanie do temperatury silnika. Jeszcze nigdy nie zapaliły mi się cztery lampki - zawsze mam 3 i to nawet po ostrej jeździe. U was tak samo??
    Twoja ostra jazda ...nadal jest zbyt łagodna
    Jazdą autostradowa ok 160kmh i powyżej zapali 4 słupek... ale to info o temp oliwy jest

  7. #187
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    może Stelvio
    Postów
    4

    Domyślnie kilka pytań do użytkowników stelvfio

    Zastanawiam się nad zakupem Stelvio, mam jednak kilka wątpliwości. Może część z nich uda mi rozwiać

    1. Wyciszenie
    Zależy mi na dobrym wyciszeniu, stąd pytanie jak wygląda to wszystko na autostradzie przy prędkościach 170-190. Rozumiem, że zależy to też od silnika, ale przede wszystkim interesuje mnie kwestia hałasu wytwarzanego przez opony i opływające powietrze.

    Jak zachowuje się szyberdach. Ktoś porównywał pod tym kontem Stelvio z i bez szyberdachu?

    No i jak ogólnie wygląda sprawa z wyciszeniem w tym aucie w porównaniu do jakiś innych popularnych samochodów np BMW X3?

    2. Fotele
    Czy fotele sportowe (pakiet "super sport design") są wygodniejsze przy w miarę normalnym użytkowaniu + trasy autostradowe od foteli z pakietu "luxury"?
    Warto do tego dopłacać, czy daje to korzyści jedynie przy krętych trasach i agresywnej jeździe?

    3. Nagłośnienie Herman Kardon.
    Warto za to dopłacać? Jedyne co udało mi się znaleźć na tym forum to było coś w stylu "podobno HK też gra przeciętnie".
    A może wiecie w którym salonie model testowy ma to nagłośnienie?

  8. #188
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam. Od września posiadam Stelvio FE 280, przejechane ok. 12 tyś. km zatem pozwolę sobie na kilka uwag:
    Autko kupione z jazd próbnych (miało 3.5 tyś. km.), bez widocznych uszkodzeń, rys, itp. uważam że w dobrej (bardzo dobrej) cenie - poniżej 180 tyś. W porównaniu z poprzednikiem (Hyundai IX 35) rakieta, silnik bardzo zrywny, fajne brzmienie. Po przejechaniu prawie 12 tyś. km (głównie żona i na trasie ok. 50 km, troche miasto) głównie tryb "N" - sporadycznie "czerwony" mam spalanie na poziomie 10,2 l. Jadąc "dziadkowo" na trybie zielonym (trasa Wrocław - Warszawa S 8), tempomat na 105/h, noc, brak ruchu pokazał 7,3. Faktycznie da się zejść poniżej 7 -8 litrów, no ale...kto tak będzie jeździł TAKIM autem? Wyciszenie auta ok. Tak do 140 - 150 można rozmawiać dość swobodnie. Nagłośnienie nie powala na kolana, ale nie ma tragedii i powodów do rwania włosów. Może faktycznie nazwa Audio Sound Theatre obiecywało sale koncertową...ale gra jak dla moich uszu spoko, o niebo lepiej niż w IX 35 i lepiej niż w drugim autku - Giulietta. Fotele wygodne, przy tym zakresie regulacj,i można znaleźć dobrą pozycje dla siebie. Troche słabo trzymają w zakrętach przy ostrzejszej jeździe- fakt. Wyraźnie nastawione na komfort. Bagażnik wystarczający - szkoda ze nie ma otworu na narty. Nie kombinowałem z felgami i na zimę kupiłem Hankooki i założyłem na te 20. Prawdziwej zimy jeszcze nie doświadczyłem i nie mogę powiedzieć jak ten zestaw zachowa się w "trudnych" warunkach.
    Generalnie autko super się prowadzi, żadnych defektów, nic nie trzeszczy, nie puka. Ogólnie spasowanie może nie bardzo dobre, ale mocne dobre na pewno.
    Co do uwag na minus:
    - niby pierdoła..ale..odstająca klapka wlewu paliwa. Wcześniej jakoś tego nie zauważyłem, ale jak przyszło trochę w "minusie" klapka wyraźnie wygięta w łuk i odstająca. Dzisiaj byłem w serwisie i podobno "jakoś" to naprawiono. Nie jest idealnie, ale jest wyraźnie lepiej. Serwisant sugerował, ze być może będzie konieczna jej całkowita wymiana;
    - problem zgłaszany przez innych kolegów - niedomykające/otwierające się prawe lusterko przy wyższej temp. Byłem na akcji naprawczej i podobno jest wymieniony sterownik - ponoć po problemie;
    -bodaj ze dwa razy, nie wiedzieć czemu klapa bagażnika dostała spowolnienia i troche się jej przysypiało. Było, odnotowałem, teraz jest ok.
    - od nowości mam jakby w plamkach srebrną ramkę wokół szyb (obie strony). Niczym nie można tego usunąć. Problem zgłoszony, ma być podjęta próba wyczyszczenia przez serwis (sądze, że bez szans - poddał się nawet profesjonalista od zabezpieczeń lakieru, itp.) pożyjemy..zobaczymy. Pewnie do wymiany.
    To tak na gorąco w piątkowy wieczór.

  9. #189
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Guliietta,Stelvio, MTS1260
    Postów
    62

    Domyślnie

    W sobotę miałem na cały dzień Stelvio - tu z góry bardzo dziękuję firmie AUTO TIM Janeczko z Opola. Solidna firma od lat, dobry kontakt, polecam. Kupowałem od nich 6 lat temu Guliette dla żony , a teraz pewnie Stelvio dla siebie.

    Zanim przejdę do opisu , to zaznaczę , że jestem użytkownikiem Mazdy CX-5 (2014) , ale korzystałem też z jazd testowych Toyoty RAV4, Lexus NX, Volvo XC60, nowa Mazda CX5.

    Zalety:
    Super prowadzenie,
    mega wyczucie w ukł. kierowniczym ,
    sportowe nastawy zawieszenia,
    duży bagażnik,
    perfekcyjna skrzynia ,
    super dynamika
    fenomenalny napęd Q4

    wady:
    mało miejsca na tylnej kanapie ( w porównaniu do obecnej cx5) ,
    słyszalny świst w okolicy lusterek, generalnie jestem rozczarowany wygłuszeniem, niby nie jest głośno , ale ciszej jest np. w nowej CX5,
    duże spalanie - ale moc nie bierze się z kosmosu,

    Generalnie bardzo udane auto i jeśli go nie kupie , to tylko z powodu małej ilości miejsca na tylnej kanapie ( dzieci). Na pewno jak dokonam zakupu to będzie diesel - przy mojej nodze benzyna by mnie "zabiła"

    Obecnie w rankingu pozostała:
    Alfa 2.2d
    CX5 2.2 d


    Mankamentem było takie dziwne "skakanie" w przednich kołach przy pełnym skręceniu - wszystkie tak maja , czy mnie się trefił jakiś trefny egz. ?

  10. #190
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cinek78 Zobacz post
    W sobotę miałem na cały dzień Stelvio - tu z góry bardzo dziękuję firmie AUTO TIM Janeczko z Opola. Solidna firma od lat, dobry kontakt, polecam. Kupowałem od nich 6 lat temu Guliette dla żony , a teraz pewnie Stelvio dla siebie.

    Zanim przejdę do opisu , to zaznaczę , że jestem użytkownikiem Mazdy CX-5 (2014) , ale korzystałem też z jazd testowych Toyoty RAV4, Lexus NX, Volvo XC60, nowa Mazda CX5.

    Zalety:
    Super prowadzenie,
    mega wyczucie w ukł. kierowniczym ,
    sportowe nastawy zawieszenia,
    duży bagażnik,
    perfekcyjna skrzynia ,
    super dynamika
    fenomenalny napęd Q4

    wady:
    mało miejsca na tylnej kanapie ( w porównaniu do obecnej cx5) ,
    słyszalny świst w okolicy lusterek, generalnie jestem rozczarowany wygłuszeniem, niby nie jest głośno , ale ciszej jest np. w nowej CX5,
    duże spalanie - ale moc nie bierze się z kosmosu,

    Generalnie bardzo udane auto i jeśli go nie kupie , to tylko z powodu małej ilości miejsca na tylnej kanapie ( dzieci). Na pewno jak dokonam zakupu to będzie diesel - przy mojej nodze benzyna by mnie "zabiła" [emoji14]

    Obecnie w rankingu pozostała:
    Alfa 2.2d
    CX5 2.2 d


    Mankamentem było takie dziwne "skakanie" w przednich kołach przy pełnym skręceniu - wszystkie tak maja , czy mnie się trefił jakiś trefny egz. ?
    Mnie nic nie skacze. Mazda ladna bardzo, ale... Bedzie ich za chwile tryliard [emoji3]

    Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
    E0 BUSSO

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory