Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 7891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 196

Temat: Kolizje

  1. #161
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    A ja dalej nie rozumiem czemu nie można tej dyskusji w spokojniejszym tonie prowadzić.

    Dużo tak naprawde zalezy od interpretacji tutaj.

    Prawda taka ze nikt nie robi kolizji z wyboru (patologie z wymuszeniami odszkodowań pomijam)

    Ja jedyne co bym chciał żebym ja, wszyscy pasażerowie i samochod byli w takim samym stanie jak przed wypadkiem jak najszybciej bez zbędnych formalności.. każda taka sytuacja to stracony czas i nerwy..

    Po to są odszkodowaniania Aby z nich korzystać.. jakos ubezpieczenie nie krępuja się biorąc składki.. A w razie wypłaty to już o wszystko walczyć trzeba i udowadniać ze się nie nadciąga.. Ja mam mieszane doświadczania.. jedna ubezpieczenia brała kase przyszło do wpłaty w tydzien kasa na koncie.. druga (skręcenie kolana) 2 tygodnie w usztywnieniu noga potem rehabilitacja 10 spotkań i powracający ból w kolanie stwierdziła że żadne odszkodowanie się nie należy.. pewnie gdybym walczył to bym wywalczył.. ale czy o to chodzi? Logiczne że sobie nogi sam dla przyjemności nie skrecilem..

    Czasem człowiek nie wie co może bo nawet wniosku trzeba szukać bo nic nie jest łatwe i przyjemne w przeciwieństwie do momentu kiedy chcemy się ubezpieczyć wtedy jak najprościej się da, wnioski wypełnia za nas itp..



    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #162
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    2 czy 3 lata temu przydzwonił nam gość w tył Giulietty. niby nie za mocno, poszedł absorber, odczepiło dyfuzor uszkodziło zaślepkę do holowania. miało ASO robić, oni to w ogóle chcieli wymieniać i malować zderzak, ale uznałem że naciągają bo nie było śladu (potem okazało się że mieli rację).
    Moja ostatnia przygoda, niby też nie mocno. Stałem na światłach, facet wjechał w babkę, babka we mnie. Ubezpieczalnia wyceniała szkodę chyba na 800zł. Auto właśnie odebrane z ASO, faktura na 8,5k PLN...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giulietta.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	293.7 KB
ID:	266078
    Pozdro,
    Bartas

  3. #163
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Ubezpieczalnia wyceniała szkodę chyba na 800zł. Auto właśnie odebrane z ASO, faktura na 8,5k PLN...
    To normalne, że czasem te poważniejsze uszkodzenia (obrażenia też) są niewidoczne. Zderzaki są plastikowe i elastyczne. Bywa, że po uderzeniu wracają do poprzedniego kształtu i z zewnątrz nic nie widać. Dopiero po zdemontowaniu okazuje się, że uszkodzone są zaczepy, ślizgi, wzmocnienia, czasem nawet tylny pas i podłoga bagażnika. To samo dotyczy obrażeń ciała. Znany jest mi przypadek (niestety śmiertelny), kiedy pasażer pojazdu trafił po wypadku do szpitala, gdzie poza siniakami po pasach i paroma otarciami niczego nie stwierdzono i pacjenta zwolniono do domu. Do szpitala ponownie trafił po czterech dniach (po omdleniu przywieziony przez swoją żonę), Dokładniejsze badanie wykazało, że miał pękniętą śledzionę i wykrwawił się do środka (na ratunek niestety już było za późno).
    Dlatego wbrew temu co twierdzi XJ6, nikomu nie sugeruję, że ma "doić" ubezpieczyciela, zgłaszając wyimaginowane obrażenia, a jedynie wskazuję, że warto się przebadać i ustalić, czy do takich obrażeń doszło.
    Ponadto praktycznie przy każdym zdarzeniu, gdzie mamy do czynienia z uszkodzeniami zderzaków, wskazuję na konieczność zdemontowania tych elementów do oględzin, bo dopiero po demontażu ujawniany jest rzeczywisty rozmiar szkody. Na wizytę rzeczoznawcy warto więc umówić się w warsztacie (lub nawet na stacji diagnostycznej), gdzie jest możliwość zdjąć ten zderzak. Kosztem pracy mechanika (przy demontażu i ponownym montażu po oględzinach) można obciążyć ubezpieczyciela, bo jak wspomniałem - nie ma innej możliwości ustalenia rzeczywistego rozmiaru szkody.
    Miłego dnia.
    Ostatnio edytowane przez hak64 ; 12-02-2020 o 11:05
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  4. #164
    Użytkownik Świeżak Avatar Prosper
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio B-TECH 2.0 TB 200KM
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Auto Hold w Alfie? Co konkretnie masz na myśli?
    Użyłem złego nazewnictwa - chodzi mi o automatyczne zaciąganie hamulca w czasie postoju/dojeżdżania w korku/ wyłączania zapłonu. Wcześniej charakterystyczny "pneumatyczny" dźwięk słyszalny był praktycznie tylko gdy wyłączałem silnik lub gdy intencjonalnie wciskałem park brake. Teraz zaczynam go słyszeć także podczas hamowania nogą. Ten mechanizm jest chyba zlokalizowany gdzieś na tylnej osi bo tam stamtąd dochodzi dźwięk.

    Jutro wizyta w autoryzowanym serwisie z rzeczoznawcą, cesja wierzytelności podpisana więc na własnej skórze poczuję jak w praktyce wygląda naprawa bezgotówkowa.
    Co do stawki wynajmu auta zastępczego (segment SUV) - wg ubezpieczyciela nie powinna przekraczać 106 zł/dobę (netto). Ciekaw jestem co zaproponują jedni i drudzy.

  5. #165
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Prosper Zobacz post
    Jutro wizyta w autoryzowanym serwisie z rzeczoznawcą, cesja wierzytelności podpisana więc na własnej skórze poczuję jak w praktyce wygląda naprawa bezgotówkowa.
    Zwykle odradzam naprawy w ASO ( ich blacharnie i lakiernie nie zawsze prezentują jakość usług adekwatną do cen), Ponadto, właśnie cesja wierzytelności, którą wciskają do podpisu swoim klientom, budzi wiele zastrzeżeń (każde ASO tworzy własne zapisy - często niezgodne z prawem). Czytałeś umowę cesji wierzytelności? Jeśli znajdziesz tam zapis o przekazaniu, przelaniu praw do odszkodowania serwisowi, to jest to właśnie zapis abuzywny (bezprawny, bo niekorzystny dla poszkodowanego). Cesja powinna jedynie umożliwić domaganie się przez serwis zapłaty za wykonanie usługi - naprawa, auto zastępcze, przegląd powypadkowy, ale nie może obejmować wszystkich składników odszkodowania, bo takim składnikiem jest utrata wartości handlowej pojazdu, która w żadnym przypadku usługą nie jest i stanowi wyłącznie nienależny dochód serwisu., .
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  6. #166
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    113

    Domyślnie

    Cytat Napisał hak64 Zobacz post
    Zwykle odradzam naprawy w ASO ( ich blacharnie i lakiernie nie zawsze prezentują jakość usług adekwatną do cen), Ponadto, właśnie cesja wierzytelności, którą wciskają do podpisu swoim klientom, budzi wiele zastrzeżeń (każde ASO tworzy własne zapisy - często niezgodne z prawem). Czytałeś umowę cesji wierzytelności? Jeśli znajdziesz tam zapis o przekazaniu, przelaniu praw do odszkodowania serwisowi, to jest to właśnie zapis abuzywny (bezprawny, bo niekorzystny dla poszkodowanego). Cesja powinna jedynie umożliwić domaganie się przez serwis zapłaty za wykonanie usługi - naprawa, auto zastępcze, przegląd powypadkowy, ale nie może obejmować wszystkich składników odszkodowania, bo takim składnikiem jest utrata wartości handlowej pojazdu, która w żadnym przypadku usługą nie jest i stanowi wyłącznie nienależny dochód serwisu., .
    A spotkałeś się kiedyś z taką sytuacją, w której poszkodowany po podpisaniu cesji o podobnej treści miał problem z uzyskaniem na swoją rzecz odszkodowania z tytułu traty wartości handlowej pojazdu po szkodzie lub aby zakład naprawczy uzyskał na własną rzecz tą cześć odszkodowania?

  7. #167
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cesja dotyczy kosztów naprawy pojazdu, środki wypłacane są na podstawie kosztorysu uzgodnionego pomiędzy ubezpieczycielem a warsztatem, do czego później wystawiana jest faktura. Żaden kosztorys naprawy nie obejmuje ewentualnej utraty wartości pojazdu. Roszczenie takie poszkodowany we własnym zakresie po naprawie zgłasza do ubezpieczyciela likwidującego szkodę. Mieliśmy kilka takich przypadków, kiedy to poszkodowany otrzymał jakieś zadośćuczynienie ale nie były to porażające kwoty.

  8. #168
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Capone Zobacz post
    A spotkałeś się kiedyś z taką sytuacją, w której poszkodowany po podpisaniu cesji o podobnej treści miał problem z uzyskaniem na swoją rzecz odszkodowania z tytułu traty wartości handlowej pojazdu po szkodzie lub aby zakład naprawczy uzyskał na własną rzecz tą cześć odszkodowania?
    Nie. Na szczęści nie spotkałem, ale wskazuję że taka ewentualność - przynajmniej teoretycznie - jest możliwa. Wspomnę zatem jeszcze o innej ewentualności, bowiem w umowach cesji widywałem już zapisy mniej więcej tej treści: "czego nie zapłaci ubezpieczyciel - zapłaci właściciel"...
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  9. #169
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Nie chciałbym zakładać nowego tematu dla Giulii, ale chciałym spytać, czy ktoś z Was orientuje się w cenach ASO:
    -poduszki kierowcy
    -poduszki kolanowej kierowcy
    -poduszki pasażera
    -poduszki kolanowej pasażera

    ASO nie odpowiada na maile XD

    Pozdrawiam

  10. #170
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    - ok 2400
    - ok 1200
    - ok 2300
    - ok 1200

Podobne wątki

  1. [Giulia] Giulia kolizje
    Utworzone przez klag3 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 105
    Ostatni post / autor: 29-08-2022, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory