Strona 13 z 23 PierwszyPierwszy ... 345678910111213141516171819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 225

Temat: Akumulator

  1. #121
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    altek ma tzw "inteligentne ładowanie" i może pokazywać głupoty

  2. #122
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ... odpowiedni aku EFB (niektórzy wkładają AGM, ale boje się że IBS nie będzie go dobrze oceniał jeśli chodzi o SoC)...
    Na stelvioforum widziałem, że serwisy autoryzowane ładują AGMy, a jak się wejdzie w konfigurator na Interstate batteries, to podają AGM jako zamiennik do Stelvio. Pytanie, czy wymaga to jakiegoś przeprogramowania IBSa czy może to już jest uwzględnione w firmware.

  3. #123
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    293

    Domyślnie

    Na clubalfa podają, że można stosować zamiennie AGM, polecają konkretnie np. Vartę Silver 80Ah/800A
    IBS nie robi problemów.
    U nas do kupienia za ok. 600 zł.
    Giulia Super 2.2 MultiJet

  4. #124
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał kast Zobacz post
    Ten prostownik, który kupiłem z Norauto ma funkcję sprawdzania działania alternatora. Włączyłem tę funkcję uwzględniając po kolei to, co każą w instrukcji. Pomiar pokazał usterkę alternatora. Myślicie, że to alternator? Jadę na stację diagnostyczną przebadać akumulator.
    odpowiedział Dareek, jeśli IBS miał szansę poaktualizować SoC (z reguły 4h przy małych prądach), to ładowanie będzie minimalne

    Dalej nie podałeś wartości napięć aku po ładowaniu i po postoju przez noc - tak więc uznaję że marnuję czas próbując Ci coś podpowiedzieć/potwierdzić.


    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Na stelvioforum widziałem, że serwisy autoryzowane ładują AGMy, a jak się wejdzie w konfigurator na Interstate batteries, to podają AGM jako zamiennik do Stelvio. Pytanie, czy wymaga to jakiegoś przeprogramowania IBSa czy może to już jest uwzględnione w firmware.
    Wiem że wielu użytkowników np na alfaowner dało AGM w ostatnich miesiącach, mnie martwi jednak że AGMy wg mojej skromnej wiedzy mają wyższe napięcie przy tym samym SoC (wg kwasowo-ołowiowych EFB), a zatem IBS może zawyżać estymowany SoC a stąd przy AGM ucinać ładowanie przy niższych rzeczywistych SoC aku AGM. Jak to na dłuższą metę sie sprawdzi, ciężko mi zgadywać.

    W Proxi są ustawienia wielkości aku/typu, ale nie ma AGM niestety (małe/duże EFB i litowe), a czy to w ogóle jest brane przez IBS/BCM pod uwagę to inny temat - z doświadczenia wiem że wiele ustawień w mapie jest pro-forma - może był plan, może na przyszłość zostały a zmiany nie przynoszą żadnego skutku (mimo że te ustawienia są zaznaczone jako oficjalne, bo so i takie które są zaznaczone jako tylko rezerwacja na przyszłosć)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #125
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Dalej nie podałeś wartości napięć aku po ładowaniu i po postoju przez noc - tak więc uznaję że marnuję czas próbując Ci coś podpowiedzieć/potwierdzić.
    Hej. Przepraszam, że nie napisałem tego, o co prosiłeś, ale wyraźnie napisałem (w pierwszym punkcie) parę postów temu, że moje kable od prostownika są za krótkie i nie sięgną pod maską "od plusa do minusa". Przed chwilą dowiedziałem się, że nie musiałem wcale sięgać minusa, a wystarczyło do jakieś śruby (np przy silniku). No ale, to dowiedziałem się już po diagnozie mojego problemu.

    Tak - znalazłem problem swojej usterki.

    Problemem były poluzowane zaciski na klemach akumulatora. Zarówno na plusie, jak i minusie. Zdjęte, włożone mocniej i dokręcone jak należy. Wszystko śmiga! Cieszę się, że nic nie popaliłem.

    Tym samym dziękuję przede wszystkim Tobie epsonix za poświęcony czas i uwagę - nie olanie młokosa, który zakochał się w Alfie. Dziękuję również pozostałym uczestnikom tego tematu, których uwagi mocno wziąłem sobie do serca i na pewno obiecuję poprawę.

  6. #126
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    OK, nie przyszło by mi do głowy że a) nie masz miernika i/lub b) nie podłaczysz sobie masy gdzie indziej.

    Ciekawe z tymi poluzowanymi klemami, coś było grzebane? Może już aku wymieniany? Klemy wyczyść, bo jak niekontaktowały to tam syf się mógł wytrącić i dalej dobrego kontaktu nie będziesz miał a stąd gorsze ładowanie i prądy rozruchu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #127
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    OK, nie przyszło by mi do głowy że a) nie masz miernika i/lub b) nie podłaczysz sobie masy gdzie indziej.

    Ciekawe z tymi poluzowanymi klemami, coś było grzebane? Może już aku wymieniany? Klemy wyczyść, bo jak niekontaktowały to tam syf się mógł wytrącić i dalej dobrego kontaktu nie będziesz miał a stąd gorsze ładowanie i prądy rozruchu.
    Dzięki. Poczyszczone. Mam nadzieję, że już będzie ok. A czy powinienem teraz ten akumulator podładować, czy już teraz sam złapie odpowiednie napięcie.

  8. #128
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    do ładowania nie zaszskodzi podłączyć,choć auto Ci dizałało później, więc styk wystarczający musiał być a ładowałeś i na małych prądach on już nie zakłucał (sztucznie nie podwyższał napięcia po stronie prostownika) zapewne więcej niż pomijalnie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #129
    Użytkownik Znawca Avatar lechtak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Mito TCT 135 KM / Giulia Veloce Pakiet Q
    Postów
    1,143

    Domyślnie

    Moje boje z serwisem i akumulatorem AGM wyglądały następująco W pierwszych miesiącach przestał działać S&S, po wizycie w ADF Wrocław otrzymałem informacje o luźnej klemie. Następnie zgłaszałem to dwukrotnie w przedziale jednego roku. W odpowiedzi otrzymałem informacje ze akumulator wymagał doładowania i takie inne pierdy. Ostatnia wizyta była w Marcu 2020 i nieoficjalnie otrzymałem informacje o wymianie akumulatora na nowy, sprawdziłem, produkcja Styczeń 2019, czyli leżak magazynowy. Oczywiście S&S działał tylko po dłuższej podróży. W ostatnim czasie zauważyłem brak ogrzewania czyby i lusterek, podjąłem temat, akumulator nie przyjmował ładunku, body widział max 55%. Zamontowałem świeżą baterie, tym razem EFB S&S. body widzi 88% Ogrzewanie szyby i S&S znowu funkcjonuje.
    I teraz pytanie, czy jest opcja wyzerowania ustawień akumulatora, szukałem w body ale nie znalazłem takiej opcji.
    Ostatnio edytowane przez lechtak ; 17-02-2021 o 20:28

  10. #130
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    IBS na bieżąco wylicza sobie SOC, SOH i SOF. Problemem jest logika ładowania i S&S, dlatego aku u nas nigdy nie są doładowane (nawet trasa 1000km nie pomaga więcej niż na 80% naładowania), do tego jak włączysz S&S to jest jeszcze gorzej bo oscylujesz w okolicach 65%, aku się starzeje itp, potem łatwo zejść <50% i zaczynają się schody typu grzenie szyby.
    Alfa nie chce tego poprawić, idzie w zaparte że "inteligentny alternator" to super wynalazek a w praktyce to parę linijek kodu w BCM które są do bani, napisane po to żeby w sztucznym teście oszczędzić 1g CO2/km (przy naładowanym aku robią?). Pisałem w szczegółach o tym wszystkiem wielokrotnie, więc więcej już nie podaję szczegółów.
    Może czas na petycję ogólnoświatową - wystarczy na alfaowner zobaczyć wątek ok 340 postów o ładowaniu i problemach z aku. Giuliaforums czy Alfa Owner North America też wyskakuje co chwilę coś około aku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [MiTo] Akumulator S&S
    Utworzone przez nightfly w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2017, 14:58
  2. Akumulator
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 18:11
  3. akumulator do 1.9 JTD 8v
    Utworzone przez Ceasar07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 20:28
  4. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28
  5. [145] Akumulator
    Utworzone przez Marcinl80 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-01-2011, 14:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory