Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: 2.0t nie odpala, brak sygnału z BCM

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Giulia Q4 USA
    Postów
    5

    Domyślnie 2.0t nie odpala, brak sygnału z BCM

    Witam, mam problem z nieodpalającą Giulią 2.0t 280km MY2017.
    Zaczęło się od tego, że kręciła a nie odpalała, w ECU pojawiał się błąd wtryskiwaczy, podczas szukania uszkodzenia z braku lepszych pomysłów spróbowałem zrobić procedurę odpowietrzania układu paliwowego z ALFAOBD.
    Prawdopodobnie po tym przestała kręcić rozrusznikiem.
    Po tym jak już przestała kręcić, udało mi się namierzyć przyczynę wcześniejszych problemów - uszkodzony przewód cewki przekaźnika ASD (delikatnie uszkodzona izolacja i skorodowany w tym miejscu przewód, przez co przy pomiarze wcześniej nie wydawał się uszkodzony).

    Aktualnie BCM po wciśnięciu przycisku start nie załącza swojego wewnętrznego przekaźnika startu (pin 1 wtyczki C3), sprawdziłem dla pewności też sygnał na cewce przekaźnika wewnątrz BCM, także brak. Przekaźniki w prawym nadkole ASD i rozrusznika są nowe oraz sprawdzone.

    Przy monitorowaniu parametru stanu przycisku start podczas jego naciskania programem MES, w ECU ciągle jest stan MER, ale w module RFHM sygnał z MER zmienia się na STOP.
    W BCM, RFHM i pozostałych modułach oprócz ECU aktualnie nie ma żadnych błędów, w ECU błąd braku kalibracji paliwa (spowodowany wywołaniem procedury odpowietrzania, nie da się tego błędu skasować).
    Czy błąd braku kalibracji paliwa może uniemożliwiać kręcenie rozrusznikiem? (w ECU parametr kręcenie rozrusznikiem jest zaznaczony jako dozwolony)
    Nie mam już pomysłów co mogę dalej sprawdzić, bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubard Zobacz post
    Witam, mam problem z nieodpalającą Giulią 2.0t 280km MY2017.
    Zaczęło się od tego, że kręciła a nie odpalała, w ECU pojawiał się błąd wtryskiwaczy, podczas szukania uszkodzenia z braku lepszych pomysłów spróbowałem zrobić procedurę odpowietrzania układu paliwowego z ALFAOBD.
    Prawdopodobnie po tym przestała kręcić rozrusznikiem.
    Po tym jak już przestała kręcić, udało mi się namierzyć przyczynę wcześniejszych problemów - uszkodzony przewód cewki przekaźnika ASD (delikatnie uszkodzona izolacja i skorodowany w tym miejscu przewód, przez co przy pomiarze wcześniej nie wydawał się uszkodzony).

    Aktualnie BCM po wciśnięciu przycisku start nie załącza swojego wewnętrznego przekaźnika startu (pin 1 wtyczki C3), sprawdziłem dla pewności też sygnał na cewce przekaźnika wewnątrz BCM, także brak. Przekaźniki w prawym nadkole ASD i rozrusznika są nowe oraz sprawdzone.

    Przy monitorowaniu parametru stanu przycisku start podczas jego naciskania programem MES, w ECU ciągle jest stan MER, ale w module RFHM sygnał z MER zmienia się na STOP.
    W BCM, RFHM i pozostałych modułach oprócz ECU aktualnie nie ma żadnych błędów, w ECU błąd braku kalibracji paliwa (spowodowany wywołaniem procedury odpowietrzania, nie da się tego błędu skasować).
    Czy błąd braku kalibracji paliwa może uniemożliwiać kręcenie rozrusznikiem? (w ECU parametr kręcenie rozrusznikiem jest zaznaczony jako dozwolony)
    Nie mam już pomysłów co mogę dalej sprawdzić, bardzo proszę o pomoc.
    W tych modelach zawsze byla usterka w przekaznikach w nadkolu ale ponoc sprawdziles a zmieniles przekazniki.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Giulia Q4 USA
    Postów
    5

    Domyślnie

    Tak, niestety już BCM nie podaje napięcia na przekaźnik rozrusznika, problem leży gdzieś głębiej

  4. #4
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    przeprowadź prawidłowo procedurę wymiany elementów układu paliwowego i odpali

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Giulia Q4 USA
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    przeprowadź prawidłowo procedurę wymiany elementów układu paliwowego i odpali
    Próbowałem kilka razy, ale bez skutku, jest jakiś patent na to, czy to co jest napisane w ALFAOBD powinno wystarczyć?

  6. #6
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    osobiście robiłem lunchem , alfaobd nie robiłem

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2023
    Auto
    Giulia Q4 USA
    Postów
    5

    Domyślnie

    Próbowałem jeszcze raz zrobić procedurę ALFAOBD, ale bezskutecznie, znalazłem na mhhauto, że w ALFAOBD ta procedura nie działa.
    https://mhhauto.com/Thread-2019-Guil...P1192-no-start
    Umówiłem się na jutro do warsztatu gdzie mają launcha, zobaczymy, czy się uda

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    @Kubard szukaj kto ma Launch i powtornie zrob procedura odpowietrzania układu paliwowego

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    jeszcze Texa, Autel, Otofix, Witech a o ile kojarzę obecne wersje MES mają już procedury w ABSie (Yaniemu z MES kiedyś nagadałem że ma duże braki w ABSie dla Giulii/Stelvio wg wszystkich tooli to się chyba zmotywował)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Błąd P0090- Brak sygnału
    Utworzone przez Krzychu30Wroc w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-05-2022, 23:22
  2. Brak sygnału GPS w Connect nav +
    Utworzone przez sebawroc w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-05-2020, 22:34
  3. Brak sygnału na wtryskach 1.9jtd
    Utworzone przez Scantraxx w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-09-2016, 15:30
  4. [146] Czujniki ABS- czasami brak sygnału ?
    Utworzone przez kezsats w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 10:39
  5. błąd p0191 -brak sygnału
    Utworzone przez maxiking w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 19:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory