Strona 56 z 111 PierwszyPierwszy ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #551
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Taki raport ze spalania na podstawie tankowan. Stelvio FE 2.0 280KM aktualnie jakos ponad 6000km przejechanie.


    Druga statystyka z 2.0 CDTI 165KM Opel Astra J GTC. No jest spora różnica nie powiem ale przy moich przebiegach ok 15kkm rocznie to jednak jest to roznica do zaakceptowania
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 09-07-2018 o 18:15

  2. #552
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    To raport z jakiejś apki? Fajny
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #553
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To raport z jakiejś apki? Fajny
    FUELIO apka na androida zapisuje tam każde tankowania sobie Polecam!


    https://fuel.io

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #554
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post


    Za to powinny być kary po 100tys euro za każdy wyprodukowany samochód z tym badziewiem. Najgorszy rak motoryzacji.

    Ja bym dawał 1000 zł mandatu dla każdego kierowcy kto dezaktywuje ten system podczas jazdy miejskiej. Piesi i tak wdychają za dużo spalin, nowoczesne samochody nie powinny truć chociaż na postoju.

  5. #555
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Ja bym dawał 1000 zł mandatu dla każdego kierowcy kto dezaktywuje ten system podczas jazdy miejskiej. Piesi i tak wdychają za dużo spalin, nowoczesne samochody nie powinny truć chociaż na postoju.
    Nice try troll Pisz sobie dalej.
    Mam nadzieję, że masz znajomych z dieslami a szczególnie VW i im też przekazujesz swoje cenne przemyślenia odnośnie do bliźnich
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #556
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    tych mega niefunkcjonalnych łopat przy kierownicy ( w giulietcie mam przy kierze malenkie ruchome z kierą i są fantastyczne ! )

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/giul...#ixzz5Kn18Rboc
    Nie bardzo widzę sens dopłacania do tych łapat choć we wszystkich testach bardzo je chwalą. To nie 4C tylko rodzinny SUV.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Wichura87 Zobacz post
    W Stelvio Executive są takie same fotele jak w Giulii Veloce - i te są bardzo dobre. W Stelvio FE i w bieda wersjach są beznadziejne.

    Jeszcze co do diesla - wiem, w Polsce cały czas jest dużo fanów diesli, chociaż obiektywnie ich sprzedaż stale spada. Nawet duże floty już coraz częściej biorą małe benzyny, a nie diesle, widocznie to się im lepiej kalkuluje w ostatecznym rachunku.
    Natomiast diesel w Stelvio to porażka sprzedażowa - zapytajcie któregokolwiek dealera ile tego sprzedał. Znikome ilości w porównaniu do benzyny. Na otomoto jest 170 Stelvio, z czego tylko 30 to diesle, to o czymś świadczy.

    Nawet pomimo dużego spalania wolę jeździć 280KM
    Nie wiem jakie proporcje w sprzedaży Diesla generalnie ale we Włoszech jeździ bardzo dużo Diesli. Ostatnio w Palermo widziałem dwie Stelvio i obie w dieslu.

    A czy ktoś porównywał Diesla 180 i 210?

  7. #557
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Akurat manetki sa super wbrew pozorom sie przyjadą ja osobiście nie po to bralem 280KM zeby nie dało się od czasu do czasu pobawić. Jak dla mnie te łopaty sa mega może dla tego ze mam duże lapy)

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #558
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    Z mojej strony po 1k km w Stelvio 2.0T 280hp z "paroma" dodatkami:

    1) System info to jakiś ponury żart, działa powolnie, brak dotyku w tej klasie to po prostu żenada, sama jego jakość też pozostawia sporo do życzenia
    2) Jakość kamery wstecz to żart, w Tipo (zastępczym...) jakość lepsza. O samochodach w rodzaju VW Tiguan nawet nie wspominam bo nie ma startu
    3) Jakość wnętrza.... deska rozdzielcza od góry pokryta pseudo skórą która jest jednak tandetna
    4) Kierownica.... "chuda" i jednak tandetna
    5) Podbicie dzwięku na "D"...
    6) "Automatyczne" światła które generalnie bardziej wkurzają niż pomagają, przejazd przez las, tunel, cokolwiek i od potem przez dłuższy czas jedziemy w trybie "nocnym"
    7) Nawigacja beznadzieja totalna, sprawę ratuje mi tutaj Android auto, tyle że bez dodykowego ekranu jest lipa
    8) Wygłuszenie wnętrza sporo gorsze niż u konkurencji
    9) Bi-Xenon? Co z LED, o matrix led już nie wspominając przez litość...
    10) Zegary i "duży" wyświetlacz 7 pomiędzy nimi. No cóż... są lepsze. Plus taki że zegary analogowe,
    11) Bardzo fajne siedzenia sportowe z calkiem przyzwoitym trzymaniem bocznym
    12) Calkiem niezle się zbiera jak na 280bhp, bez rewelacji ale jak na SUVa daje radę
    13) Skrzynia jednak sporo ustępuje konkurencji z dwu sprzęgłowymi zarówno czasem zmiany biegów, jak i płynnością, ale na tle innyh aut ze skrzyniami od ZF jest ok.
    14) Benzyna która pracuje jak diesel....
    15) Brak możliwości permanentnego wyłączenia start-stop
    16) Fajny pakowny bagażnik
    17) Nawet daje radę jako auto rodzinne
    18) Przyjemnie się prowadzi
    19) Wygląd
    Miażdżące podsumowanie. Przyszli kupujący mogą się zniechęcić. Wystarczy jednak przyjrzeć się bliżej kilku punktom (3,9,10,13,15) żeby dojść do wniosku, że to zwykłe marudzenie. Czepianie się ZF-a , zegarów czy braku dotyku to już totalne przegięcie.
    W każdym razie przy tak wyśrubowanych wymaganiach trzeba było kupić Porsche, parę punktów pewnie by odpadło. ( a na pewno 12tka)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Nice try troll Pisz sobie dalej.
    Mam nadzieję, że masz znajomych z dieslami a szczególnie VW i im też przekazujesz swoje cenne przemyślenia odnośnie do bliźnich
    Komu jak komu ale Tobie wybitnie nie wypada wyzywać innych od Troli Jestem fanem motoryzacji ale nie uważam, ze jest ważniejsza od ludzkiego zdrowia. Samochody (przynajmniej te do jazdy na co dzień) muszą być coraz bardziej ekologiczne. Jeśli masz inne zdanie to dyskutuj ale nie obrażaj.

  9. #559
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Brak dotykowego ekranu to marudzenie? Sprobuj pouzywac android auto Z dotykiem i BEZ dotyku. Nie chodzi o pierdoly typu radio itp bo to mam w nosie, ale wprowadzenie czegos na nawigacji itp to roznica zdecydowana.

    Tandetna deska... no coz... w dzisiejszym zastepczym Tipo tez jest podobna, tylko mam wrazenie ze ma przyjemniejsza fakture.

    Lampy... no wiesz roznica miedzy matrix led (dostepne w VW, Skoda, Mazda itp bez problemu lub "za grosze") to klasa w sobie. Duzo lepsza widocznosc, wiekszy komfort jazdy noca, wieksze bezpieczenstwo.

    ZF z jedno sprzeglowych jest ok, ale do porzadnych dwu sprzeglowych sie nie umywa. Jak ustawisz na A to kazde zalaczenie "az czuc", jak ustawisz na D to szarpie nieprzyjemnie (no i to super podbicie w gratisie...), na N natomiast jest ok.

    A Start&Stop to jedno z wiekszych badziewi jakie sa w samochodach, nie ma nic bardziej w^%&*( niz Start&Stop w korku lub na swiatlach gdzies "w trasie", czlowiek chce ruszyc to musi poczekac az zatrzesie sie buda....

    Co do zegarow, no coz, widocznie przywyklem do lepszych
    Ostatnio edytowane przez jedrzejnowak ; 09-07-2018 o 21:51

  10. #560
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    U mnie, na szczęście, nie ma alternatywy poza alfą choć jak taki alfaholik jak Rafał zastanawiał się nad xc60 to dobrze świadczy o Volvo co potwierdzają różne testy. Z drugiej strony ponieważ mam dobrych kolegów w salonie i serwisie Volvo czy np. ostatnio kumpel kupił X6 wiem, że konkurencja wcale nie wygląda tak różowo i można się spokojnie naciąć i to za dużo większe pieniądze.
    Porównując Stelvio do konkurencji nie wspomnieliście o ryzyku kradzieży i związanych z nim kosztach ubezpieczenia. W ciągu ostatnich dwóch lat znam dwa przypadki ,wśród bliskich znajomych, spektakularnych kradzieży BMW X5 z garaży podziemnych w Krakowie. O alfach jeszcze nie słyszałem.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory