Strona 11 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 156

Temat: Stan aku i dzałanie IBS -prośba do tych z kablem OBD i MES o sprawdzenie 3 parametrów

  1. #101
    Użytkownik Świeżak Avatar carolloooo
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Stelvio 2.0 280km
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Rozumiem że jak wyszedł z produkcji i jechał od magazynu do magazynu i później trafił sklepu to wszyscy go ładowali żebyś kupił igiełkę.
    Liczyłem na minimum 70%
    Jak Aktualizuje komp IBS ? po 6 godzinach Mes pokazuje ciągle mniej % niż więcej.
    Jest jakiś restart IBS-u ?

  2. #102
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Cytat Napisał carolloooo Zobacz post
    Liczyłem na minimum 70%
    W czasie normalnego użytkowania IBS "pływa między 60 a 80.
    Podłącz ładowarkę na noc i powinien Ci wjechać na minimum 70. O ile ta ładowarka jest coś warta, powinna dawać z 9-10A, jak masz jakieś badziewie 4-5A to 24h na ładowanie (o ile jej "inteligencja" nie wyłączy ładowania).
    Aktualizuje się podczas jazdy na oko co godzinę.
    Żadnego restartu, przynajmniej z poziomu użytkownika - nie ma.

  3. #103
    Użytkownik Świeżak Avatar carolloooo
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Stelvio 2.0 280km
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    W czasie normalnego użytkowania IBS "pływa między 60 a 80.
    Podłącz ładowarkę na noc i powinien Ci wjechać na minimum 70. O ile ta ładowarka jest coś warta, powinna dawać z 9-10A, jak masz jakieś badziewie 4-5A to 24h na ładowanie (o ile jej "inteligencja" nie wyłączy ładowania).
    Aktualizuje się podczas jazdy na oko co godzinę.
    Żadnego restartu, przynajmniej z poziomu użytkownika - nie ma.
    O.k dzięki. Mam ctek 7.0

  4. #104
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał carolloooo Zobacz post
    Panowie Sprawdzałem Mesem stan naładowania Aku i IBS pokazuje 25%, podłączyłem CTEK-a na 3 godziny i pokazywał że naładował max. Podpinam Mesa a tam wartość IBS jeszcze się zmniejszyła do 20 % Pewnie przez odpalanie stacyjki i świateł. Tylko czemu nic się nie naładowało? I czemu pokazuje na cteku że jest pełen? Start- Stop nie działa już od dawna A ost. tylna szyba nie grzeje... Stelvio 2017 robione krótkie trasy w mieście. To znak że już czas na nowy Aku. ? Czy może podładować go 2 dni >? Ładowanie 14.4. przy odpalonym aucie. 12.0 przy zgaszonym na 2 dzień.
    Panowie,

    Mam analogiczną sytuacjię..., Akumulator VARTA EFB półtoraroczny..., analogiczne wartości nominalne jak oryginał i pokazuje tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231130_191853.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	80.6 KB
ID:	288671

    Akumulator jest po ładowaniu, które było dzień wcześniej i trwało może godzinę... Tak jak u kolegi po teoretycznym naładowaniu akumulatora (ładowarka LIDL) wartości IBS są nadal bardzo niskie.
    Zastanawiam się nad reklamacją tego aku bo mimo wszystko mam wrażenie, że skoro nie wytrzymał dwóch lat to coś jest z nim nie tak. Co myślicie?

    Jak sprawdzić prawidłowo jaki jest pobór prądu przy wyłączonych odbiornikach/uśpionym aucie? Jaki powinien być w Giuli?

  5. #105
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    To nie ma większego znaczenia czy będziesz ładował podłączony pod samochód czy nie. Chyba że użyjesz porządnej ładowarki idącej w okolice 15V to lepiej na odłączonym.
    Te Lidle to szrot. Kup, pożycz coś co ma minimum 7 a najlepiej 9A wydajności. Godzina to nic, porządne ładowanie może trwać do 24 godzin. Taki Lidl ma pewnie ze 3-4A. Jak podłączam swoją ładowarkę 20A z ograniczeniem na 9, to ciągnie te 9 przez 2-3 godziny pracy aku z ibs=60. To możesz sobie wyobrazić co daje ten Lidl przez godzinę ze swoim prądem przy aku sprowadzonym do 28.
    Dane IBS nie są aktualizowane online. Na oko wydaje mi się że gdzieś co godzinę choć nie wiem jak na postoju.

    Pomijając opcje że coś Ci pije prąd lub aku jednak zdechło.

  6. #106
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    ...no więc ta inteligentna ładowareczka odmawia dłuższego ładowania tego aku po około godzinie pokazując, że już wystarczy, że jest full Chciałbym długo niskim prądem ale automat to automat. Może uda mi się pożyczyć coś lepszego i wtedy zobaczymy czy będzie różnica.

    Odnośnie jakiegoś ewentualnego zjadacza prądu to wyłączyłem dostęp bezkluczykowy, który podobno ma wpływ..., czy są inne powody nie wiem muszę sprawdzić stąd pytanie o to ile prądu alfa ma prawo konsumować.

    Akumulator ewidentnie nie trzyma voltarzu, szybko traci napięcie.

  7. #107
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Moje zaufanie do inteligencji tych ładowarek jest mocno ograniczone. W ciemno też obstawiam, że na pewno prąd tej Lidla jest za mały do aku 90Ah, choć przy głupiej ładowarce to powinno się tylko przełożyć na czas. Przy pseudo-inteligentnej trudno wyczuć. Za dobrej opinii w testach na YT pamiętam że te ładowarki nie miały.

    Co do prądu typowego to kolega epso* chyba gdzieś tu pisał ile można się spodziewać. Ja mogę Ci tylko powiedzieć że na mojej ładowarce ustawionej na 14.5V po kilku godzinach pobór prądu spadał chyba do około 35mA (ma wbudowany amperomierz). A że to napięcie powyżej napięcia aku więc prawdopodobnie cały ten prąd szedł tylko z ładowarki do samochodu a już niewiele do naładowanego aku. To tak z pamięci, mogę włączyć na noc i Ci jutro potwierdzić jak chcesz.
    Inaczej zmierzyć to trochę ciężko bo ten samochód cuda wyczynia i prąd skacze od mA do grubych Amper a nie mam miernika z automatycznym zakresem.

    Edit: po zastanowieniu ta informacja niewiele Ci pomoże bo jednak niewiadomo ile to aku dalej wciągało. Szukaj wypowiedzi wspomnianego kolegi.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 02-12-2023 o 13:27

  8. #108
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    A teraz po przejechaniu 20 km i aktualizaji IBS jest tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20231202_161447.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	89.8 KB
ID:	288672

    Volt mało..., czy to należy interpretować jako aku niesprawny?

  9. #109
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał 07105415 Zobacz post
    Jak sprawdzić prawidłowo jaki jest pobór prądu przy wyłączonych odbiornikach/uśpionym aucie? Jaki powinien być w Giuli?
    Nie rozwiążę Twojego problemu, ale dam dwie wskazówki:
    1. Jeśli ładujesz akumulator przy użyciu biedro/lidlo ładowarki to używaj trybu AGM/zimowego (ze śnieżynką). Powoduje on ładowanie akumulatora wyższym napięciem (maks. 14,8V).
    2. Jeśli chcesz poprawnie zmierzyć napięcie znamionowe akumulatora (aby ocenić jego poziom naładowania) to zainwestuj 30 zlotych w multimetr. Podłącz go blisko akumulatora (w bagażniku) lub złącza ładowania (pod maską), następnie wyprowadź przewody na zewnątrz, zamknij klapę, zamknij samochód i poczekaj 5 minut. Po tym czasie usypiane jest większość odbiorników. Mierzenie napięcia akumulatora poprzez komputer, po przekręconym kluczyku, przy uruchomionych kilkunastu odbiornikach prądu pobierających naście amperów jest niemiarodajne.

    Mojej oryginalnej Alfo-Varcie stuknęło 5 lat i ma się bardzo dobrze.

  10. #110
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Jak dla mnie wygląda to ok. Alfa trochę zaniża a samo aku pod jakimś tam nawet małym obciążeniem nie utrzyma wg mnie >13.
    Podładuj jeszcze czymś lepszym porządnie i obserwuj. IBS u mnie pływa między 60 a ~75-80 (jak jakiś cud). Zależy od jazd jak się trafią. Ogólnie więcej niż 80 nigdy nie utrzymasz bo od tej wartości ładowanie praktycznie nie działa (tylko podczas hamowań).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 20:09
  2. Prośba o sprawdzenie parametrów
    Utworzone przez milek_22 w dziale 147
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 20:26
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 20:02
  4. Prośba o przeanalizowanie parametrów silnika
    Utworzone przez kak-tus w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 10:47
  5. Sprawdzenie parametrów programu ALFAOBD
    Utworzone przez samsung12 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory