Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61

Temat: Kalibracja radaru - wykasowanie błędu.

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    A test drogowy robili ????

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,516

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    A test drogowy robili ????
    ZWALILI NA MAGLOWNICE i czekają na nowy soft z kosmosu wtedy spróbują jeszcze raz.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    trzeba podpowiedzieć im
    Niech ściągną z serwera fabryczne ustawienia proxi pojazdu do VIN.
    Do tego przed operacja będzie potrzebny kod pin który oni tez ściągają z serwera.
    Znam przypadki gdy ASO korzystało z bezprzewodowych interfejsów witech do programowania i update gdzie producent nie zaleca przez nie robić tylko w tradycyjny sposób.
    Rwie czasami połączenie i tego są potem kwiatki.
    Co do softu witech robi automatyczne wykrywanie update po podpięciu do pojazdu.
    Wiec dane ASO błądzi albo nie ma pojęcia o co chodzi.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,516

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    trzeba podpowiedzieć im
    Niech ściągną z serwera fabryczne ustawienia proxi pojazdu do VIN.
    Do tego przed operacja będzie potrzebny kod pin który oni tez ściągają z serwera.
    Znam przypadki gdy ASO korzystało z bezprzewodowych interfejsów witech do programowania i update gdzie producent nie zaleca przez nie robić tylko w tradycyjny sposób.
    Rwie czasami połączenie i tego są potem kwiatki.
    Co do softu witech robi automatyczne wykrywanie update po podpięciu do pojazdu.
    Wiec dane ASO błądzi albo nie ma pojęcia o co chodzi.
    Wszystko fajnie tylko jak masz gwarancje lub auto z Europy. z USA mówią ze nie maja wsparcia i nie mogą zalogować sie na serwer USA itp.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Stelvio Ti 280 km
    Postów
    1

    Domyślnie

    Kalibracja radaru we Wrocławiu w ADf auto serwis alfy 500 zł.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Mam problem z działaniem ACC, także parę innych błędów prawdopodobnie związanych ze źle ustawionym radarem.
    Jak prawidłowo powinien "pokazywać" radar - u mnie światło poziomicy laserowej odbite od lusterka radaru pada na bruk ok 3-4m przed samochodem, jak to mniej więcej powinno prawidłowo wyglądać ?
    Błędy na fotce.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fsdfdsfsfs.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	17.4 KB
ID:	288501

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    blędy nie wyglądają jak od złej kalibracji tylko komunikacyjne i/lub kompatybilnościowe firmwarów róznych ECU (coś zmieniałeś wg oryginału, wymieniałeś, updatowałeś)? a samą kalibracje skoro auto masz USA, więc po przejściach, przeprowadza się w warsztacie na odpowiednim stanowisku - ja jadę w piątek do Boscha bo wymieniłem wczoraj radar na MY20 (razem z kupą innych gratów przez ostatnie 2 lata) i mimo że auto nienaruszone, to nowy radar raz łapie, innym razem się wywala. wczoraj siedział błąd kalibracji pionowej, potem podczas jazdy zniknęła kontrolka z deski i zaczął działać ACC (mam ISC chocby), dziś po drodze znów przestał. koszt kalibracji 500zł zapowiedzieli.
    a Ty szukaj raczej problemów z wiązkami/wtyczkami może? szczególnie w okolicy gdzie było grzebane/uderzone/rozbierane

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    blędy nie wyglądają jak od złej kalibracji tylko komunikacyjne i/lub kompatybilnościowe firmwarów róznych ECU (coś zmieniałeś wg oryginału, wymieniałeś, updatowałeś)? a samą kalibracje skoro auto masz USA, więc po przejściach, przeprowadza się w warsztacie na odpowiednim stanowisku - ja jadę w piątek do Boscha bo wymieniłem wczoraj radar na MY20 (razem z kupą innych gratów przez ostatnie 2 lata) i mimo że auto nienaruszone, to nowy radar raz łapie, innym razem się wywala. wczoraj siedział błąd kalibracji pionowej, potem podczas jazdy zniknęła kontrolka z deski i zaczął działać ACC (mam ISC chocby), dziś po drodze znów przestał. koszt kalibracji 500zł zapowiedzieli.
    a Ty szukaj raczej problemów z wiązkami/wtyczkami może? szczególnie w okolicy gdzie było grzebane/uderzone/rozbierane
    Belka nie była uszkodzona, niczego nie wymieniałem z elektroniki, modułów, wypinałem o ile dobrze pamiętam wtyczkę radaru, musiałem belkę opuścić by zamontować nową kierownicę powietrza chłodnic. Wyświetlił się podczas jakiś komunikat o przeszkodzie więc radar chyba działa, na oko skierowany był lekko w dół, uszkodzona była jedna śruba regulacyjna u góry, elementy plastikowe śrub już sobie zamówiłem nowe.

    MC-10221417-9999.pdf

    Miał ktoś z tym do czynienia ? Start stop u mnie działa, nie wiem czy stale, czy poprawnie ale parę razy mi na skrzyżowaniu zgasł.
    A może samo wykrycie kolizji a chyba był taki komunikat powoduje, że wymagana jest jakaś adaptacja, kalibracja radaru ?
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 15-11-2023 o 19:58

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,010

    Domyślnie

    Wykrycie kokuzj widmo moze swiadczyc o zlym ustawieniu, a ze ruszales bo jednak byla usterka to nie jest w ak samo jak fabrycznie. Te bledy ktore wklejales byly aktywne czy historyczne? Skasowaly się normalnie? Blad kalibracji tak wyglada
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7BC7258B-F954-48B9-B131-B4894007952F.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	78.1 KB
ID:	288512

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wykrycie kokuzj widmo moze swiadczyc o zlym ustawieniu, a ze ruszales bo jednak byla usterka to nie jest w ak samo jak fabrycznie. Te bledy ktore wklejales byly aktywne czy historyczne? Skasowaly się normalnie? Blad kalibracji tak wyglada
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7BC7258B-F954-48B9-B131-B4894007952F.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	78.1 KB
ID:	288512
    Te błędy są cały czas. Wykrycie kolizji było ale nie widmo jak to w samochodach z usa Zastanawiam się czy po takim wykryciu kolizji jakaś adaptacja, reset radaru nie jest obligatoryjny by działał poprawnie, nie znam się więc pytam.

    Jestem ciekaw w którym miejscu poprawnie powinno padać odbicie światła z poziomicy / lasera świecącego w poziomie w lustro radaru (ustawionego na wprost radaru na tej samej wysokości) gdy jest poprawnie ustawiony, nie sądzę by tu była potrzebna jakaś wielka precyzja - u mnie jak wspomniałem 3-4m przed samochodem odbicie na drodze a wydaje mi się, że to powinno być bliskie poziomu. Na logikę w ustawieniu radaru powinna być dopuszczalna spora odchyłka wynikająca z obciążenia samochodu - np 60kg kierowca a z tyłu 3 x 120 kilowe miśki i załadowany browarami bagażnik + pełen bak paliwa a radar inaczej patrzy niż przy samym kierowcy, regulacja na centymetry to jakaś ściema.

Podobne wątki

  1. Wymiana radaru za używany
    Utworzone przez MikeCZ w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 24-03-2024, 09:01
  2. [GTV Spider] Wykasowanie błędu poduszek powietrznych
    Utworzone przez Bladyy w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2016, 19:51
  3. Wykasowanie EGR stilo 1,9 jtd 140km EDC16
    Utworzone przez kodran w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 07:59
  4. Podpięcie pod komputer Warszawa, wykasowanie błędu poduszk AR166:)
    Utworzone przez dzida84 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 10:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory