Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: ubywający płyn chłodniczy.

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bartekk287
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo GT 2006 r. 1.9 JTD 150 km.
    Postów
    120

    Domyślnie ubywający płyn chłodniczy.

    Witam serdecznie. Pisałem w już posty w podobnych tematach, ale cisza, więc postanowiłęm założyć nowy. Mianowicie mam taki problem. Ubywa mi płyn chłodniczy. tak raz za czas, tzn jak zejdzie poniżej dosłownie milimetr skali MIN w zbiorniczku to potem ubywa chyba wolniej widać to poprostu no.Dolałem niecaly litr na jakieś lepiej iż 9 mieisecy to dużoo no według mnie. autko nic nie kopci przy paleniu, olej w porządku, majonezu brak. temperatura w pożądku korek myślę że też. dziś tak miałem czas i polukałem na silniczek od gory cos od dołu, i tak patrze od gory coś tu mokre jest.. i na dodatek czerwone. Tak mi się wydaje że to to chyba będzie no bo coż innego. jes to prawy dolny rog chłodnicy jak patrzysz na samochód od przodu.




    na zdjęciach widać mokre, i też czerwone. wydaje mi się że to to, w szczególności że kiedyś tam jak wymieniałem olej filtry itd. to powiedizał mi gość że chłodnica lekko czerwieniutka na rogu jak byc coś ciekło ale sucho jeszcze wszedzie było, a tutaj jest no ewidentnie już morko, i dziurka chyba się zwiększyła, Na dole jak widać na zdjęciu jest morko, i róg jak dotykam chłodnicy czy jej obudowy no to czuc sliske i mokre i pachnie wydaje mi się płynem. co na to powiecie .

    Pozdrawiam. czekam na opinie

    Załączone obrazy


    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/156/...#ixzz2yUYtvU8M

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 146 1.6 Boxer, GT 1.9 jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Moim zdaniem chłodnica lekko przecieka. Zdejmij kratki znajdujące się w zderzaku i pooglądaj.

    Pozdr.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bartekk287
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo GT 2006 r. 1.9 JTD 150 km.
    Postów
    120

    Domyślnie

    No tez tak sie mi wydaje tylko że to jest od srodka chlodnicy. ( od strony silnika) nie od zewnatrz. spod spodu musze zobaczecna to.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    NAjpierw zainteresował bym się króćcem i wężem w prawym dolnym rogu chłodnicy. Może niedokręcona opaska, wąż źle nałożony. Miałem to samo, opaska za słabo ściągnięta i mi kapało tam, płyn ubywał ze zbiorniczka.... Tak w ogóle to weź jakiś preparat i umyj to miejsce gdzie niby kapie. Połóż lub przyczep papier, szmatę by móc zlokalizować czy tam kapie i czy to płyn chł.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    a na koniec zalej uszczelniacz do chłodnic

  6. #6
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    uszczeniacz nic tu nie da, chlodnica do wymiany

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 146 1.6 Boxer, GT 1.9 jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Tak przy okazji- kiedy uszczelniacz może pomóc a kiedy już jest za późno ? Oraz czy nie jest on niebezpieczny dla układu chłodzenia - pompa i te sprawy ?



    Dobra już poczytałem- badziew. Lepiej tego nie lać, a jeśli już to na krótki okres i potem przepłukać cały układ.

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez drago256 ; 10-04-2014 o 20:20

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bartekk287
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo GT 2006 r. 1.9 JTD 150 km.
    Postów
    120

    Domyślnie

    No właśnie też tak się zastanawiałem czy może jakiś wąz przy chlodnucy albo może opaska luźna na wężu czy oringu. Ale też no nie wiem czy nie właśnie chłodnica bo ponad gruby rok temu jak wymieniałem olej filtry rozrzad pompe wody itd. to mi mowil chłop zjaomy taki że chłodnica nrogu lekko czerwona ale narazie tak nie leje ale ze trzeba będzie myśleć o tym pomału.. kiedyś tam w niedalekiej przyszłości..

    Uszczelniacza lac nie zamierzam. wole wymienic to co będzie felerne. czy wąż oring czy chłodnice no. ale jak wiecie panowie chłodnica droooga.. polecacie jakiś zamiennik w miare dobrej cenie i w maire dobry ?

    LukaSS a jak juz mówisz na to poaptrzeć to myślę że od spodu oczywiścioe no nie ? co jak gdzie to leje. czy chłodnica czy predzej wąż na opasce. tak pytam orientacyjnie.

    i jeszcze pytanie takie. czy tak troszke jeszcze można pojeździć z tym ubywającym płynem i dziurką dolewając płynu, bo chciałbym to ogarnąć w maire okolo czerwca najpóźniej jak będe robił olej fitry itd.. czy trzeba to bardzo szybko jakos działać z tym.

    I jeszcze jedno pytańko aporo ceny, za całokształt. robota pplus chłodnica iktd. mniej wiecej ile za ta przyjhemność
    Ostatnio edytowane przez Bartekk287 ; 10-04-2014 o 20:56

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 146 1.6 Boxer, GT 1.9 jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    http://allegro.pl/082-alfa-romeo-gt-...092850872.html

    Moim zdaniem to nie jest drogo za nową chłodnicę. Chińczyk czy nie to raczej będzie wszystko jedno- wytrzyma tyle samo co i oryginał. Chłopaki jeżdżą na ICkach z Chin i nie słychać by ktoś miał problemy ze szczelnością.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartekk287 Zobacz post
    LukaSS a jak juz mówisz na to poaptrzeć to myślę że od spodu oczywiścioe no nie ? co jak gdzie to leje. czy chłodnica czy predzej wąż na opasce. tak pytam orientacyjnie.
    Nie wiem jak w GT ale w 147 JTD mam bezproblemowy dostęp do chłodnicy i tego króćca na dole także co raz tam z góry bez problemu zaglądam. Zająć się dokręceniem opaski i wytarciem tego syfu można pewnie i pod blokiem Żadna robota (wymiana chłodnicy też).

Podobne wątki

  1. ubywający płyn chłodniczy - dziwne bo okresowo
    Utworzone przez remik230 w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-04-2014, 19:41
  2. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez stopczyk26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:28
  3. Ubywający płyn chłodniczy
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-08-2012, 16:37
  4. Ubywający płyn chłodniczy i falująca temperatura
    Utworzone przez raps88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 19:44
  5. [145] Ubywający płyn chłodniczy po raz kolejny...
    Utworzone przez MeeHowz w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-07-2010, 11:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory