Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 88

Temat: System podbicia dzwięku silnika Stelvio

  1. #41
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    To może w Subaru było wydech wymienić a nie sprzedawać?
    Tylko ze Subaru tak jezdzil jakby na stale mial przyczepiona przyczepe z 4 (grubymi) konmi.....niby 175 koni pod maska a czulo sie 75. Serio....brzmial jak Honda accord....moze w USA takie wydechy zakladaja w fabryce...wiec koledzy...spokojnie. Poza wymienionymi w moim przekonaniu wadami to samochod byl bardzo, bardzo OK. Kupilbym go ponownie w wersji XT bez CVT gdyby taka zrobili.

    Wracam do wydechu, wlasnie Ragazzon wprowadza tylny tlumik do Stelvio 2.0 z dwoma zaworami (valves) sterowanymi przez pilota...cena jakies 2300-2500 euro. Okazuje sie ze dwa tygodnie temu bylem tylko jakies 50km od Ragazzona siedziby we Wloszech ale nie zdawalem sobie sprawy ze tam oni sa. Szkoda bo pewnie bym obadal sprawe dokladniej.

    Jak tylko uda mi sie pozbyc wzmacniania dzwieku (w tej sprawie pisalem do FCA w Milano o instrukcje jak to zrobic) zakladam Ragzzona z 'valvami" i to pewnie pojade po to do nich do Itali bo mam przyjaciol w Vicenza.

    https://www.italo-tuning.de/18617/ra...rohre?c=230005
    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Takie tam typowe biadolenie "kiedyś to były czasy, teraz to nie ma czasów", trawa była bardziej zielona, woda była bardziej mokra a wydechy były głośniejsze, jak w pewnej piosence Pink Floyd.
    anAlfaBeta... nie kiedys ale teraz wlasnie sa dobre czasy dla wydechow....(ale nie od Subaru) obys mogl posluchac choc raz mojego przyjemnego rannego budzika: codziennie rano za pietnascie siodma sasiad dwa domy dalej zapala nowe audi TT RS....i delikatnie odjezdza do pracy......az milo zaczynac dzien w tym momencie.... (Jak sobie zaloze Ragazzona to bede jezdzil codziennie po bulki i to juz przed szosta...specjalnie dla niego) Nadobnym za nadobne..... hehehe
    Ostatnio edytowane przez Giorgio ; 24-06-2018 o 08:36

  2. #42
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Bo podczas normalnej jazdy ma zamknięte klapy w wydechu po to, że właśnie brzmiała "bardzo przeciętnie" i nie denerwowała wszystkich dookoła. W trybie R cały czas a w trybie D powyżej bodaj 3500 RPM wydech się otwiera i wtedy brzmi jak należy.
    Zobacz na jutubie jak brzmi nowe M5 z silnikiem V8 - podpowiem: nie brzmi. To nie jest fanaberia czy zła wola producentów, tylko unijne normy dot. hałasu, podobnie jest z Giulią Q czy nawet Veloce (chociaż w przypadku tej drugiej powinni oferować wydech sportowy jako opcję...).
    Piękne rasowe V8 z głośników, zniekształcone jak na Atari: https://youtu.be/Ur-gxpfcQI0?t=5m24s
    Tutaj mówi o sztucznym dźwięku i regulacjach EU: https://youtu.be/Ur-gxpfcQI0?t=8m36s
    Bla, bla, bla. Pewnie to, pewnie tamto. Nie wiem w jakim trybie była, napewno było na tyle głośno, aby zwrócić na siebie uwagę na ulicy, gdzie większości nowych aut w ogóle nie słychać w ruchu innych aut. Niestety ten hałas nie miał w sobie nic pociągającego, ot głośne pierdzenie i tyle. Za mało cylindrów i pojemności, do tego turbo. Ale to może nie wina giulii tylko czasów w jakich auto powstało. Stare wolnossące silniki brzmiały fenomenalnie, nawet zwykłe r6 od bmw, już nie wspominając o v8 od amg. Słyszałem też parę razy A45 AMG i tam to już w ogóle parada smutku i rozpaczy, brzmi to jak uturbiona honda jakiegoś gimbusa na najtańszym mugenie z podlanym paliwkoem, aby strzelało z wydechu.

    Reasumując giulia nie brzmi tak dobrze jak starają się wmówić innym miłośnicy.Potwierdziło się to co wynikało z filmików na youtubie, gdzie nawet w oficjalnym filmie słychać ledwie ułamki sekund prychnięć podbitych komputerowo. Do tego kilka filmików na wolnych obrotach, i mało emocjonujących startów spod stacji benzynowej. Nie ma dobrych nagrań bo to auto poprostu rozczarowuje pod względem dźwięku. Ale takie czasy, za mało pojemności i za mało cylindrów.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Ale takie czasy, za mało pojemności i za mało cylindrów.
    Zgadzam sie....jeszcze tylko w USA sa takie wieksze motory w uzyciu (choc powoli zanikaja) i nawet tuzinkowy Ford truck z 8 cyl brzmi znakomicie bez zadnych przerobek. Terazniejsze manipulowanie w malych silniczkach nie zawsze daje pozadane rezultaty. Ale, tsak jask we wspomnianym TT RS daje sie!

  4. #44
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Ale takie czasy, za mało pojemności i za mało cylindrów.
    Zgadzam sie....jeszcze tylko w USA sa takie wieksze motory w uzyciu (choc powoli zanikaja) i nawet tuzinkowy Ford truck z 8 cyl brzmi znakomicie bez zadnych przerobek. Terazniejsze manipulowanie w malych silniczkach nie zawsze daje pozadane rezultaty. Ale, tsak jask we wspomnianym TT RS daje sie!

  5. #45
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Bla, bla, bla. Pewnie to, pewnie tamto. Nie wiem w jakim trybie była, napewno było na tyle głośno, aby zwrócić na siebie uwagę na ulicy, gdzie większości nowych aut w ogóle nie słychać w ruchu innych aut. Niestety ten hałas nie miał w sobie nic pociągającego, ot głośne pierdzenie i tyle. Za mało cylindrów i pojemności, do tego turbo. Ale to może nie wina giulii tylko czasów w jakich auto powstało. Stare wolnossące silniki brzmiały fenomenalnie, nawet zwykłe r6 od bmw, już nie wspominając o v8 od amg. Słyszałem też parę razy A45 AMG i tam to już w ogóle parada smutku i rozpaczy, brzmi to jak uturbiona honda jakiegoś gimbusa na najtańszym mugenie z podlanym paliwkoem, aby strzelało z wydechu.

    Reasumując giulia nie brzmi tak dobrze jak starają się wmówić innym miłośnicy.Potwierdziło się to co wynikało z filmików na youtubie, gdzie nawet w oficjalnym filmie słychać ledwie ułamki sekund prychnięć podbitych komputerowo. Do tego kilka filmików na wolnych obrotach, i mało emocjonujących startów spod stacji benzynowej. Nie ma dobrych nagrań bo to auto poprostu rozczarowuje pod względem dźwięku. Ale takie czasy, za mało pojemności i za mało cylindrów.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Subiektywna opinia, dla mnie i praktycznie całego świata motoryzacyjnego dźwięk jest fenomenalny. Prowadziłem Giulie Q, Mercedesa E63 S AMG z V8 pod maską za prawie bańkę, BMW M4 i Giulia zdecydowanie wygrywa pod tym względem. Ano tak sorry E63 za mało cylindrów i za mało pojemności. Padłem.

    Nikt nie stara się nic wmawiać, każdy kto przejedzie się tym samochodem jest bardzo usatysfakcjonowany odczuciami dźwiękowymi.

  6. #46
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Subiektywna opinia, dla mnie i praktycznie całego świata motoryzacyjnego dźwięk jest fenomenalny. Prowadziłem Giulie Q, Mercedesa E63 S AMG z V8 pod maską za prawie bańkę, BMW M4 i Giulia zdecydowanie wygrywa pod tym względem. Ano tak sorry E63 za mało cylindrów i za mało pojemności. Padłem.

    Nikt nie stara się nic wmawiać, każdy kto przejedzie się tym samochodem jest bardzo usatysfakcjonowany odczuciami dźwiękowymi.
    Czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy. Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że E63 ma za mało cylindrów bo to nie jest bezpośredni konkurent giulii, tylko o klasę wyżej. Po drugie pisałem to o giulii. Po trzecie auto inaczej brzmi w środku a inaczej na zewnątrz. Giulia w ruchu ulicznym owszem, wyróżnia się natarczywą głośnością ale brak jej tego czegoś co powoduje to wrażenie jeżenia się włosków na karku. E63 owszem tak właśnie brzmi ale A45, o którym pisałem już nie.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    (...)
    Ale to może nie wina giulii tylko czasów w jakich auto powstało. Stare wolnossące silniki brzmiały fenomenalnie, nawet zwykłe r6 od bmw, już nie wspominając o v8 od amg.
    (...)
    Ale takie czasy, za mało pojemności i za mało cylindrów.
    Kiedyś to były czasy, teraz to nie ma czasów.

    Ten fragment jednak idealnie podsumowuje resztę wypowiedzi:
    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Bla, bla, bla.
    Jakoś nie odniosłeś się do przykładu, że V8 w nowym M5 wcale nie brzmi. Też "za mało pojemności i za mało cylindrów"?
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #48
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy. Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że E63 ma za mało cylindrów bo to nie jest bezpośredni konkurent giulii, tylko o klasę wyżej. Po drugie pisałem to o giulii. Po trzecie auto inaczej brzmi w środku a inaczej na zewnątrz. Giulia w ruchu ulicznym owszem, wyróżnia się natarczywą głośnością ale brak jej tego czegoś co powoduje to wrażenie jeżenia się włosków na karku. E63 owszem tak właśnie brzmi ale A45, o którym pisałem już nie.

    Wysłane z mojego CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    A to dziwne bo właśnie jak prowadziłem Giulie Q to cały czas miałem gęsią skórkę, byłem zadowolony na maksa, reakcja ludzi również to potwierdzała. Kiedy prowadziłem E63 S AMG z 2017 roku to nie miałem takich odczuć, dźwięk zupełnie nijaki, sztuczny, brzmiący jak z dodatkiem elektronicznym. A Ty jak prowadziłeś Giulię Q czy AMG E63S to jakie były twoje wrażenia?

  9. #49
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Potwierdzam Giulia Q w trybie race i nawet na idle to ciary na plecach. Podjechałem po znajomych i nie musiałem dzwonić bo już wiedzieli, że stoję na pod blokiem Jak tylko znajdzie się w zasięgu ręki to będę brał jak reksio szynkę Nie dla tych 500KM czy przyśpieszenia tylko dla silnika. Jego brzmienia i połączania z wspaniałym wydechem.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    [MENTION=12943]jacool.n[/MENTION] pie*****sz jak połamany. Giulię Q sobie posłuchaj, tam własnie "spece od wydechu" z Ferrari mieli frajdę z pracy i masz genialnie brzmiące auto "analogowe, naturalne" a wiele osób zachodzi w głowę, jak oni to zrobili, że tak świetnie brzmi turbo.
    Nie wiem czy zauważyłeś, ale temat dotyczy 2.0 TB 280. Z tego co się orientuję Qulia QV trochę się różni od wersji podstawowych. Poza tym tego typu auta (QV) rządzą sie swoimi prawami, swoimi wymaganiami i przy okazji swoimi cennikami. W dużym skrócie porównywania QV z wersjami słabszymi to jak porównanie Clio Williams z Clio 1.1. Oczywistym jest, że QV ma inny wydech i mimo zastosowania "klapek" słyszymy dźwięk z wydechu, nie z głośnika.

    Oczywiście nie neguję osiągnięć współczesnej techniki. Dzisiaj auto o mocy 200-300KM nie jest czymś niezwykłym. Wsiadasz i jedziesz. 20-30 letnim autem o tej mocy podejrzewam, że niewielu z nas daleko by dojechało. Tyle, że ówczesne auta nie były obładowane wieloma wspomagaczami, liczyła się moc, zawieszenie, trakcja (nie mam na myśli limuzyn). Dźwięki i wrażenia jakie wydawały były prawdziwe. Raz lepsze, raz gorsze (przeważnie lepsze. Nawet słabsze auta dawały wiele "naturalnej" (bez wspomagaczy) radości. Pod tym względem (wg mnie) bez dwóch zdań tamte czasy były lepsze - tak: "to były czasy". Teraz auta są szybsze, bezpieczniejsze ale utraconą naturalność producenci nadrabiają sztucznie, a ustami PR-owców wmawiają nam co jest lepsze. Właśnie przez systemy typu: dźwięk silnika z głośnika.

    M.in. dlatego na razie nie pozbywam się swojej 20-letniej 146. Naprawdę daje dużo frajdy mimo oszałamiającej mocy 103KM. Czasami zastanawiam się czy nie więcej niż 159... Przed zakupem 159 też długo się wahałem. Bo była taka, jakiego auta nigdy nie chciałem: dwumas, DPF, EGR... Kupiłem 159 i jestem naprawdę zadowolony. Mam nadzieję, że w przypadku Giuli będzie podobnie i do czasu kupna rozpracowane będą sposoby wyłączenia "uszczęśliwiaczy"...

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. Zwiększenie dźwięku silnika - Engine Sound Enhancement - Stelvio
    Utworzone przez filop w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 11-02-2019, 11:21
  3. [MiTo] brak dzwięku
    Utworzone przez Paweł&Justi w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 11:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory