Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 82

Temat: Zakup Giulii z 2016 pod koniec 2017

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilski Zobacz post
    Tak jak pisałem - mam łatwiej przez koneksje w FCA.
    Podeślij pls specyfikację na priv - jak zbiorę kilka osób, to będzie jeszcze łatwiej - zawsze to zamówienie grupowe.

    Jest przecież tak, że jak importer handluje flotą, to pomija dealera.
    Proponuję Panowie abyście od razu pojechali do fabryki i ominęli centrale FCA która przecież tez na aucie zarabia...tak na szybciutko powiedzmy u mnie w salonie Veloce 236 tys katalog - 30% tak jak utrzymuje kolega ze dla paru sztuk załatwi daje nam 165 tys brutto...A jak importer handluje flotą...to wskazuje dealerów, albo umawia się z dealerami co do realizacji zamówień i procesu zamówiennictwa konkretnych ilości.

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    Spokojnie, przeciez to normalna praktyka, na branzowych forach tak sie kupuje od dawna- nie tylko samochody . Na takim w którym sie udzielam kilkadziesiąt firm kupiło ostatnio pewne popularne auta gdzie jest zero negocjacji u dealera .Za świetną ,nierynkową cenę i właśnie bezpośrednio od importera. Dziwne,ze klub alfy jeszcze na to nie wpadł

  3. #53
    Użytkownik Świeżak Avatar filop
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    E0 BUSSO
    Postów
    195

    Domyślnie

    to kto zarabia? tylko producent? bo zakładając, że w USA nie dokładają do aut lecz choćby na zero wychodzili, to w UE marża niemała...
    E0 BUSSO

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie Zakup Giulii z 2016 pod koniec 2017

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Proponuję Panowie abyście od razu pojechali do fabryki i ominęli centrale FCA która przecież tez na aucie zarabia...tak na szybciutko powiedzmy u mnie w salonie Veloce 236 tys katalog - 30% tak jak utrzymuje kolega ze dla paru sztuk załatwi daje nam 165 tys brutto...A jak importer handluje flotą...to wskazuje dealerów, albo umawia się z dealerami co do realizacji zamówień i procesu zamówiennictwa konkretnych ilości.
    A od kiedy to dealer realizuje zamówienie flotowe? Dealer tylko obsługuje późniejszy serwis auta i je wydaje. W przypadku mojego samochodu Pan Marek z Carserwisu nawet nie wiedział o moim istnieniu.

    Poza tym wspomniałem, że ta sytuacja dotyczy tylko wersji Veloce i nie wiadomo jak długo potrwa - na tą chwilę FCA obniżyło marże na auta i tyle, cen przecież nie zmniejszą z dnia na dzień


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez kamilski ; 24-01-2018 o 23:54

  5. #55
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    to kto zarabia? tylko producent? bo zakładając, że w USA nie dokładają do aut lecz choćby na zero wychodzili, to w UE marża niemała...
    A czy FCA Polska zarabia tylko na sprzedaży detalicznej? A co z flotą Fiatów? Przecież dywersyfikuje ofertę, przecież sprzedali 5000 sztuk Tipo, coś się dzieje, pieniądz jest, więc może warto w końcu zaryzykować z Alfą.

    Przecież te 5000 Tipo trzeba gdzieś serwisować, ASO zarobi, karuzela się kręci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    W przypadku Giulii nigdy nie będzie mowy o takich flotowych ilościach...Największa flota jako została zrobiona w Polsce to 30 szt Giulii wersji Business

  7. #57
    Użytkownik Świeżak Avatar krzysiek3452
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    159 2.0 170 SW i GTV6 83'
    Postów
    82

    Domyślnie

    Fiat i Flota to są słowa, które się mało kiedy spotykają. Taka ciekawostka przy zakupie Fiata, powyżej 2 sztuk, ale nie więcej niż 20 FCA przyznaje dodatkowy rabat w wysokości....1%. Tipo w wersji podstawowej wgl ma bardzo bardzo niską marżę z względu na niską cenę katalogową. Ogólnie polityka marek FCA jest dość skomplikowana i nie taka oczywista

  8. #58
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał filop Zobacz post
    to kto zarabia? tylko producent? bo zakładając, że w USA nie dokładają do aut lecz choćby na zero wychodzili, to w UE marża niemała...
    Weź pod uwagę, że w USA inaczej wygląda sprawa podatków. Może na stronie Alfy prezentują ceny przed podatkiem stanowym? No i nie wiem czy mają tam akcyzę na samochody, a u nas jest. Chociaż oczywiście, uważam, że w Europie ceny samochodów są dość mocno wywindowane bez dobrego uzasadnienia. Kiedyś dziewczyna rozważała Mustanga, to w USA jest on w podstawowej wersji dosłownie tanim samochodem, takim dla plebsu, a w Polsce Ford chciał za niego... w okolicy Giulii Veloce, chyba najdroższy Ford w ofercie (jeśli chodzi o podstawę).

    Wiemy, że minimum 25-30% ceny Giulii to marże (FAP i dealera). Ciekawe jak się rozkładają i czy nie jest to jeszcze więcej. Do tego jest 23% VATu i akcyza, chociaż po zmianach ona dla 2.0 będzie ok. 1000 zł.

    Czyli jeśli FCA sprzedaje Żula za 25000 Euro, FAP dorzuca 10%, dealer 20% i 23% VAT to daje (przy zalożeniu 1E=4zł) 162360 zł.

  9. #59
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR Giulietta Veloce 2016
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Weź pod uwagę, że w USA inaczej wygląda sprawa podatków. Może na stronie Alfy prezentują ceny przed podatkiem stanowym? No i nie wiem czy mają tam akcyzę na samochody, a u nas jest. Chociaż oczywiście, uważam, że w Europie ceny samochodów są dość mocno wywindowane bez dobrego uzasadnienia. Kiedyś dziewczyna rozważała Mustanga, to w USA jest on w podstawowej wersji dosłownie tanim samochodem, takim dla plebsu, a w Polsce Ford chciał za niego... w okolicy Giulii Veloce, chyba najdroższy Ford w ofercie (jeśli chodzi o podstawę).

    Wiemy, że minimum 25-30% ceny Giulii to marże (FAP i dealera). Ciekawe jak się rozkładają i czy nie jest to jeszcze więcej. Do tego jest 23% VATu i akcyza, chociaż po zmianach ona dla 2.0 będzie ok. 1000 zł.

    Czyli jeśli FCA sprzedaje Żula za 25000 Euro, FAP dorzuca 10%, dealer 20% i 23% VAT to daje (przy zalożeniu 1E=4zł) 162360 zł.
    w stanach chyba każda cena, łącznie z tą w sklepie na półce jest przed podatkiem stanowym...różnice w cenach stany- europa zawsze były na zasadzie cena w dolarach = cena w euro, do tego sporo rzeczy jest tam po prostu tańszych, nawet w cyferkach. inny rynek- 300mln ludzi, relatywnie zamożnych, dużo kupują, do tego standardy bezpieczeństwa/jakości są niższe= mniejsze koszty wytworzenia (tego dotyczyły wszystkie umowy UE-USA- standardów) w efekcie rynek, na którym można świetnie zarobić. a mustang...cóż...ktoś wpadł by tamtejszy odpowiednik usportowionego focusa (bo tym dla amerykanów jest mustang, samochodem do szpanowania w college'u) sprzedawać w europie jako samochód premium...
    jeśli chodzi o marże, obstawiam, ze jest to więcej: dla fiata, 'by opłacało się produkować'+ dla fca jako 'utrzymanie oddziału'

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Moi drodzy, już wszystko wiem i mam info o rabatach. Kto jest zainteresowany mam prośbę o wysłanie specyfikacji z konfiguratora na maila - każda specyfikacja, to indywidualny rabat, im drożej tym większy rabat. Muszę zebrać co najmniej 10 osób, żeby zrobić fajną ofertę. Dodatkowo prośba o info o finansowaniu, czy to leasing czy prywatnie itp. W przypadku leasingu przy takim zamówieniu zrobię naprawdę fajne warunki. No i niestety w przypadku indywidualnego zamówienia na osobę fizyczną te rabaty nie są osiągalne, ale jest pewien myk, więc jak ktoś będzie chciał poznać szczegóły to na maila. Panowie, którzy już wysłali mi info na priv, prośba o przesłanie jeszcze raz. I mamy wszystkie modele: Giulia zwykła, Veloce, Stelvio, i Giulia Q, oczywiście Giulietta też jakby ktoś chciał

    Przykładowa treść maila:
    Model: Stelvio Super 280KM
    Cena: 276500 PLN
    finansowanie: leasing, 36 miesięcy, wpłata 10%, wykup 10%
    i w załączniku specyfikacja z konfiguratora w PDF.
    Ostatnio edytowane przez kamilski ; 06-02-2018 o 20:52

Podobne wątki

  1. Spoty Warszawskich kanciaków 2016-2017
    Utworzone przez 75andrew155 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 268
    Ostatni post / autor: 20-09-2020, 16:17
  2. Polary Alfaholików 2016 / 2017 - ZAPISY ZAMKNIĘTE
    Utworzone przez flatbeet w dziale Sklep
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 00:32
  3. Koniec Alfa Romeo, koniec legendy, koniec pasji....
    Utworzone przez simeone w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 22:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory