Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: Giulia - wersja wyp. silnik. i inne pytania przed zakupem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Oby Giulia 2.2
    Postów
    13

    Domyślnie Giulia - wersja wyp. silnik. i inne pytania przed zakupem

    Cześć.
    Planuje zakup alfy Giulia. Jest to hmm moja pierwsza styczność z marką, powiem szczerze. Zobaczyłem na parkingu, zajrzałem do środka, sprawdziłem ceny, powiedziałem do kumpla "już wiem o czym zawsze marzyłem". Do tej pory przed oczami zakup Niemca (a4/a5) jednak padło na mondeo mk5, ale nie o tym tutaj
    1) Budżet myślę, że do 110k.
    2) Musi być automat ! (lewą nogę wolę oszczędzać do szukania mebli po ciemku)
    3)Diesel ? 35-45kkm rocznie chyba jednak przeważają za ropą. Pytanie tylko, która ? 150km - za słabe 180km mam obecnie, jest fajnie ale mogło by być lepiej, 210km ? Chyba nie do znalezienia ;(
    4) Wersja wyposażenia. Tutaj zaczynają się schody dla laika. Jeśli źle coś napisze - proszę wyprowadźcie mnie z błędu. Sa 3 wersje: podstawowa, super, veloce. Veloce występuje tylko z 210km dieslem ? (benzyny pomijam). Czy wersja veloce jest "usportowiona" (tak wiem, sportowe auto a ja myślę o niemcach i ich s-line itd) czy najzwyklej w świecie co oferuje środek (zawieszenie bez zmian itd). Wersja super jest taka super, czy lepiej iść w zaparte nawet kosztem pół roku jazdy na rowerze, że musi być veloce ?
    5) Jak z prowadzeniem w trasach, głównie jazda 160-180km/h po Niemczech. Mam oczekiwania samochodu na autostrady, nie tor.
    6) 8 biegowy automat, już się uśmiecham, jednak jak z jego żywotnością (oczywiście dbając jak to możliwe). Jeśli się nie mylę nie ma z nim większych problemów. Ile realnie wytrzyma momentu i koni (widziałem ze wersje 180km podciągają do 220km) to bezpieczne ?

    No tak na dobry początek. Prosiłbym o używanie cyferek w celu większej przejrzystości tematu

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Za 110 nie kupisz chyba ze używka ....
    miałeś Niemca bierz Niemca

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    do 110 tyś to będzie wersja do "samodzielnego montażu"- czyli samochód po mniejszym lub większym dzwonie . tym bardziej diesel. Do założonej ceny dołożyć musisz około 20 tys. Owszem trafisz uzywki z pierwszej fazy produkcji poniżej 100 tys ale w manualu.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał perry4 Zobacz post
    Cześć.
    Planuje zakup alfy Giulia. Jest to hmm moja pierwsza styczność z marką, powiem szczerze. Zobaczyłem na parkingu, zajrzałem do środka, sprawdziłem ceny, powiedziałem do kumpla "już wiem o czym zawsze marzyłem". Do tej pory przed oczami zakup Niemca (a4/a5) jednak padło na mondeo mk5, ale nie o tym tutaj
    1) Budżet myślę, że do 110k.
    2) Musi być automat ! (lewą nogę wolę oszczędzać do szukania mebli po ciemku)
    3)Diesel ? 35-45kkm rocznie chyba jednak przeważają za ropą. Pytanie tylko, która ? 150km - za słabe 180km mam obecnie, jest fajnie ale mogło by być lepiej, 210km ? Chyba nie do znalezienia ;(
    4) Wersja wyposażenia. Tutaj zaczynają się schody dla laika. Jeśli źle coś napisze - proszę wyprowadźcie mnie z błędu. Sa 3 wersje: podstawowa, super, veloce. Veloce występuje tylko z 210km dieslem ? (benzyny pomijam). Czy wersja veloce jest "usportowiona" (tak wiem, sportowe auto a ja myślę o niemcach i ich s-line itd) czy najzwyklej w świecie co oferuje środek (zawieszenie bez zmian itd). Wersja super jest taka super, czy lepiej iść w zaparte nawet kosztem pół roku jazdy na rowerze, że musi być veloce ?
    5) Jak z prowadzeniem w trasach, głównie jazda 160-180km/h po Niemczech. Mam oczekiwania samochodu na autostrady, nie tor.
    6) 8 biegowy automat, już się uśmiecham, jednak jak z jego żywotnością (oczywiście dbając jak to możliwe). Jeśli się nie mylę nie ma z nim większych problemów. Ile realnie wytrzyma momentu i koni (widziałem ze wersje 180km podciągają do 220km) to bezpieczne ?

    No tak na dobry początek. Prosiłbym o używanie cyferek w celu większej przejrzystości tematu
    Manuala raczej ciężko będzie kupić tylko jedne z pierwszych miały manuala - ogolnie ma mniejszy moment z racji na ograniczenia skrzyni.. Więc tym się nie przejmuj

    Same konie w samochodzie to nie wszystko Kwestia jak auto jest zestrojone, masa samochodu, Moje zdanie jest takie że Alfa robi to dobrze

    Ostatnio mielismy mini zlot w sumie 10 Giulia i Stelvio to o ile dobrze pamiętam byla jedna jedyna Giulia z manulem w Diesel.. reszta chyba wszystko benzyna..

    Więc myślę że będziesz miał trudne zadanie.

    Veloce to taka najbardziej dopuszczona wersja bym powiedział nie Na darmo kosztuje najwięcej z pośród standardowych wersji (Q to inna liga)

    Wersje wersjami ale są jeszcze pakiety do nich wiec raczej zastanów się co tak naprawde chcesz i potrzebujesz.

    Najlepiej ogladnij na żywo i porównaj.



    Niektóre rzeczy da się łatwo dołożyć inne troche trudniej..

    Jest wątek o tym - popularne dodatki które stosunkowo łatwo można dodać po zakupie:
    Adaptacyjny tempomat
    Łopatki
    Większy ekran 8.8 - zamiast 6.5 cala
    Kamera Cofania
    Itp.

    Napewno warto siedzenia sportowe bo wszyscy je chwalą A trudniej wymienic - chociaz da się..

    Co do prowadzenia to Stelvio prowadzi sie dobrze więc Giulia musi jeszcze lepiej przy takich prędkościach.

    Co do chiptunigu to jest wątek na forum o tym ogolnie to ten sam silnik tylko inna mapa z tego co wiem W benzynie 200KM takie same wyniki jak na 280KM jesli chodzi o chiptuning.

    Ogólnie przeglądnij forum A potem zadaj pytania jesli coś nie jasne.. dużo rzeczy które pytasz już były poruszane.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Oby Giulia 2.2
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    do 110 tyś to będzie wersja do "samodzielnego montażu"- czyli samochód po mniejszym lub większym dzwonie . tym bardziej diesel. Do założonej ceny dołożyć musisz około 20 tys. Owszem trafisz uzywki z pierwszej fazy produkcji poniżej 100 tys ale w manualu.

    Cenna uwaga, szczerze mówić myślałem, że do 100k nie będzie problemem znaleźć ;( tak patrząc na OtoMoto to powyżej 110k nie ma ani jednej sztuki diesel+at, tylko nówki.
    Oczywiście szukam używki.
    [MENTION=25713]bami159[/MENTION]
    Po co takie komentarze ? Jeszcze jakbyś pisał jak jest to inna bajka, a Ty szukasz zwady. Jasno napisałem miałem forda. Niemca nigdy nie miałem, po co takie dogrywki. Jestem tutaj nie po to żeby negować niemieckie samochody tylko żeby się czegoś dowiedzieć o Alfie.


    Jestem świadomy, że pewne pytania się powielają. Jednak nie raz wyszukiwanie ich jest mocno utrudnione a o przeglądaniu nie wspomnę. 60stron o chipie to czytania zwłaszcza że piszą o każdym silniku. Do tego trafi się 3 takich treściwych jak bami159 i robi się śmietnik który ciężko ogarnąć na telefonie Wy jako starzy wyjadacze forum wiecie gdzie czegoś szukać, jak się tu poruszać. Mi zajmie miesiąc odpowiedzenie na takie proste pytania, a pogoda za oknem nie jest za dobra na rower

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    powiem tak- jak chcesz diesla w jakimś przyzwoitym budżecie to trzeba szukać za granicą -tam tego było zdecydowanie więcej- niekoniecznie rozbitków wszak teraz diesle są na cenzurowanym.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    powiem tak- jak chcesz diesla w jakimś przyzwoitym budżecie to trzeba szukać za granicą -tam tego było zdecydowanie więcej- niekoniecznie rozbitków wszak teraz diesle są na cenzurowanym.
    A jeśli już w Polsce to bliżej przyjrzałbym się tej sztuce.
    Niezłe wyposażenie, niski przebieg (jak na diesla z tego rocznika bardzo niski) i do tego dobra cena.

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#e46170d9c0

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gary Zobacz post
    A jeśli już w Polsce to bliżej przyjrzałbym się tej sztuce.
    Niezłe wyposażenie, niski przebieg (jak na diesla z tego rocznika bardzo niski) i do tego dobra cena.

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#e46170d9c0
    sorry ale to zadna okazja i golas

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    sorry ale to zadna okazja i golas
    To chyba golasa nie widziałeś

    Jeśli szukasz bogatszej wersji wyposażanie z sensownym przebiegiem masz wg mnie dwa wyjścia: zwiększyć budżet, albo jeszcze poczekać.
    Sam jestem w podobnej sytuacji, bo chciałbym przesiąść się ze 159 na Giulię, ale póki co ceny dobrych wersji używek mnie odstraszają.

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,031

    Domyślnie

    Mozna kupić Giulie za cenę do 110 tys. Znajoma kupiła w styczniu, rocznik 2017, przebieg bodaj około 50 tysięcy, jeden własciciel, 200 KM benzyna.
    Dała chyba 98 czy 97.
    Dwa miesiące jeździ na codzień, auto jest OK. Nie przesadzajcie Panowie. Oferta niesprzedanych egzemplerzy z salonów zasypała Otomoto i inne portale i ma sie wrażenie, że wszystko musi być plus 110.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania przed zakupem
    Utworzone przez wrocek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 22:12
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory