Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Immobiliser failure , vdc system failure

  1. #1
    Kriss
    Gość

    Domyślnie Immobiliser failure , vdc system failure

    Witam , od lipca jak dobrze pamietam jestem posiadaczem alfy gt , jest to silnik 1.9 niedawno podkrecony o jakies 14% majacy podobno na chwile obecna ~170km , moc zamierzam zwiekszyc lecz wpierw turbo do regeneracji Moj samochod jest z 2006 r. Od jakiegos czasu zaczalem miec problem z odpalaniem , a mianowicie przy wkladaniu obojetnie jakiego kluczyka (oba na codzien wczesniej pasowaly) , wyskakuje mi blad 'immobiliser failure ' . Zaczelo sie od tego gdy jakis miesiac temu jechalem , i nagle wyskoczyl mi blad vdc . od tamtej pory zaczelo sie sypac , na koniec z immo. Samochod odpala kiedy chce , tzn sam czyta ten kod. Zamowilem nowy ecu , nowy body computer immo i oryginalne kluczyki ale mam obecnie pewien problem otoz od 2 godzin z nim walcze i niestety odmawia posluszenstwa. Czy ktos spotal sie z tym problemem i wie jak jemu zaradzic ? Bo obecnie jestem 300km od domu a chcialbym nim dojechac z powrotem tam gdzie czekaja na mnie czesci. Dodam , ze do tego wyskakuje motor control system failure no i od czasu do czasu abs. po podlaczeniu komputera pojawia sie wiadomosc ze uszkodzona jest magistrala can. Czasem prawa czesc zegarow gasnie , tzn obrotomierz i temp silnika . Pozdrawiam i licze na poomoc


    edit
    samochod sprawuje sie i dziala normalnie jak juz odpali. problem jest z tym , ze nie wiem jak na to wplynac zeby zaczal odpalac. czasem wsiade i odpale za 1 razem innym razem mecze sie 2,5 godziny w samochodzie...
    Ostatnio edytowane przez Kriss ; 09-10-2013 o 13:04 Powód: chcialem dodac cos dla jasnosci

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    słaby akumulator, stąd zaczynają się problemy z różnymi centralkami takimi jak własnie odpowiadające za ABS/VDC, IMMO itd itd

  3. #3
    alfagt19jtd
    Gość

    Domyślnie

    sprawdź akumulator
    sprawdź masy główne
    sprawdź koncentrator mas pod fotelem kierowcy (trzeba niestety wyjąć fotel i odchylić wykładzinę)

    koncentrator - plastikowa kostka do której idzie kilkanaście cienkich czarnych przewodzików (same masy)
    koncentrator to miedziana blaszka z wieloma wypustkami na które zapięte jest kilkanaście przewodów
    masowych potrzebnych dla pracy wielu urządzeń
    kretynizmem ze strony producenta auta jest umiejscowienie tego koncentratora - w miejscu gdzie łatwo o wilgoć

    po zakupie swojego auta miałem podobny problem, przewody przy tym koncentratorze były pognite a sama blaszka
    "koncentrująca" była aż zielono/niebieska (utleniona miedź)
    rozwiązaniem było obcięcie wszystkich przewodów i polutowanie ich razem oraz zapewnienie masy z karoserii
    (koncentrator jest przykręcony śrubą do podłogi)

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Tez to przerabiałem pierwsze co naładuj aku
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    13

    Domyślnie

    U mnie ten sam problem. Mysłałem, że to wina aku bo przy odpalaniu po chwili gasł i prócz tych wszystkich błędów pojawiał się komunikat, że aku rozładowany..kupiłem nowy centre future 77 760 i to samo... podjadę do elektryka i sprawdzę tą blaszkę o której mówisz. Ponadto chłopaki z grupy 156 mieli taki sam problem. U jednego winą były pośniedziałe styki od bezpieczników, inny kolega radzi naprawę komputera sterującego ponieważ wywaliło mi błąd - U1701 - brak łączności z centralą silnika (CCM). Uwielbiam swoją belle ale ręce mi już opadają

    Pozdrawiam,

  6. #6
    alfagt19jtd
    Gość

    Domyślnie

    zanim zaczniesz szukac tej blaszki (jest obudowana plastikiem) to sprawdź/niech elektryk sprawdzi główne połączenia masowe pod maską w komorze silnika

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar xsnailx
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Cieszyn, Poland
    Auto
    Spider 916 '98 TS 2.0 + Jagur XF SV8
    Postów
    169

    Domyślnie

    Sprawdz polaczenie masy pod maska i patrzac na to iz masz bledy szyny i do tego absu to koniecznie przednie BSI.
    Przednie bsi mozesz w sumie tanio wymienic bo na allegro ich pelno. nie sa kodowane a wymiana to 10 min pracy.
    U mnie wymiana owego bsi uleczyla podobne obiawy jak ty masz. czyli rozlaczanie ecu od absu /vdc
    boleslawzaras.pl

  8. #8
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki w środę jestem wstępnie umówiony u mechanika ma mi to posprawdzać wszystko

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Plemek4
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Rabka Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.8TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    i co sie okazalo bo mam to samo?? tylko u mnie to moze byc aku bo siadl kompletnie popielismy kable to kumpla auta i juz nie odpalilo tylko wyswietlilo te bledy... naladowalem aku i jest to samo :/

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM
    Postów
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Plemek4 Zobacz post
    i co sie okazalo bo mam to samo?? tylko u mnie to moze byc aku bo siadl kompletnie popielismy kable to kumpla auta i juz nie odpalilo tylko wyswietlilo te bledy... naladowalem aku i jest to samo :/
    Pozwolicie, że zacytuję pewnego kolegę z forum 156 odnośnie VDC system failure:

    "
    Jesli cos padlo to moga to byc:
    -- czujniki przy kolach
    -- czujnik pedalu hamulca
    -- wience magnetyczne na piastach kol (czasami wystarczy wyczyscic)
    -- kiepski akumulator
    -- czujnik polozenia kola kierownicy
    -- sterownik ABS+ESP
    "

    Ogólnie nie ma co gdybać, trzeba podjechać i podłączyć pod komputer. W zeszłym tygodniu wymieniałem czujnik przy pedale hamulca, bo właśnie to on wywalał mi ten błąd - koszt - niecałe 100 zł z wymianą plus koszt podłączenia pod komputer (nie wiem ile policzą, akurat ja u siebie sprawdzałem czy nie ma jakichś innych błędów, robię to raz na rok w każdym aucie, więc akurat przy okazji poszła ta wymiana, chyba, że Ci jakiś kolega z forum może pomóc ze zczytaniem błędów).

Podobne wątki

  1. abs i ebd system failure
    Utworzone przez gatryk325 w dziale 147
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 10-08-2015, 10:46
  2. VDC system failure
    Utworzone przez Dany w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 19:35
  3. vdc system failure
    Utworzone przez karol0910 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-12-2012, 19:37
  4. 147 EBD System Failure
    Utworzone przez Gaber w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 19:23
  5. SYSTEM VDC Failure i ABS Failure
    Utworzone przez patryk0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory