Strona 84 z 111 PierwszyPierwszy ... 34747576777879808182838485868788899091929394 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 831 do 840 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #831
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał ymek Zobacz post
    Witam wszystkich właścicieli Stelvio

    Przymierzam się do kupna Stelvio wersji 280koni.
    Dostałem autko na weekend - przejechałem w sobotę 160 kilometrów.

    Wykryłem tylko jedną wadę tego auta - dla mnie osobiście sporą - Po 100 kilometrach zacząłem odczuwać dyskomfort w plecach, a po całej trasie mój kręgosłup był zmęczony i obolały. Jeżdżę w tej chwili autem z pneumatyką. Nie wiem na ile moje plecy przyzwyczajone są do czegoś bardziej miękkiego a na ile to auto jest mega sztywne...

    Auto miało w momencie odbioru 50km - czyli totalna nowość. Dealer twierdzi, że auto będzie trochę 'bardziej miękkie' po przejechaniu paru tysięcy oraz proponuje inne fotele (w wersji testowej były kubełki - proponują fotele z pianką).

    Często robię trasy po 800 kilometrów dziennie. Stelvio totalnie mi pasuje pod każdym względem - stosunek cena / jakość dla mnie rewelacja. Obawiam się tylko, że auto na długich trasach mnie wykończy
    Co myślicie? Może to po prostu auto nie dla mnie?
    Masz zdjęcie tych foteli, które były w testowym egzemplarzu?

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #832
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Mercedes S
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cameyo Zobacz post
    Masz zdjęcie tych foteli, które były w testowym egzemplarzu?

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotele stelvio.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	71.6 KB
ID:	254223

    Fotele tego typu:

  3. #833
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Mam właśnie takie. Super wygodne dla mnie. Zwłaszcza w Alpach

    Wysłane z mojego BLA-L09 przy użyciu Tapatalka

  4. #834
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Mercedes S
    Postów
    7

    Domyślnie

    Do 100km dla mnie OK. Potem już gorzej.
    Dealer proponuje fotele jak na tej fotce.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-stelvio-with-luxury-pack (002).jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	71.5 KB
ID:	254225

  5. #835
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał ymek Zobacz post
    Do 100km dla mnie OK. Potem już gorzej.
    Dealer proponuje fotele jak na tej fotce.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-stelvio-with-luxury-pack (002).jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	71.5 KB
ID:	254225
    To się najpierw koniecznie w nich przejedź, szczególnie po jakiejś krętej drodze, a wtedy docenisz te poprzednie.
    Mnie też po pierwszej spokojnej trasie w sportowych fotelach było trochę niewygodnie, dokąd nie dopasowałam sobie trochę inaczej ich ustawień i teraz są całkiem OK.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #836
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    [MENTION=81389]ymek[/MENTION] 3 sprawy:1. nie brac za duzych felg (bedzie bardziel miekko na wyzszych oponach). 2. odnosnie zawieszenia z regulacją, nie jest to nigdzie dokladnie opisane czy raczej porownane do standardowego zawieszenia, ciezko mi odpowiedziec czy mieksze ustawienie jest talie jak standardowe w nieregulowanym czy takue samo.3. fotele brac z pelna regulacja elektryczna, moze cos w tych spotowych zle poustawiales? przetestuj najwyzej te z pakietu lux, ale one beda gorsze jesli chodzi o trzymanie boczne.

  7. #837
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Mercedes S
    Postów
    7

    Domyślnie

    'Amortyzatory aktywne zmieniające poziom tłumienia drgań'

    Ktoś to ma?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=81389]ymek[/MENTION] 3 sprawy:1. nie brac za duzych felg (bedzie bardziel miekko na wyzszych oponach). 2. odnosnie zawieszenia z regulacją, nie jest to nigdzie dokladnie opisane czy raczej porownane do standardowego zawieszenia, ciezko mi odpowiedziec czy mieksze ustawienie jest talie jak standardowe w nieregulowanym czy takue samo.3. fotele brac z pelna regulacja elektryczna, moze cos w tych spotowych zle poustawiales? przetestuj najwyzej te z pakietu lux, ale one beda gorsze jesli chodzi o trzymanie boczne.
    Jak dla mnie fotele raczej były ok. Szukałbym raczej problemu w sztywności. Może te 'Amortyzatory aktywne zmieniające poziom tłumienia drgań' polepszą komfort.

  8. #838
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    A to nie jest tak, że z Alfa Active Suspension zawieszenie jest twardsze niż w standardzie, a zmiękczając guzikiem jest dokładnie to co standard? Było gdzieś na forum.

  9. #839
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,001

    Domyślnie

    Cytat Napisał ymek Zobacz post
    Jak dla mnie fotele raczej były ok. Szukałbym raczej problemu w sztywności. Może te 'Amortyzatory aktywne zmieniające poziom tłumienia drgań' polepszą komfort.
    a na jakich kołach (felgach) było Stelvio którym jeździłeś? jeśli np 19" to może pójdź w 18 albo 17? Będzie na pewno bardziej miękko.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #840
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał ymek Zobacz post
    'Amortyzatory aktywne zmieniające poziom tłumienia drgań'

    Ktoś to ma?

    - - - Updated - - -



    Jak dla mnie fotele raczej były ok. Szukałbym raczej problemu w sztywności. Może te 'Amortyzatory aktywne zmieniające poziom tłumienia drgań' polepszą komfort.
    Aktywne zawieszenie w Alfie jedynie utwardza w trybie D - dziwne trochę bo w tych autach co miałem to zawsze były 3 opcje (miękko, normalnie i twardo). Zatem jeśli nie wykupisz to masz takie samo, czy to tryb N, czy D. Jeśli dokupisz aktywne, to masz standard zawieszenie (takie jak nieregulowane) w N, a w D robi się twardsze i ewentualnie guzikiem zmiękczasz do N. Nie da się zrobić bardziej miękkiego. Mam nadzieję, że jakoś to wyjaśniłem
    Czyli w Twoim przypadku nie poprawi to raczej komfortu. Na jakich felgach jeździłeś? Po pneumatycznym to ciężko będzie Ci znaleźć komfortowe auto, jednak po jeździe Stelvio FE (tam chyba 19 albo 20 cali jest) uważam, że jest wyjątkowo komfortowo (jak na zestrojenie zawieszenia i te wielkie felgi).
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory