Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Temat: Montaż modułu Bluetooth

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że to może być też różnica w jakości instalacji audio, niemniej jednak dzięki na kolejną propozycję :-) Rozumiem, że sterowanie muzyką z kierownicy oraz odbieranie i zawieszanie połączeń głosowych działa bez problemu?

  2. #42
    Użytkownik Świeżak Avatar Spider_AJ
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa GT II 1.9
    Postów
    33

    Domyślnie

    Na przykład http://cyfrowezmieniarki.pl/modul-bt...meo-p-166.html
    osobiscie mam taką i jestem zadowolony, wpinasz do wyjscia zmieniarki w fabrycznym radiu i po klopocie,
    mikrofon mam, akurat mi sie chcialo rozbierac slupek i podsufitkę w lampce, tam jest na niego miejsce.
    Działa kierownica, odbierasz połaczenie przyciskiem >>
    jesli muza leci akurat z telefonu to sie ladnie wycisza. Komunikaty z nawigacji w telefonie tez wyciszaja na chwile muze (oczywiscie ta z telefonu)
    Te zmieniarke mozesz umiescic sobie spokojnie w schowku, ja wsadziłem ja pod popielniczke, pod którą jest masa miejsca. Telefon trzymam w otwartej popielniczce bo mam zainstalowany w nim Car Launcher Pro po małej edycji w postaci dodania logo i podciagnięcia czerwonego tła bardziej w stylu alfy, link znajdziesz gdzies na forum.

  3. #43
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    [MENTION=14001]hagi[/MENTION] Czy potrzebowałeś kodu do radio przy instalacji, bo oczywiście nie mam karty kodowej :-/ Jakoś w przyszłym tygodniu będę się brał za montaż mojego Densiona.

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Nie potrzebowałem. Mam fabrycznie Connect Nav więc po odłączeniu radia nie krzyczy o kod bo body je „zna”.

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Podłączyłem zmieniarkę, obyło się bez kodu. Nie wiem z czego to wynika, ale na początku nie działało sterowanie z kierownicy, jednak po którymś uruchomieniu zaczęło działać. Za to nie udało mi się jeszcze uruchomić muzyki z USB. Może za dużo wrzuciłem, bo całe 8GB i czasem wyświetla komunikat, że skanuje, ale i tak się dziwnie zachowuje, bo radio myśli, że odtwarza jakieś utwory, ale nic nie słychać. Czas sobie przeskakuje co parę sekund, a płyty zmieniają się losowo, raz CD4, raz CD2 raz CD6 i tak w kółko. Ostatecznie i tak z USB na razie odtwarza tylko ciszę. Dam mu jeszcze trochę czasu.

    Co do jakości muzyki to jestem trochę rozczarowany, przynajmniej jeżeli chodzi o bluetooth. Do tej pory używałem Xiaomi Roidmi i jakość była bardzo podobna. Czasami tylko zdarzało się w górach, że były jakieś zakłócenia, ale bardzo rzadko. Jeżeli komuś nie zależy na sterowaniu z kierownicy to gorąco polecam Roidmi, naprawdę małym kosztem można mieć muzykę z telefonu. Jest też chyba wersja z zestawem głośnomówiącym.

    Na razie wrzuciłem sam emulator za radio, bo nie miałem czasu przeciągać kabli. Jak będę miał więcej czasu chciałbym także mikrofon, ale zastanawiam się nad odpowiednim miejscem. Nie chcę dziurawić schowka, a chyba nie da się przeciągnąć tam kabli bez dodawania nowych otworów. Jeżeli już to chyba wolałbym dorobić gniazdo USB obok zapalniczki, a sam emulator pozostawić jednak zabudowany.
    [MENTION=71693]Spider_AJ[/MENTION] masz jakieś zdjęcia z instalacji? Dużo roboty jest z włożeniem mikrofonu do obudowy lampki?

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar Spider_AJ
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa GT II 1.9
    Postów
    33

    Domyślnie

    No własnie zdjęć nie mam bo chodzi o to , zeby nic nie było widac :-) W sumie najwiekszy problem, o ile to problem to odczepienie klosza od obudowy tam jest chyba z 10 zatrzasków ale da sie, co do samego mikrofonu to ten z Yatoora jest nieco wiekszy i trzeba wyciąć kawałek plastiku w samej lampce zeby wszedł ale to banał, mozna wyłamac nawet. cała robota to ok 15-20 minut
    co do reszty problemów o których piszesz z Yatour nie ma takich akcji, dziala i to tak jakby od zawsze tam był, nadal polecam mojego Car Launchera do telefonu, sam mam chinczyka i z nim to jest po prostu bajka,
    przekrecasm kluczyk i tel zamienia sie w car PC, na dodatek czerwony i z logiem alfetki.
    Ostatnio edytowane przez Spider_AJ ; 24-12-2017 o 08:30

  7. #47
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Montaż modułu Bluetooth

    Zobacz sobie moje posty, gdzieś w temacie zmieniarek są zdjęcia jak zakładałem Dension. Puszczone podszybiem, zmieniarka w schowku, ogólnie nic strasznego ale z tego co pamietam dobrze zaopatrzyć się w latarkę żeby widzieć gdzie jest przestrzeń puszczając kabel słupkiem do schowka No i coś sztywnego żeby puścić go od lampki do słupka. Najpierw polutowaniem go z oryginalnym mikrofonem ale była słaba jakość wiec zamówiłem jeszcze raz mikrofon od zestawu i teraz jest dobrze. Z Densionem mikrofon jest z gąbką -pionowo idealnie wchodzi w miejsce i sztywno siedzi.

    Co prawda robiłem to w 159 ale w GT może być tylko łatwiej.

  8. #48
    Użytkownik Świeżak Avatar brute4c
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wrocław / Nowa Ruda
    Auto
    GT 1.8 Twin Spark
    Postów
    162

    Domyślnie

    Dlatego prosiłem o zdjęcia z instalacji, bo po to rozumiem, że nic nie widać. Chciałbym zobaczyć jak to wygląda, żeby nic nie pourywać. Mam niby cały zestaw do demontażu elementów wnętrza, ale jak się nie wie gdzie i czego użyć to i tak można połamać :-/ Chcę zamontować mikrofon w podsufitce, przy okazji przepchnąć tam też kabelek od kamerki, aż do prawego słupka. Potem za schowkiem, pod popielniczkę, gdzie ma sobie leżeć zmieniarka i być może jeszcze jakaś ładowarka USB na 12V, żeby mieć w popielniczce zasilanie USB do ładowania urządzeń i USB na Pendrive z muzyką, jak mam już gdzieś robić dziury to wolę tam, niż w schowku.

    Także muszę zdemontować lampkę w podsufitce, osłonę prawego słupka, osłonę deski rozdzielczej z prawej strony, schowek i ewentualnie tunel środkowy, jeżeli demontaż popielniczki nie da mi dobrego dostępu. Fajnie by było gdzieś podejrzeć jak to wygląda po rozebraniu. Dzięki [MENTION=14001]hagi[/MENTION] , poszukam postów :-)

    Co do Car Lunchera, to się nie orientuję w temacie, to jakaś aplikacja? Używam Windows Mobile, więc takie technologie są mi obce :-P

  9. #49
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Yatoura ja podpiąłem z tyłu radia i wrzuciłem za radio. Mając BT nie potrzeba juz pendriva. Kabel z mikrofonu pościłem dołem, następnie wzdłuż słupka do góry. Każdy mnie słyszy elegancko bez problemu Zero wiercenia itp

  10. #50
    Użytkownik Świeżak Avatar kitenation
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1.9 JTD Q2
    Postów
    38

    Domyślnie

    Ja tak samo montowałem yatora tydzień temu i zajęło to 1,5 h a jestem laikiem w takich tematach. Odpowiadając na pytania:

    Demontarz lampki - u mnie nie szło nic urwać, poruszałem nią para reazy w te inazad lekko ciągnąć i sama wyszła - żeby wyjąc z auta jest 1 kabel do odpięcia.

    Puszczenie kabla od mik. - pod podsufitka wręcz widać prześwit przez otwór po lampce wiec ten etap to banał. Słupka nie demontowalem bo nie chciałem pourywać jakichś zatrzasków ale w GT wystarczy odchylić uszczelkę drzwiowa i można kabel wepchnąć pod słupek bez dontarzu czego kolwiek) potem skrzynka bezpieczników otwierana po zwolnieniu 2 sro (nie widm jak to wyglada po stronie schowka) i następnie już do przestrzeni pod popielniczka (nic noe trzeba ciąć, z boku tunelu i od góry są fabrycznie przestrzenie którymi można puścić kabel.

    Jeśli chodzi o damo urządzenie to wyciąga się radio 4 drutami które są w zestawie, na zatrzaski wyciąga się schowki i po 2 dronach dokręconych można wyjąc panel klimy (kabli już tu nie odpinalem) żeby puścić kabel od radia do zmieniarki.

    Yatour ma tez USb wiec wystarczy kupić kabel i sprawa ładowarki załatwiona. U mnie w popielniczce leży schowany i jak potrzeba wystarczy podpiąć telefon.

Podobne wątki

  1. Podłączenie modułu bluetooth do Alpine IDA-311RR
    Utworzone przez TriXter w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-07-2014, 13:36
  2. MES nie widzi modułu xenon
    Utworzone przez rustupl w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2013, 00:08
  3. [156] montaż modułu domykania szyb
    Utworzone przez alfastar w dziale 156
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 28-07-2012, 21:47
  4. Silnik nie zapala po wymianie modułu
    Utworzone przez jacco w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 18:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory