Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 93

Temat: Czy ktoś zrobił "retrofit" i wyposażył auto w koło zapasowe?

  1. #71
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Może zamiast tworzenia esejów napisałby ktoś lub powtórzył, jeżeli ktoś już o tym wspomniał dla jakich max. założonych kółek w stelvio/stelvio quadrifoglio można zamiast zestawu naprawczego wsadzić do dziury w bagażniku dojazdówkę, to samo giulia.

  2. #72
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    może zamiast pisania bzdur i roszczeniowej pozy poszperałbyś troszkę to wpadłbyś na to ze wnękę ma tylko stelvio to raz a dwa nawet 18 stka dojazdowa ma spuszczone powietrze z opony aby się zmieścić.
    chcesz inna dojazdowe to zostaje testowanie co i z jakim et pasuje. czasem auta maja tak iż na jednej osi może być dojazd

  3. #73
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    tak lekko przypominam - koła w giulii to nie 12 z tico czy 13 z poloneza to przeważnie 18 - 19 calowe koło z oponą 225 i więcej. nie wiem czy widziałeś wielkość tego koła - tj felgi wraz z oponą i ile to miejsca zajmuje wiec nie wiem jak chcesz to koło upchnąć za fotelem
    Mam w swoim Stelvio letni komplet OE na 20", zimowy na 18" i wiem ile miejsca zajmuje takie koło (zresztą kolega pytający wspominał o jeździe w 2 osoby, więc nawet jeśli jest bardzo wysoki, to może koło włożyć do bagażnika lub na tylną kanapę położyć). Ja na szczęście mam też w swoim Stelvio oryginalne (rozkładane) koło dojazdowe, więc mnie ten problem za bardzo nie dotyczy. Chciałbym tylko zobaczyć, taką Giulię lub Stelvio, na takim "małym" kole dojazdowym, a także posłuchać o tym jak się jechało na nim tak z 500 czy też 1000 kilometrów.

    Kolejna rzecz o której także wcześniej wspomniałem, to kwestia tego, że w większości nasze samochody są wyposażone w napęd na 4 koła i raczej w takim przypadku nie powinno się używać 1 koła o mniejszej średnicy całkowitej, pomijam już kwestię tego, że ABS i kontrola trakcji również nie będą w takich warunkach działały.

    Kolejny problem jest taki, że samochody bez koła dojazdowego (a więc chyba wszystkie Giulie i większość Stelvio), nie mają na wyposażeniu klucza do kół oraz lewarka, więc w sytuacji awaryjnej i tak trzeba skorzystać z pomocy drogowej lub osób trzecich.

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    BB & WW
    Auto
    Giulia 2.2 q4
    Postów
    63

    Domyślnie

    Panowie, wszyscy coś kręcą dookoła tematu
    Kolo z drugiego kompletu to zły pomysł nie tylko ze względu na jego wielkość (ktos juz i tam wcześniej mowil ze dojazdówka za duza... ale na to sie godze) ale wg mnie też dlatego ze jest różna szerokość kół p/t.

    Pomoc drogowa działa różnie, a nie chciałem tutaj tłumaczyc jakie sytuacje mogą sprawić że wole sam zmienić koło ale chyba muszę. Lewarek sobie ogarne, nie przesadzajmy, a w przypadku jazdy np w środku nocy na zadupiu gdzie podczas wymarzonych wakacji na drugim końcu Europy zostało mi 15 min/albo km do hotelu po całym dniu jazdy naprawdę wolałbym wrzucić dojazdowkę w 15minut i załatwić, nawet z ubezpieczenia ale sprawę rano. Sam fakt, że ostatnio w ciągu dnia czekałem na lawetę 2h na A1... Ubezpieczenie kół nie pomogło bo zabierają tylko kierowcę i pasażera a nas było 3... więc musiałem lecieć z Assistance... szkoda gadać (full pakiet HDI)

    Nie mniej jednak chyba kupie tą dojazdowkę https://www.dojazdowe.pl/pl/p/Kolo-d...6-obecnie/1070 i tyle, bo różnicy w obwodzie nie ma prawie (0.1%) i nie usłyszałem tutaj lepszej alternatywy...

    Spróbuję ostatni raz: czy natknął się może ktoś na info w jakimkolwiek katalogu o zapasowkach do Giulii, albo jakiś salon oferuje? Czy te co są na necie to po prostu ktoś skompletował we własnym zakresie i markuje ze to do Julki jest?
    Ostatnio edytowane przez mareckiw ; 31-07-2023 o 23:30

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Przydałaby się felga z oponą w stylu ponton, bez powietrza nie zajmuje miejsca, sama felga, a jak napompujemy to jest balon

  6. #76
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareckiw Zobacz post
    Panowie, wszyscy coś kręcą dookoła tematu
    Kolo z drugiego kompletu to zły pomysł nie tylko ze względu na jego wielkość (ktos juz i tam wcześniej mowil ze dojazdówka za duza... ale na to sie godze) ale wg mnie też dlatego ze jest różna szerokość kół p/t.

    Pomoc drogowa działa różnie, a nie chciałem tutaj tłumaczyc jakie sytuacje mogą sprawić że wole sam zmienić koło ale chyba muszę. Lewarek sobie ogarne, nie przesadzajmy, a w przypadku jazdy np w środku nocy na zadupiu gdzie podczas wymarzonych wakacji na drugim końcu Europy zostało mi 15 min/albo km do hotelu po całym dniu jazdy naprawdę wolałbym wrzucić dojazdowkę w 15minut i załatwić, nawet z ubezpieczenia ale sprawę rano. Sam fakt, że ostatnio w ciągu dnia czekałem na lawetę 2h na A1... Ubezpieczenie kół nie pomogło bo zabierają tylko kierowcę i pasażera a nas było 3... więc musiałem lecieć z Assistance... szkoda gadać (full pakiet HDI)

    Nie mniej jednak chyba kupie tą dojazdowkę https://www.dojazdowe.pl/pl/p/Kolo-d...6-obecnie/1070 i tyle, bo różnicy w obwodzie nie ma prawie (0.1%) i nie usłyszałem tutaj lepszej alternatywy...

    Spróbuję ostatni raz: czy natknął się może ktoś na info w jakimkolwiek katalogu o zapasowkach do Giulii, albo jakiś salon oferuje? Czy te co są na necie to po prostu ktoś skompletował we własnym zakresie i markuje ze to do Julki jest?
    Wcześniej wspominałeś o różnicy w wymiarze 3,3%, więc jak teraz Ci wyszło 0,1%? Tutaj koło z Twojego drugiego kompletu (o ile w obu masz homologowane do Giulia wymiary) będzie miało średnicę niemal identyczną, a na pewno dopuszczalną.
    Kolejna rzecz o której wspominasz, to różnica w szerokości opon, zgadza się - będzie ona miała inną szerokość niż Twoja przednia, a tym bardziej tylna, jednak i tak będzie zdecydowanie szersza niż dojazdówka o której myślisz.

    Moja propozycja użycie przez Ciebie koła z drugiego kompletu, wynikała z tego, że po pierwsze jak wcześniej wspominałeś to po prostu je już masz, a więc jest to dla Ciebie najtańsza z możliwych opcji. Po drugie, masz pewność, że pasują do twojego samochodu. Po trzecie wspominałeś o tym, że masz wyjazd dla dwóch osób i z miejscem nie masz problemu.

    Możesz oczywiście zakupić koło o którym wspominasz, jednak w tej sytuacji zdecydowanie od razu musisz sprawdzić czy ono pasuje fizycznie do Twojego samochodu. W najgorszym wypadku po prostu je zwrócisz.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof Fly ; 02-08-2023 o 19:41

  7. #77
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    BB & WW
    Auto
    Giulia 2.2 q4
    Postów
    63

    Domyślnie

    Panowie, mimo ze popularne strony oferujące kola dojazdowe proponowały w rozmiarze R18 125/70 to nie byłem przekonany bo to 3-4% różnicy. Duzo. Co więcej nigdzie w internetach, instrukcjach itd nie znalazłem informacji jaki rozmiar proponuje Alfa, moze wlasnie nie proponuje nic?
    Kupiłem więc 125/80 R18, gdyż takie koło ma ok 0.5% różnicy względem moich kół oe (225/45+255/40/18 oraz 245/35+285/30/19). Mam nadzieję, że nigdy się nie przyda

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Sprawdzałeś już czy wchodzi na auto?

  9. #79
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    BB & WW
    Auto
    Giulia 2.2 q4
    Postów
    63

    Domyślnie

    Jestem po testach. Dojazdowka ma wymiary 125/80/18 ET15
    Tył siedzi bezproblemowo, przejechałem kilka metrów. Obwód jest identyczny jak moich kół letnich. Nie mierzyłem ale przynajmniej na oko stawiając jedno obok drugiego.

    Problem pojawia się na przedniej osi. Po pierwsze zacisk z Veloce uniemożliwia zamontowanie koła. Po drugie w piascie jest taki malutki szpikulec i wydaje mi się że był on większy niż otwór w dojazdowce (ale nie mam pewności bo nie docisnąłem kola do konca przez w/w zacisk veloce)... Z tego co się orientowałem to i tak co do zasady w samochodach zalecany jest montaz dojazdowki na tylną oś, no ale w moim specyficznym przypadku mam z tyłu opone 285... Nie miałem juz możliwości przekładać jeszcze raz żeby przymierzyć tył na przód, ale też wyjeżdżam jutro na urlop na drugi koniec Europy i jak test pójdzie nie tak to jeszcze coś sobie uszkodzę. Z resztą mam q4 i wtedy byłaby jazda z 3 różnymi kołami i na każdej osi inny rozmiar opony, więc pewnie za daleko bym nie ujechał . Gdybym miał 255 na tyle to na pewno by bylo ok... Ma ktoś doświadczenie czy 285 z przodu będzie obcierać przy skręcie? Czy w ogóle da rade założyć?

    W takim wypadku wygląda na to że mam dojazdowkę, ale tylko na tylną oś . Z drugiej strony przebicia z tyłu są dużo częstsze... Muszę się jeszcze zastanowić czy nie zastosować zimówki jako zapasu, ona pewno podejdzie pod zacisk.

    Ewentualnie felga dojazdowa z wiekszym ET? Chociaż pewnie coś takiego nie istnieje bo musiałoby byc z et 30 pewnie w gore

    Kolejny pomysł wozić z dojazdówką dystans i sruby dłuższe, ale też trzebaby sprawdzić czy przypasuje Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16935167581362.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	80.8 KB
ID:	287886Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16935167577270.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	67.8 KB
ID:	287887Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16935167580291.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	106.0 KB
ID:	287888Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16935167681183.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	82.0 KB
ID:	287885
    Ostatnio edytowane przez mareckiw ; 01-09-2023 o 10:31

  10. #80
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał mareckiw Zobacz post
    W takim wypadku wygląda na to że mam dojazdowkę, ale tylko na tylną oś . Z drugiej strony przebicia z tyłu są dużo częstsze... Muszę się jeszcze zastanowić czy nie zastosować zimówki jako zapasu, ona pewno podejdzie pod zacisk.
    Trochę się dziwię, jak to czytam. Dojazdówka jest z natury kołem na tylną oś i nie zakłada się jej na przód, bo to niebezpieczne (pomyśl sobie o skuteczności hamowania, działaniu ESP itd.).
    Generalnie zasada jest prosta - łapiesz gumę z przodu, to przekładasz tylne koło na przód, a dojazdówka na tył.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


Podobne wątki

  1. 4HP20 - trzęsie się auto przy dodawaniu gazu na "N"
    Utworzone przez prasus w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 09:33
  2. miał ktos moze do czynienia z "1971rakso" z radomia ?
    Utworzone przez marshall w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 07:25
  3. "MASS AIR FLOW" i inne, ktos pomoże ?
    Utworzone przez Krzysiek_166 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-03-2009, 23:27
  4. czy spotkal sie ktos z "short shifter"
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-05-2008, 05:55
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-09-2006, 11:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory