Strona 14 z 162 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141516171819202122232464114 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #131
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Przy turbo i wysilonych silnikach dużo zależy od techniki, warunków, paliwa, klimatyzacji, SS itp. W dodatku to 200 - 280KM przy bardzo szybkiej skrzyni i nie ma bata to musi wypić. Trzeba bardzo uważać z gazem żeby oszczędzać. Lekkie muśnięcia i zawsze jestem pierwszy spod świateł a z powietrza to się nie bierze.

    Ogólnie już pisałem, że te samochody/silniki nie nadają się do miasta. W trasie spisują się rewelacyjnie. W trasie z Białki do warszawy czyli ok 400KM gdzie były korki i trasy gdzie jechałem 180-230 zapakowany z 3 osobami w sumie wyszło 10.3l. Uważam, że to bardzo dobry wynik. W ogóle nie oszczędzałem. Cisnąłem gdzie chciałem i można było.

    W miastach przy korkach mam 12 w górę Trudno ten typ tak ma.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #132
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Przecież dokładnie to samo jest z JTDM. Trasa w 4 osoby z bagażem - 7/100 bez problemu. Miasto samemu - 10,5/100 i to bez nadmiernego ciśnięcia.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  3. #133
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Zauważyłem jeszcze jedną prawidłowość (jak na razie potwierdziłem to w poprzednim aucie, a w Giulii właśnie doświadczam), że wiele zależy od konfiguracji miasta. Kiedyś 159 jeździłem do pracy, ok. 2,5 km (w zimie rower odpadał). Czyli rano odpalenie, cała trasa to praktycznie ruszanie i zmiana do 3 max. i praktycznie zaraz gaszenie. Po minimum 8 godzinach powtórka. I średnia 14,8/100. Przeprowadziłem się pod miasto (10 km do pracy) i średnia 9,8 z całego miesiąca (używałem już wszystkich biegów). W tzw. międzyczasie często bywałem i bywam w Szczecinie (uważam, że to miasto ma najlepszy układ komunikacyjny, nie stałem tam nigdy w korku) - tam 159 zużywała mi ok. 9 litrów ale również wszystkie biegi były w użyciu, dłuższe odcinki pomiędzy światłami itp. Zaczynam zauważać podobne prawidłowości w Giulii, pod warunkiem, że nie muszę nikomu udowadniać, że Alfa jest szybsza (czasem się to zdarza). A z ostatnich przejazdów (fotki w wiadomościach wyżej w tym wątku) to widzę, że jadąc do Berlina mam jakieś 7,9-8,2, przez 3 dni poruszam się po mieście i spalanie wzrasta tylko o 0,1-0,2/100. Ale tam nawet w mieście mają autostrady.

  4. #134
    Użytkownik Świeżak Avatar k3ss
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    były: 156, 147, 159x2, jest: GIULIA 2.2 AT8
    Postów
    238

    Domyślnie

    bardzo zależy od "konfiguracji miasta" (dobre określenie) ;-)
    a nawet od tego skąd i o której przez miasto jedziesz..

    Natomiast w moich warunkach poruszania się - JTD/AT obecnie z 15kkm wychodzi spalanie średnie 7,14 (z dystrybutora)

  5. #135
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Suzumushi
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    155Q4, 147GTA, Giulietta QV, Giulia Q, Ducati STF V4S
    Postów
    753

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    srsly? Giulia Q ma innego kompa? Miałem ją na chwile i nie zwróciłem uwagi ale Veloce Super Stelvio pokazuje max 15l.
    Q ma 2 komputery, kazdy po 15l/100 to by sie skladalo na ten max 30 ktory pokazuje

  6. #136
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Giulia VELOCE
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam Wszystkich. Moją Julkę odebrałem dwa tygodnie temu. Jak do tej pory prawie 3000km na liczniku. Co do spalania to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Przez pierwszy tysiąc km docierałem silnik jeżdząc do 2500 rpm max. Spalanie średnie z tego okresu to 8,5l/100km. Jeśli wyłączyłem klimę to spadało do 7,9 cały czas w trybie eco. Po 1000km zacząłem jeździć w trybie N i trochę korzystać z mocy silnika. W tej chwili mam średnie spalanie 9,8l/100km. Po przekroczeniu 2000km raczej jej nie oszczędzałem i na autostradzie było naprawdę szybko. Jednym słowem jestem zachwycony autem. Jeździ cudownie i mało pali jak na taką moc. Pozdrawiam serdecznie z Krakowa.

  7. #137
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Ja nie wiem czy tryb eco na docieranie jest dobry. Oczywiście producent w instrukcji nic nie pisze którym trybem najlepiej ale na logikę jak silnik się dusi na najniższych obrotach to za dobrze na początek nie jest Jeszcze to "wolne koło" też nie wiadomo po co Tylko obroty skaczą cały czas.

    Normalnie lać i jeździć. Btw koledze tu już Stelvio elegancko żłopie olej a docierał i dbał lepiej jak o żonę
    Z drugiej strony moja Giulietta. Samochód demo. Zdradzę wam jeszcze jedną tajemnicę. Potem była jeszcze samochodem zastępczym w serwisie. Czyli #najgorzej I co? Ma 50tys. Miała przegląd ostatnio. Grama ubytku oleju. Wymiana filtrów i jazda od nowa

    Moja Veloce 9tys km i jedna kreska poszła

    Ale ogólnie gratuluję zakupu i polecam jednak trasy Tam rozwija skrzydła
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #138
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Btw koledze tu już Stelvio elegancko żłopie olej a docierał i dbał lepiej jak o żonę
    To się nazywa usterka.
    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Z drugiej strony moja Giulietta. Samochód demo. (...) I co?
    I jajco. To się nazywa dowód anegdotyczny.
    Ani jedno ani drugie o niczym nie świadczy i niczego nie dowodzi, ani na plus ani na minus. Ale za to jak się fajnie wpisuje w Twoją narrację "docieranie to bzdura, nie trzeba tego robić"
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #139
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    I jajco. To się nazywa dowód anegdotyczny.
    Ani jedno ani drugie o niczym nie świadczy i niczego nie dowodzi, ani na plus ani na minus. Ale za to jak się fajnie wpisuje w Twoją narrację "docieranie to bzdura, nie trzeba tego robić"
    Nie wiem Mam zeskanować historię właścicieli z przebiegami i poprosić o kilometrówkę z salonu żebym nie miał "anegdotycznego" samochodu? Piszę jak jest.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    To się nazywa usterka.
    Zobaczymy. Szczerze kibicuję i wierzę, że to jednostkowa sytuacja.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #140
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Giulia Super 2.0
    Postów
    23

    Domyślnie

    Docieranie ma wpływ na spalanie dosc znaczy. Zanim całość się ułoży to rzeczywiscie nawet i 1,5 litra różnicy moze byc na 100km (w skrajnych przypadkach). Natomiast nie samo spalanie jest tu najistotniejsze. W docieraniu nie chodzi o jezdzenie na "A" czy unikaniu "D" w przełożeniach na skrzyni. Docierać auto należy w pełnym zakresie obrotów nawet w początkowej fazie jego użytkowania (pierwsze kilometry) tylko wysokie obroty pod żadnym pozorem nie mogą się łączyć z wysokim obciążeniem silnika. To obciążenie zabija motor przy docieraniu a nie obroty. Ponieważ w instrukcji obsługi producent nie jest w stanie tego w żaden sensowny sposób przekazać, to instrukcja ogranicza się do zwykłego "limitu obrotów" bo w 95% przypadków jest tak ze do 2,5k rpm prawie nikt nie bedzie wgniatał pedału gazu w podłoge (i to wtedy skutkuje wzglednie dobrym wstepnym ulozeniem). Zdecydowanie lepiej jednak jest jak w okresie docierania polecimy sobie i z obrotami 6k rpm ale na przepustynicy uchylonej na 20% czy podczas wymuszanego hamowania silnikiem. Wtedy motor dotrze sie dopiero porządnie i bedzie kupa radosci z jego pozniejszego uzytkowania.

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory