Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Adaptacyjny tempomat w zimie

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,223

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roma2022 Zobacz post
    Zamówilem wydruk 3D z nylonu i zobaczymy czy to w ogóle pasuje i jak się sprawdza w przypadku opadów śniegu. Dam znać.
    Wydaje mi się, że bez polakierowania na idealnie gładko to z samego wydruku to będzie i za mało gładkie i za mało trwałe.
    A z ciekawości - jaką cenę dostałeś?

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Giulia Veloce MY2022
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Wydaje mi się, że bez polakierowania na idealnie gładko to z samego wydruku to będzie i za mało gładkie i za mało trwałe.
    A z ciekawości - jaką cenę dostałeś?
    Tak też mi poradziła osoba u której zamawiałem, tylko nie mają tam usługi lakierowania. Na próbę kupiłem dwie sztuki, jedną polakieruję sam i porównam skuteczność. 40 PLN za sztukę plus wysyłka.

  3. #23
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,223

    Domyślnie

    ok, czekamy na raport :-)

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nelson Zobacz post
    A jaki ma sens manualny tempomat, skoro bez przerwy trzeba hamować? To już lepiej sterować płynnie gazem. A może masz z tym problem?
    Tradycji forum musiało stać się zadość i zamiast wytłumaczyć, że arcydzieło włoskiej sztuki inżynieryjnej nie ma prostej zmiany trybu działania tempomatu, którą posiadają inne samochody niższej klasy marek uznawanych za plebejskie to zaczynają się personalne wycieczki.

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Tradycji forum musiało stać się zadość i zamiast wytłumaczyć, że arcydzieło włoskiej sztuki inżynieryjnej nie ma prostej zmiany trybu działania tempomatu, którą posiadają inne samochody niższej klasy marek uznawanych za plebejskie to zaczynają się personalne wycieczki.
    Masz racje ale każdy nowy który wchodzi na kącik to pisze to samo co przewija sie tu od kilku lat.

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar Neroslaw
    Dołączył
    05 2021
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    Stelvio Veloce 2.0 280 KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roma2022 Zobacz post
    Tak też mi poradziła osoba u której zamawiałem, tylko nie mają tam usługi lakierowania. Na próbę kupiłem dwie sztuki, jedną polakieruję sam i porównam skuteczność. 40 PLN za sztukę plus wysyłka.
    Hej a możesz podać informację gdzie kupiłeś tę zaślepkę ? Mnie też wkur...za ten kształt zaślepki i wyłączony radar po 5 km jazdy w złej pogodzie.

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2023
    Auto
    Giulia Veloce MY2022
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Neroslaw Zobacz post
    Hej a możesz podać informację gdzie kupiłeś tę zaślepkę ? Mnie też wkur...za ten kształt zaślepki i wyłączony radar po 5 km jazdy w złej pogodzie.
    Czekam jeszcze na przesyłkę, więc na razie nie będę reklamował konkretnego dostawcy bez sprawdzenia jakości. Generalnie jest dużo opcji wyceny takich usług na portalach ogłoszeniowych. Trzeba wysłać projekt. Mogę podesłać Ci na priv konkretny link z którego ja kupiłem.


    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Masz racje ale każdy nowy który wchodzi na kącik to pisze to samo co przewija sie tu od kilku lat.
    A w czym to jest gorsze od Twoich niczego niewnoszących komentarzy personalnych? Być może mam zbyt mało doświadczenia w internecie, ale wydawało mi się, że tego typu fora służą właśnie wzajemnej wymianie informacji i doświadczeń. Mało tego, one (jak mniemam) utrzymują się przynajmniej częściowo z reklam i ruch w dyskusji niębędący spamem jest zapewne korzystny dla wpływów z reklam i istnienia forum. Ja nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania przed ich zadaniem. Jest o grzebaniu w sofcie, dokładaniu ACC. Są też Twoje komentarze w innych wątkach, że kwestia tempomatu była już omawiana. Moje pierwotne pytanie dotyczy tego, czy producent przewidział możliwość kontynuowania jazdy ze zwykłym tempomatem po wyłączeniu ACC. Dyskusja poszła w kierunku wymiany osłony radaru jako możliwej poprawy sytuacji z radarem. Wydaje mi się, że nic złego się tutaj nie wydarzyło. Być może faktycznie ktoś coś napisał na temat wyłączenia ACC w menu pięć lat (i dwa lifty) temu, jednak to po pierwsze może być już całkowicie nieaktualne, a po drugie chyba nie o to chodzi, że raz sprawa raz omówiona nie może być na wieki poruszona ponownie. Nie znajduję w moim pytaniu przesłanek spamu, natomiast w niektórych odpowiedziach już tak.
    Ostatnio edytowane przez Roma2022 ; 11-01-2024 o 09:43

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roma2022 Zobacz post
    Czekam jeszcze na przesyłkę, więc na razie nie będę reklamował konkretnego dostawcy bez sprawdzenia jakości. Generalnie jest dużo opcji wyceny takich usług na portalach ogłoszeniowych. Trzeba wysłać projekt. Mogę podesłać Ci na priv konkretny link z którego ja kupiłem.




    A w czym to jest gorsze od Twoich niczego niewnoszących komentarzy personalnych? Być może mam zbyt mało doświadczenia w internecie, ale wydawało mi się, że tego typu fora służą właśnie wzajemnej wymianie informacji i doświadczeń. Mało tego, one (jak mniemam) utrzymują się przynajmniej częściowo z reklam i ruch w dyskusji niębędący spamem jest zapewne korzystny dla wpływów z reklam i istnienia forum. Ja nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania przed ich zadaniem. Jest o grzebaniu w sofcie, dokładaniu ACC. Są też Twoje komentarze w innych wątkach, że kwestia tempomatu była już omawiana. Moje pierwotne pytanie dotyczy tego, czy producent przewidział możliwość kontynuowania jazdy ze zwykłym tempomatem po wyłączeniu ACC. Dyskusja poszła w kierunku wymiany osłony radaru jako możliwej poprawy sytuacji z radarem. Wydaje mi się, że nic złego się tutaj nie wydarzyło. Być może faktycznie ktoś coś napisał na temat wyłączenia ACC w menu pięć lat (i dwa lifty) temu, jednak to po pierwsze może być już całkowicie nieaktualne, a po drugie chyba nie o to chodzi, że raz sprawa raz omówiona nie może być na wieki poruszona ponownie. Nie znajduję w moim pytaniu przesłanek spamu, natomiast w niektórych odpowiedziach już tak.
    Zamiast pisać cv znowu może trzeba czytać więcej .Nie tylko na tym forum nie przypominam sobie żeby w innych markach aut było inaczej z tempomatem.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    problem niedziałającego przez ileś dni radaru może pewnie zdarzyć się każdemu, choć mi dopiero w tym roku pierwszy raz (6ta zima). wczoraj zdjąłem zaślepkę radaru bo wiecznie co włączyłem silnik było OK, ale po 1-2km dostwawałem komunikat żeby wyczyścić przednią szybkę radaru - a ta była czysta od zewnątrz... okazało się że od wewnątrz pociekła woda i zrobiła pionowy na 4-5mm szeroki lodowy zaciek grubości powiedzmy 2-3mm. Po usunięciu go, od wczoraj spokój. Wątpie czy na to pomoże sugerowana tu przez niektórych nakładka (czy raczej nie spowoduje więcej problemów z wodą dostającą się pomiędzy) czy wymiana kratek na najnowsze polifty (chyba że tam tez jakoś lepiej zorganizowano uszczelnienie samej szybki i ewentualnie boków za szybko/przy radarze). Skąd u mnie wzięła się woda - podejrzewam, że przy opadach jak był zawalona szybka radaru/kratka (tym bardziej że raz musiałem wjechać w głebszy śnieg i robić za pług) potem od ciepła silnika na postoju śnieg się nadtopił nad szybką a przez szczelinę jakoś wciekła mała ilość wody. Ja i tak docelowo wklejam szybkę ze względów bezpieczeństwa/antykradzieżowego radaru i się to połączenie siłą rzeczy uszczelni (tak miałem wcześniej, ale wymieniałem radar na poliftowy przy retroficie asystentów MY20 do swojej MY18 i musiałem to ponadcinać - z 10 minut walki z szybką żeby ją wyjąć), a teraz mam wstępnie tylko skalibrowany w warunkach spartańskich tylko(bo w Boschu na maszynie za 150tys się nie dało - wiecznie mieli złe warunki raportowane przez swój komputer), stąd jak będą dobre warunki na zewnatrz i czasu troche, to rozkładam kalibrator swój i zrobię porządną kalibrację jeszcze raz, i wtedy wkleję szybke radaru.

  10. #30
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,223

    Domyślnie

    Właśnie ja też zauważyłem że radar za szybką jest mokry razem z wiązką pod nim. Nie do końca wiem którędy. Szczelina poniżej między zderzakiem a dolną osłona jest, może tamtędy? Jak wkleisz to się nie dowiesz. Zamierzam uszczelnić rant szybki dookoła wpierw i zobaczyć czy to wogole woda przez szybkę czy inną drogą tam trafia.

Podobne wątki

  1. Tempomat . Zapala się kontrolka, tempomat nie działa
    Utworzone przez Prezes_07 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 31-03-2022, 10:36
  2. Klima w zimie
    Utworzone przez Pistolero86 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2021, 15:52
  3. [159] Rdza po zimie
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 20:56
  4. Ogrzewanie w zimie
    Utworzone przez dewos w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 07:05
  5. Problem z ON w zimie
    Utworzone przez Andrzej_Kolbudy w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-12-2009, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory