Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy 1234567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Temat: Ogrzewanie tylnej szyby

  1. #61
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    OK. Nie wiedziałem. Czyli np. CTEK PRO MXS 10 byłby lepszy.

  2. #62
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Do tego aku to na pewno. Tylko sprawdź sobie dokładnie czy na takiej 10A masz możliwość ładowania również małymi prądami jeśli masz w gospodarstwie domowym również jakiś malutki aku (jak ja 20Ah w Yaris). Warto w takiej sytuacji pomyśleć o uniwersalności, a w niektórych automatach jest to jakiś tam problem.
    Mi się np ogólnie podobają Victrony, popatrz takiego z bajerem, że se możesz podglądać stan ładowania przez BT: Victron Energy Blue Smart IP65 12V/10A.

    Ja sam używam po prostu zasilacza, wyglądającego jak komputerowy, z regulowanym napięciem (0-24V) i regulowanym ograniczeniem prądowym (0-20A) za 30usd od Chińczyka. Ustawiam np 14.40/10A i nie wnikam, za dużo nie wpompuję a wraz z ładowaniem prąd sam zjeżdża do zera na wyświetlaczu - widzę "0" znaczy, że skończył i aku już więcej nie weźmie bez ew podniesienia napięcia ładowania...
    Tak, że mogę nim w zasadzie "wszystko". Tylko to nie jest urządzenie dla każdego i nie automat. Ale wg mnie rozwala te wszystkie wynalazki za dzikawe pieniądze.

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Ja nie mam gniazdka w garażu - kupiłem Ctek Free.
    To chyba jedyne sensowne rozwiązanie do ładowania akumulatora samochodowego w takich warunkach.

  4. #64
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    To inne zastosowanie.
    No tym oczywiście rozładowanego akumulatora nie zreanimujesz a "jedynie" odpalisz pojazd.
    Nie licz też na to, że odpalisz a dalej alternator zrobi robotę i naładuje do końca.
    "Prawdziwa" gniazdkowa ładowarka raczej i tak będzie Ci niezbędna żeby postawić co jakiś czas aku do końca na nogi.

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    To inne zastosowanie.
    No tym oczywiście rozładowanego akumulatora nie zreanimujesz a "jedynie" odpalisz pojazd.
    Nie licz też na to, że odpalisz a dalej alternator zrobi robotę i naładuje do końca.
    "Prawdziwa" gniazdkowa ładowarka raczej i tak będzie Ci niezbędna żeby postawić co jakiś czas aku do końca na nogi.
    Ciekawe, gdzie podłączę, tę "prawdziwą" ładowarkę
    W każdym razie dotychczas nie miałem problemu z ładowaniem Ctek Free bez dostępu do gniazdka. Raz, czy dwa razy zdarzyło mi się profilaktycznie, po rozładowaniu ładowarki, naładować ją ponownie i podłączyć do akumulatora. Po pewnym czasie od ponownego podłączenia ładowarka przeszła w tryb "podtrzymywania", co teoretycznie oznacza naładowanie akumulatora w 95-100%. Akumulator ma prawie 5 lat ni nie mam z niem na razie problemów, choć pewnie padnie prędzej niż później...
    Oczywiście pierwsza rzecz, jaką zrobiłem po zakupie samochodu, to zakup i montaż u [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]'a, dezaktywatora Start&Stop. To urządzenie robi niesamowitą robotę!
    I tak przy okazji [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], nie mogę się doczekać tego urządzenia, które ma poprawić ładowanie akumulatora. Mam nadzieję,że będzie wkrótce w sprzedaży

  6. #66
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    pracuję, tylko ciągle jeszcze na tapecie immobilizer - w przyszłym tygodniu montaż już 360szt na robocie u podwykonawcy, ja pracuje nad firmwarem jeszcze finalnym bo trochę spraw do dopisania zostało. musze zrobić tester automatyczny, dokumentację itp. Za IBS biore się za 3-4 tyg myślę - wiele jest zrobione, i wiele będzie z instniejących projektów, mam wszystkie cześci, nawet obudowy wyfrezowane czy szybki z nadrukami/folią, właśnie produkcję kabli u podwykonawcy ruszamy, ale trochę trzeba jeszcze porobić. Jeszcze trochę trzeba poczekać.

  7. #67
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar domus1984
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM 2017 r
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cześć.
    epsonix czy już może ogarnąłeś fix do ładowania aku/ogrzewania szyby?

  8. #68
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    niestety muszę Cie rozczarować. Ciągle jestem jeszcze uwiązany immobilizerem I wyszła duża obsuwa - była zmiana koncepcji, BOM zmieniliśmy, firmwrae trzeba było przerabiać, wszystkie 360szt jeden scalak doszedł i drobne zmiany w elementach pasywnych. Obecnie trwają testy u 5 chłopaków znanych w środowisku alfiarzy ludzi z forum czy grup facebookowych (konkretnych ludziach - 2 retrofiterów, 2 informatyków i jednego prawnika - ale aktywnego forumowicza co grzebie), oni też mieli parę sugestii i robię ulepszenia i dalej testujemy. Możliwe że ten sam zestaw ludzi będzie na IBSa, tak żeby mieć pewność dopracowania i przetestowania przez bardziej doświadczonych ludzi.

    Mam prośbę - najlepiej proszę śledźcie moją stronę Facebook Stuff4car, albo poczekać cierpliwie bo też będę informował na wszystkich forach jak będzie czym sie w kończu pochwalić Obecnie dwoję się i troję i ciężko odpowiadać na każdym kanale o każdym produkcie co chwilę Dodam tylko, że poprawka ładowania/tester/monitor IBS/aku development dopiero jak skończę immobilizer - zacznie się w kwietniu, ale kiedy skończymy zobaczy się - jak widać plany czesto kończą się tylko jako pobożne życzenia :Ale na pocieszenie - z developmentem będzie łatwiej, bo kupa bibliotek już popisana i dużo doświadczeń z tą magistralą zebrane, wiec bardziej to będzie złożenie do kupy i trochę indywidualnego programu typu menu, pamięć ustawień, grafiki itp. niż typowo pisania od zera i testowaniu niuansów.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Giulia] Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Nuakszot w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2017, 20:58
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  3. ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 23:53
  4. Ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez nebeu w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 13:03
  5. [164] ogrzewanie tylnej szyby
    Utworzone przez Dyny164 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory