Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49

Temat: Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.

  1. #1
    Markus91
    Gość

    Domyślnie Wadliwe działanie skrzyni biegów Sportronic 4HP20.

    Witam wszystkich mam problem z automatyczną sktzynią biegów a więc problem jest następujący. rano wszystko było w porządku po przejechaniu około 2 km był sygnał taki jak po włączeniu biegu wstecznego ale to było w trakcie jazdy do przodu . Po sygnale zauważyłem że nie przeżuca mi biegów wrażenie jest tak jak bym cały czas jechał na 2 biegu no i nie działa sporttronic. Pytanie czy ktos miał już taki przypadek i co może być ?? A i kontrolka od skrzyni też się nie świeci . Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 29-01-2012 o 14:15

  2. #2
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Prawdopodobnie tryb awaryjny. Przyczyn może być wiele. Skrzynia raczej nie przegrzała się po 2km jazdy zimą. Sprawdź czy nie brakuje płynu chłodniczego. Jeśli brakuje to pęknięta nagrzewnica. Sprawdzałeś kiedykolwiek stan oleju w skrzyni?

  3. #3
    Markus91
    Gość

    Domyślnie

    Oleju nie sprawdzałem ale to się stało ja przejechałem po lodzie który na pewno otarł się o silnik ale z tego co kojarzę to od spodu nie ma żadnych przewodów od skrzyni, wraz z zniknięciem biegów znikło wyświetlanie biegów na liczniku tzn w jakiej jest pozycji czy p,n,d,r i sport. No i teraz załważyłem że nie pika mi sygnał na biegu wstecznym a zawsze pikał. A co do płynu to jakieś tam ubytki niewielkie mam ale już kiedys sprawdzałem nagrzewnice i centralke i nie było tam sladów płynu.A co do trybu awaryjnego to zdaje mi się ze wtedy by wyskoczyła mi kontrolka a to tak jak by się zacioł na 2 biegu i brakło komunikacji

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    To sprawdz jeszcze wybierak, linke czy nie zeskoczyła z "jabłka" pozycjonera. Otworzysz maskę to będziesz widział. Jeśli spadła (chociaz musił być dobry wstrząs) to w takiej kolejności:
    lewarek na "P",
    odłacz aku,
    pozycjoner (ten który sie łączy z linką) na maksa do tyłu (ręcznie do oporu)
    podłacz linkę w tej pozycji,
    podłącz aku

    W sumie dziwna sprawa, sprawdz jeszcze raz to co kolega feecle pisał czyli tunel pod ICS.

  5. #5
    Markus91
    Gość

    Domyślnie

    No ale w sumie co by miał wyświetlacz do tego ?? a wyświetlacz zgasł wraz z usterką, a jak przekręce na zapłon to wyswietlacz działa dopiero jak wszystkie kontrolki gasną to on też. A to tak wogule było przy prędkości około 20km/h

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    Probuje Cie naprowadzic na coś. Jak wybierak jest odłączony to wyświetlacz pokazuje P a na manualnym 4, albo nic nie pokazuje takie 0 pokreślone. Jak masz kabelek to sciągnij AlfaOBD i połącz się ze skrzynią przez ECU, zobaczysz jakie ma błędy

  7. #7
    Markus91
    Gość

    Domyślnie

    a jeszcze co do linek to nie wydaje mi się żeby to było od nich ponieważ pozycje parking neutral, wsteczny i drive działaja tylko że nie zmienia biegów w pozycji D i nie działa sporttronic

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kelpin
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    była AR 166 3.0 V6 Sportronic, Jest Camaro.
    Postów
    597

    Domyślnie

    To w takim razie komp jak pisałem i sprawdz poziom oleju - może mieć za małe ciśnienie.

  9. #9
    Markus91
    Gość

    Domyślnie

    ale wyswietlacz całkiem znikł świeci tylko zielone podświetlenie odrazu po tej sytuacji nie wyswietla ani pozycji skrzyni czyli p,n,r,d, sport tylko zielony wyswietlacz

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    I nie będzie działać dotąd, dopóki skrzynia będzie w trybie awaryjnym. W takim momencie jest zablokowana na 3 biegu. Tematów na forum dość sporo o tym, ale najlepiej podpiąć pod kompa, żeby nie grzebać po omacku.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

Podobne wątki

  1. Wadliwe działanie czujnika deszczu
    Utworzone przez ep1x w dziale 166
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 07:41
  2. [166] Komunikaty skrzyni biegów - Sportronic
    Utworzone przez Majkel w dziale 166
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 21:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory