Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Urwana klamka. Tył. Prawy. Wnętrze. MY21

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie Urwana klamka. Tył. Prawy. Wnętrze. MY21

    Za wymianę w ASO krzyknęli 4000 plus robocizna. Muszą wymienić cały panel otwierania drzwi. Na panel czeka się 2-4 miesiące. Aktualnie brak w Europie (to nawet trochę śmieszne). Smuci/bawi, że urwał się kawałek plastiku i jak w aso chce się robić to ponad 4000 trzeba płacić. ZŁOTA KLAMKA!
    Jakieś rady jak można dosztukować klamkę i czy/jak/u kogo można to wymienić w Warszawie lub okolicach?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Za wymianę w ASO krzyknęli 4000 plus robocizna. Muszą wymienić cały panel otwierania drzwi. Na panel czeka się 2-4 miesiące. Aktualnie brak w Europie (to nawet trochę śmieszne). Smuci/bawi, że urwał się kawałek plastiku i jak w aso chce się robić to ponad 4000 trzeba płacić. ZŁOTA KLAMKA!
    Jakieś rady jak można dosztukować klamkę i czy/jak/u kogo można to wymienić w Warszawie lub okolicach?
    aledrogo zamknęli.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Za wymianę w ASO krzyknęli 4000 plus robocizna. Muszą wymienić cały panel otwierania drzwi. Na panel czeka się 2-4 miesiące. Aktualnie brak w Europie (to nawet trochę śmieszne). Smuci/bawi, że urwał się kawałek plastiku i jak w aso chce się robić to ponad 4000 trzeba płacić. ZŁOTA KLAMKA!
    Jakieś rady jak można dosztukować klamkę i czy/jak/u kogo można to wymienić w Warszawie lub okolicach?
    W Gulietcie jak się urywały to wymieniali na gwarancji.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał Don Pedro Zobacz post
    W Gulietcie jak się urywały to wymieniali na gwarancji.
    Dzięki. Kiedyś uznawali i wymieniali na gwarancji a teraz 4000-5000 pln albo na szrotach i alledrogo kupuj i ze szwagrem przy grillu montuj w garażu. Lipa.

    Można jakoś zaskarżyć opinie ASO? Odwołać się? Jechać do innego?

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Tak piszesz, że nie wiadomo w jakiej sytuacji chcą Cię obciążać za tą naprawę, masz jeszcze jakąś gwarancję czy już nie?
    Jeśli nie masz gwarancji a element nie miał masowej wady włączonej w jakąś kampanię darmowej wymiany/naprawy - to co dziwnego, że chcą kasę? Poza jej ilością oczywiście która jest jakaś chora, sprawdź na Ostrobramskiej co Ci powiedzą bo mają tam chyba najniższe ceny w Wa-wie wg mojej oceny i jeśli chodzi o ASO, a niedawno orałem za czymś po serwisach. Ale jeśli gwara Ci się skończyła to po co Ci ASO dla takiej pierdoły?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Tak piszesz, że nie wiadomo w jakiej sytuacji chcą Cię obciążać za tą naprawę, masz jeszcze jakąś gwarancję czy już nie?
    Jeśli nie masz gwarancji a element nie miał masowej wady włączonej w jakąś kampanię darmowej wymiany/naprawy - to co dziwnego, że chcą kasę? Poza jej ilością oczywiście która jest jakaś chora, sprawdź na Ostrobramskiej co Ci powiedzą bo mają tam chyba najniższe ceny w Wa-wie wg mojej oceny i jeśli chodzi o ASO, a niedawno orałem za czymś po serwisach. Ale jeśli gwara Ci się skończyła to po co Ci ASO dla takiej pierdoły?
    Dziękuje-Stelvio na gwarancji. No jak gwarancja klameczki nie uwzględnia - to szkoda, że takie podejście mają do klienta.
    Chora kasa za klameczkę. Za klamkę to ja płacę 3000 k i se mogę z niej postrzelać a tu za kawałek plastiku aż tyle Łatwo się traci sentyment do marki przez takie akcje.

    Dodam Wam ciekawostkę - niestety jest aktualnie duży problem żeby znaleźć ASO bo serwisy są w trakcie dostawania autoryzacji (powód to łączenie się FCA z Stellantis).
    Dziękuje za cynę o Ostrobramskiej. Jak nie wygram z serwisem uznania szkody gwarancyjnej do podbijam tam. A poki co proszę ich o wycenę.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Nie napisałeś jednej rzeczy. W jaki sposób zlamala się klamka. Tak sama z siebie, podczas jazdy? Czy może ktoś mocno pociągnął, zahaczył itp .. jakoś nie chce mi się wierzyć, że klamka przy normalnym użyciu się urwała/złamała. Poza tym kupno klamki na allegro za kilka złociszy i wymiana u mechanika (lub we własnym zakresie) nie obniży wartości auta

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    [QUOTE=Leszek_Zal;2348535]Dziękuje-Stelvio na gwarancji. No jak gwarancja klameczki nie uwzględnia - to szkoda, że takie podejście mają do klienta.
    QUOTE]

    Kiedy powyginasz felgę na dziurze/krawężniku to też uważasz, że firma kiepska bo nie chce felgi i opony na gwarancji wymienić?


    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    [QUOTE=jacool.n;2348603]
    Cytat Napisał Leszek_Zal Zobacz post
    Dziękuje-Stelvio na gwarancji. No jak gwarancja klameczki nie uwzględnia - to szkoda, że takie podejście mają do klienta.
    QUOTE]

    Kiedy powyginasz felgę na dziurze/krawężniku to też uważasz, że firma kiepska bo nie chce felgi i opony na gwarancji wymienić?


    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
    A zawsze powinna się wygiąć felga na dziurze, krawężniku czy ma jakieś parametry wytrzymałości? W mojej ocenie klamka powinna wytrzymać naprężenia którym została poddana. Ale dziękuje Ci za Twoją opinie. Nie ma co wojen toczyć o jakieś klamki. Powoływać biegłych, robić eksperymenty sądowe. Szkoda, że ASO tak sztywniutko do tego podeszło. Może racja jest nawet po ich stronie. Ale przypuszczam, że zgodzisz się ze mną, że brak klamek na rynku (na magazynach) to już jest śmieszne a konieczność wymiany całego panelu za +/-4900 pln bo się urwał kawałek plastiki wielkości palca to dosyć niefajna sprawa. Zostaje mi Ostrobramska albo szrot z klamkami Pozdro.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jacool.n Zobacz post
    Nie napisałeś jednej rzeczy. W jaki sposób zlamala się klamka. Tak sama z siebie, podczas jazdy? Czy może ktoś mocno pociągnął, zahaczył itp .. jakoś nie chce mi się wierzyć, że klamka przy normalnym użyciu się urwała/złamała. Poza tym kupno klamki na allegro za kilka złociszy i wymiana u mechanika (lub we własnym zakresie) nie obniży wartości auta

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
    Nie po to mam auto marki premium na gwarancji, żeby sobie przy nim majsterkować i szukać okazji sprzedażowych na części. Mam nadzieje, że masz racje co do wymiany klamki i jest to łatwe - bo najwidoczniej to jedyna droga w przypadku prestiżowej marki Alfa Romeo.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Co racja to racja. Każda część powinni mieć. I mają, tyle że cena zaporowa. Kiedy 159 była nowa, to długo nie było dostępnych łożysk/piast kół..

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Urwana klamka - kupować nową?
    Utworzone przez GeRo w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2020, 20:48
  2. Urwana klamka
    Utworzone przez Yannkes w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-02-2016, 09:34
  3. Urwana klamka
    Utworzone przez kamiii w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-12-2015, 13:55
  4. urwana klamka schowka 147
    Utworzone przez leo106 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-02-2015, 19:52
  5. urwana zewnętrzna klamka
    Utworzone przez xdj1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 19:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory