Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: Przeróbka lampy przedniej z USA na EU

  1. #31
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Czyli lampy led w Stelvio mają auto poziomowanie? Jeżeli tak, to czujniki poziomowania są taki same jak w biksenonach 35W?
    prawidlowo. EU Giulia/Stelvio z LED lampami maja auto poziomowanie i czujniki poziomowania sa take same jak na 35W.

  2. #32
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2023
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Stelvio MY20 US
    Postów
    17

    Domyślnie

    Skłaniam się ku opcji zakupu lamp EU 35W i dorobienia samopoziomowania - wiem, że lampy muszą mieć 2 puszki, strzałki i homologację E z numerkiem oraz oczywiście brak obrysówki.

    Jest wiele różnych numerów lamp, a sprzedawcy mówią różne rzeczy...

    Czy lampy przed i po liftowe (do połowy 2018 i od połowy 2018) różniły się czymś? Większość opini jest, że lampy są identyczne, ale skoro mają różne numery to pewnie czymś się różniły.
    Spotkałem się z opiniami, że wnętrze lamp poliftowych jest ciemniejsze, ale nigdy nie zauważyłem różnicy na zdjęciach.

    Jak za pomocą numerów lamp ustalić ich rok?
    EPER nie działa, a jak znalazłem jakiś działający link na zagranicznej stronie to nie ma stelvio

    Czy jakaś dobra dusza na priv sprawdziłaby mi rok produkcji po numerach lamp, które sobie upatrzyłem?

  3. #33
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał gniechus Zobacz post
    Skłaniam się ku opcji zakupu lamp EU 35W i dorobienia samopoziomowania - wiem, że lampy muszą mieć 2 puszki, strzałki i homologację E z numerkiem oraz oczywiście brak obrysówki.

    Jest wiele różnych numerów lamp, a sprzedawcy mówią różne rzeczy...

    Czy lampy przed i po liftowe (do połowy 2018 i od połowy 2018) różniły się czymś? Większość opini jest, że lampy są identyczne, ale skoro mają różne numery to pewnie czymś się różniły.
    Spotkałem się z opiniami, że wnętrze lamp poliftowych jest ciemniejsze, ale nigdy nie zauważyłem różnicy na zdjęciach.

    Jak za pomocą numerów lamp ustalić ich rok?
    EPER nie działa, a jak znalazłem jakiś działający link na zagranicznej stronie to nie ma stelvio

    Czy jakaś dobra dusza na priv sprawdziłaby mi rok produkcji po numerach lamp, które sobie upatrzyłem?
    Tak to wygląda w katalogu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-01-11 215045.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	58.6 KB
ID:	288857

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Gdyby ktoś potrzebował sprawną bazę dla przeróbek to posiadam kpl. lamp do Giulii EU (salon polska) z lekko uszkodzonymi szkłami (kamienie z piaskarki) - wymienione kilka dni temu z polisy AC. Kompletne z żarówkami, przetwornicami i pozostałym osprzętem. Poza odpryskami na szkle (ktoś mi nawet sugerował, żeby nakleić folię ochronną do lamp) i jeździć dalej ale w związku z planowaną sprzedażą auta chciałem żeby wszystko było ok. Poza tym mam ochronę zniżek więc dlaczego nie skorzystać.

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    No właśnie, dołączam się do pytania. Czy lampy z 2016 konkretnie 50559300, będą działać w Stelvio z 2018?

  6. #36
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fojteg Zobacz post
    No właśnie, dołączam się do pytania. Czy lampy z 2016 konkretnie 50559300, będą działać w Stelvio z 2018?
    BYLO ZE STO RAZY w stelvio wszystkie lampy sa 35 wat i wszystkie numerki możesz z nimi robic.

  7. #37
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Zmiana numerów ma jeszcze drugie dno: poza zmianami konstrukcyjnymi lub np. zmianie dostawcy, numery są przyporządkowane do lat produkcji. Chodzi o to, żeby nie podkładać elementów ze starszych aut do zleceń gwarancyjnych w nowszych. Widziałem już odpowiedź działu technicznego, który pisał, że owszem, element jest uszkodzony ale nie ma możliwości żeby został zdemontowany z auta widniejącego na zleceniu gwarancyjnym ponieważ ostatni raz był montowany do aut sprzed daty produkcji rzeczonego auta. I dopisek, żeby "przeanalizować tok pracy serwisu i realizacji zlecenia". I od tego momentu serwis ma przes.ane. Każde zlecenie gwarancyjne jest oglądane przez kilku audytorów. To tak dla tych, co szukają w każdym nowym numerze innego odcienia jakiegoś elementu. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [MiTo] demontaż przedniej lampy
    Utworzone przez dikileiden w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2016, 07:18
  2. mocowanie lampy przedniej
    Utworzone przez szefo79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-03-2013, 11:49
  3. lampy 156 przeróbka
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2011, 19:33
  4. Ar rozbiórka lampy przedniej
    Utworzone przez dobry człowiek w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2009, 10:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory