Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Temat: Dlaczego kupiłem Giulię

  1. #31
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Bardzo dobry fajny tekst. Super porównania ale z jednym się nie zgodzę



    We wszystkich swoich alfach nie miałem problemu z hamulcami Były po prostu przeźroczyste. Jakbym miał nogę podłączoną bezpośrednio do tarcz. W Dwóch Giuliach nie mogę się do nich przyzwyczaić. Są dobre skuteczne itd ale czegoś im brakuje, coś mi przeszkadza. W mieście przy małych prędkościach i w korku wiecznie muszę dohamowywać. No ale to moje odczucie.

    Reszta wrażeń podobna
    moze chodzi o automat który pcha auto bo z reguły ma za wysoki bieg? ja często redukuję po kolei manetkami przy hamowaniu (światła/rondo itp) i wtedy nic mnie nie ciągnie i hamulec wydaje się 100% przewidywalny. jeśli tego nie robię to w zależności pewnie od tego który akurat bieg automat ma wrzucony, jak mocno dohamowywuję, to czasem mnie ciągnie, innym razem zaskoczy ze wczesniej wyhamowałem niż się spodziewałem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    moze chodzi o automat który pcha auto bo z reguły ma za wysoki bieg? ja często redukuję po kolei manetkami przy hamowaniu (światła/rondo itp) i wtedy nic mnie nie ciągnie i hamulec wydaje się 100% przewidywalny. jeśli tego nie robię to w zależności pewnie od tego który akurat bieg automat ma wrzucony, jak mocno dohamowywuję, to czasem mnie ciągnie, innym razem zaskoczy ze wczesniej wyhamowałem niż się spodziewałem.
    masz rację o to chodzi

    Jak już zrobili by wire to mogli zsynchronizować ze skrzynią moc hamowania
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #33
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Silnika nie dotarłeś, hamulców nie dotarłeś, a teraz żale na forum...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #34
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    masz rację o to chodzi

    Jak już zrobili by wire to mogli zsynchronizować ze skrzynią moc hamowania
    kwestia przyzwyczajenia. po 6 dniach jeżdżenia już wydaje mi się że do hamulców i biegów się przyzwyczaiłem. jeszcze nie przyzwyczaiłem się do sztywnego zawieszenia z 19" RF, ale pewnie za miesiąc już takie będzie dla mnie jedynym właściwym

    wracając do tematu, auto jest mega idealne. tylko muszą mi porządek zrobić z lusterkami (rozkładanie/pozycja luster raz działa raz nie)- jutro jadę do ASO rano bo jest to uciążliwe (30s po zapaleniu auta mogę dopiero jechać bo muszę czasem wymusić rozłożenie i wymusić swój program na fotelu żeby jeszcze raz ustawił szkła lusterek)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #35
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    A specjalnie dla Ciebie sprawdziłem, już w momencie włączenia zapłonu fotel jedzie do przodu i lusterka się rozkładają. Natomiast w drugą stronę to fotel jedzie do tyłu dopiero w momencie otwarcia drzwi a lusterka składają się po zamknięciu auta.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    u mnie różnie, czasem po włączeniu samego zapłonu, czasem po jakimś czasie, czasem lusterko kierowcy od razu a pasażera 5-10 sek później. anomalie występują z reguły jak auto trochę postoi zamknięte (choćby 15 minut) a nie występują jak sprawdzę zaraz po zamknięciu auta. jeśli występuje opóźnienie rozłożenia lusterek, to wtedy jest ustawianie szkieł przy złożonych lusterkach, a wtedy zawsze są źle ustawione. co ciekawe, że w tych przypadkach, jak nacisnę przycisk na fotelu (wszystkie zapamiętałem na tych samych ustawieniach) to fotel nieznacznie podjeżdża jeszcze do przodu, czyli też coś jest nei tak z zainicjowaniem pozycji fotela. w codziennym użytku strasznie wkurzająca sprawa, mam nadzieję że szybko mi to naprawią. tylko pewnie jutro jak pojadę do aso to wszystko będzie działać - najwyżej zostawimy auto na 20-30min zamknięte, żeby zrobić test. nagrałem też 2 filmiki, żeby nie było że konfabuluję.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Masz tam coś narypane panie, u mnie szkła w ogóle się nie ruszają - bo po co, są ustawione względem lusterek i same lusterka się rozkładają. Z fotelem też dziwne. Albo moduł komfortu u kierowcy zjebany, albo jakaś wiązka.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Wieliczka, Poland
    Auto
    Alfa 159 SW 1.9 JTDM > Giulia Veloce
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    u mnie różnie, czasem po włączeniu samego zapłonu, czasem po jakimś czasie, czasem lusterko kierowcy od razu a pasażera 5-10 sek później. anomalie występują z reguły jak auto trochę postoi zamknięte (choćby 15 minut) a nie występują jak sprawdzę zaraz po zamknięciu auta. jeśli występuje opóźnienie rozłożenia lusterek, to wtedy jest ustawianie szkieł przy złożonych lusterkach, a wtedy zawsze są źle ustawione. co ciekawe, że w tych przypadkach, jak nacisnę przycisk na fotelu (wszystkie zapamiętałem na tych samych ustawieniach) to fotel nieznacznie podjeżdża jeszcze do przodu, czyli też coś jest nei tak z zainicjowaniem pozycji fotela. w codziennym użytku strasznie wkurzająca sprawa, mam nadzieję że szybko mi to naprawią. tylko pewnie jutro jak pojadę do aso to wszystko będzie działać - najwyżej zostawimy auto na 20-30min zamknięte, żeby zrobić test. nagrałem też 2 filmiki, żeby nie było że konfabuluję.
    W mojej jest dokładnie to samo. Umówiłem się na dzisiaj na kontrolę tego błędu. Daj znać co było u Ciebie to może moi nie będą musieli długo szukać
    Ostatnio edytowane przez Arluen ; 01-06-2018 o 05:18

  9. #39
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Masz tam coś narypane panie, u mnie szkła w ogóle się nie ruszają - bo po co, są ustawione względem lusterek i same lusterka się rozkładają. Z fotelem też dziwne. Albo moduł komfortu u kierowcy zjebany, albo jakaś wiązka.
    jak od razu sie rozkladaly lusyerka to szkla sie nie ustawiaja, tylko jak jest opoznienie rozlozenia.moze uklad lapie jakis blad i próbuje zrobic selftest? jestem w aso wlasnie, mistrz widzial problem, za jakis czas ma sie pojawic serwisant.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 01-06-2018 o 08:53

  10. #40
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    NOT YET
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak od razu sie rozlozacto szkla sie nie ustawiaja, tylko jak jest opoznienie. moze uklad lapie jakis blad i orobuje zrobic selftest? jestem w aso wlasnie, za jakis czas gosc mmistrz widzial problem, za jakis czas ma sie pojawic serwisant.
    Trochę to przygnębiające- podstawowe sprawy kuleją. Trochę już produkują ten model:/

Podobne wątki

  1. Kupiłem 1 alfe...
    Utworzone przez sebol22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-11-2017, 08:49
  2. [159] Kupiłem 159 :) ale... :)
    Utworzone przez loco145 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 13:48
  3. [156] Kupiłem ją
    Utworzone przez yatsek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2008, 18:41
  4. Boże! Dlaczego kupiłem tą Alfę 156?!!...
    Utworzone przez destikero w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-10-2008, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory