Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Szarpnięcie przy delikatnym puszczeniu gazu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2024
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    1

    Domyślnie Szarpnięcie przy delikatnym puszczeniu gazu

    Witam wszystkich,

    Mam następujący objaw. Przy małych prędkościach 55-60km/h kiedy delikatnie zaczynam puszczać gaz (np. dojazd do świateł) następuje szarpnięcie. Tak jakby skrzynia siłą rozpędu jeszcze chciała pchnąć samochód. To występuje tylko przy małej prędkości i przy delikatnym puszczaniu gazu. Dodam, że przy stałej prędkości 55-60 skrzynia jedzie na 7 biegu i ma góra 1200rmp. Jeżeli manualnie zredukuje bieg i obroty są na ok 1400-1500 problemu już nie ma. Ktoś miał podobne objawy? Olej w dyferencjale i skrzyni rozdzielczej nowy. W silniku nowe świece i nowy olej. W skrzyni olej oryginał a przebieg już 110kkm więc śmietnik i jest do wymiany. Czy oprócz wymiany oleju w ASB coś Wam przychodzi do głowy?

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    110k to tak w przybliżeniu o 30 za dużo jak na ASB. Nie wiadomo co tam pływa i ile.
    Wymień i zobaczysz. Wymiana to najtańsza sprawa z działań przy automacie. I w sumie podstawowa.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    217

    Domyślnie

    U mnie nieraz się zdarza na zimnym silniku, zwykle w konkretnym miejscu w drodze do pracy. Ale nie przeszkadza mi to jakoś szczególnie, przyzwyczaiłem się, tak samo jak na jednej górce w drodze do pracy muszę ręcznie za pomocą łopatek zmniejszyć bieg, bo inaczej silnik nie wyrabia, widocznie takie ukształtowanie terenu.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2022
    Auto
    Stelvio 280
    Postów
    9

    Domyślnie

    A u mnie na odwrót, po wymianie oleju w skrzyni, przy przebiegu 105000 skrzynia zaczęła szarpać. Objaw- dojeżdżam do świateł, hamuje, skrzynia zbija sobie biegi i przy dwójce jest takie uderzenie. Mogę to przyrównać do wrzucenia dwójki w manualu i szybkim puszczeniu sprzęgła. W poniedziałek jestem umówiony na serwis, bo mi się to niepodoba, przed wymianą skrzynia działała O.K.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chacal Zobacz post
    A u mnie na odwrót, po wymianie oleju w skrzyni, przy przebiegu 105000 skrzynia zaczęła szarpać. Objaw- dojeżdżam do świateł, hamuje, skrzynia zbija sobie biegi i przy dwójce jest takie uderzenie. Mogę to przyrównać do wrzucenia dwójki w manualu i szybkim puszczeniu sprzęgła. W poniedziałek jestem umówiony na serwis, bo mi się to niepodoba, przed wymianą skrzynia działała O.K.
    Może zły poziom oleju

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    248

    Domyślnie

    Cytat Napisał slimakkr Zobacz post
    Dodam, że przy stałej prędkości 55-60 skrzynia jedzie na 7 biegu i ma góra 1200rmp. Jeżeli manualnie zredukuje bieg i obroty są na ok 1400-1500 problemu już nie ma.
    Zostaje jeździć w trybie dynamic. Ja się nie mogę przestawić na te dźwięki przy tak niskich obrotach i jeżdzę na d. Zupełnie inaczej to auto brzmi, a te 0.5 litra na 100km jestem w stanie poświęcić.

Podobne wątki

  1. [Giulia] Szarpnięcie przy puszczeniu gazu.
    Utworzone przez azar w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-02-2018, 21:06
  2. [MiTo] Szarpnięcie przy odpuszczeniu gazu przy pełnym ogniu.
    Utworzone przez lucek_lukasz w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2017, 05:36
  3. [159] Skrzypienie przy przyśpieszaniu, ustepuje przy puszczeniu gazu. Wahacz górny?
    Utworzone przez robbie w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-11-2016, 17:34
  4. [159] Przerywanie gazu przy delikatnym nacisku
    Utworzone przez bartek1204 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-11-2014, 10:52
  5. [156] Piski przy delikatnym dodawaniu gazu w 1.8 ts
    Utworzone przez b.pawelek w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-08-2008, 10:48

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory