Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: JTD - Szum przy dodawaniu gazu/ Nieszczelny dolot?

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar jarbi
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Włocławek
    Auto
    Była GT 1.9JTD, jest Giulietta QV 1.75TBi
    Postów
    119

    Domyślnie

    Na krótką metę raczej nic bo komputer zetnie dawkę paliwa żeby turbiny nie uszkodzić, więc silnik zmulony ale sadze zakitują katalizator i jak masz dpf to też. Awaryjnie w trasie można spróbować owinąć wzmocnioną taśmą i bardzo delikatnie dojechać gdzieś, gdzie chociaż prowizorycznie za pomocą wstawki z rury da się to załatać.

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    kat raczej jestdpu juz brak,w planach profilaktycznie jest dolot z kwas.ale narazie poczekac to musi ale wole wiedziec co robic np pare km od domu bo takto assistans jest

  3. #13
    Użytkownik Świeżak Avatar jarbi
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Włocławek
    Auto
    Była GT 1.9JTD, jest Giulietta QV 1.75TBi
    Postów
    119

    Domyślnie

    Rozetnij na razie i wstaw rurkę o ile dobrze pamiętam fi 60 i porządnie ściągnij opaskami. W wielu samochodach takie patenty jeżdżą i jest ok. Ja też mam ale jak będę robił to też dam z kwasu.

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bauer
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Połaniec/Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    116

    Domyślnie

    Rury od kolegi z forum spisują się znakomicie do tego stopnia że poszła rurka turbo-filtr powietrza;/ Jak nie urok to sr.... ;/ jakiś patent na rozwiązanie problemu?
    nr 3 na zdjęciu
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	naread.exe.png
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	10.0 KB
ID:	147469  
    Ostatnio edytowane przez Bauer ; 09-10-2014 o 11:12

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Szkoda, że ta rura nie ma nic wspólnego przy doładowaniu

    Kupuj nową bo dziura oszukuje przepływomierz.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Gianluigi
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTDM 4x4
    Postów
    8

    Domyślnie 1.9 JTDM 150 KM-odgłosy głośnego szmeru jakby"kichania" przy dodawaniu gazu

    Witam, chciałbym opisać tu (jeśli umieściłem posta nie w tym wątku co potrzeba to najmocniej przepraszam, gdyż jestem świeży), mój problem z jakim zmagam się już od jakiegoś czasu. Mianowicie w moim samochodzie, pojawia się przy zmianie biegów odgłos szmeru jakby"kichania", dochodzący najprawdopodobniej z okolic turbiny (układu dolotowego?, sam nie wiem). Problem występuje dopiero po przejechaniu jakiś 30 km na rozgrzanym silniku. Nie tak dawno w aucie wymieniałem zawór EGR. Jadąc z wyższymi prędkościami, dochodzi do tego szarpanie, no i silnik wydaje charakterystyczny odgłos "kichania".
    Parę tygodni temu oddałem auto do kontroli do zakładu zajmującego się regeneracją turbin. Mechanicy nic nie stwierdzili, chodź podejrzewałem iż padł czujnik ciśnienia doładowania turbiny. Obejrzałem okolice turbo i są ślady oleju na rurze łączącej turbinę z filtrem powietrza. Jednak mechanicy wszystko dokładnie obejrzeli i żadnej nieszczelności nie wykryli. Turbina też wg nich jest ok i nie tak dawno we Włoszech była regenerowana. Rozwiązania problemu szukałem na necie. Jeden kolega opisywał na forum że zmagał się z podobnym problemem w swoim Volkswagenie Passacie 1.9 tdi i okazało się, że była to wina pompy vacuum. Ale czy to może być pompa podciśnieniowa temu winna? Obstawiałbym jednak na jakąś nieszczelność w układzie dolotowym/wylotowym silnika. Z tą przypadłością zrobiłem już 7 tys km. Czyżby mogła to być wina uszczelki pod kolektorem wydechowym? A może to jednak coś z wirnikiem turbiny nie tak i trzeba będzie oddać turbinę do regeneracji. Sam już nie wiem i zachodzę w głowę co to może być. Niby auto przyspiesza dobrze i nie ma problemów z mocą czy kopceniem. Nie za bardzo mam czas i środki aby udać się do mechanika, gdyż przebywam i pracuję za granicą RP a tu naprawy i samo postawienie diagnozy kosztują krocie.

    Czy ktoś z Szanownych kolegów miał/ma podobny problem? Gdzie szukać usterki? Będę wdzięczny za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Gianluigi ; 06-11-2017 o 14:07

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    masz zrobiony przelot ? może to własnie efekt zasysanego powietrza przy redukcji

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Gianluigi
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTDM 4x4
    Postów
    8

    Domyślnie

    Stawiałbym na to iż mam dziurę w rurze łączącej turbinę z intercoolerem (widzę że jest na niej olej), na razie brzydka pogoda jest u mnie tu gdzie siedzę, ale jak przestanie padać to wejdę pod auto, zdejmę osłonę i gruntownie sprawdzę.
    Jak nie to to co może być z tym przelotem nie tak? Przepływka? Dziura?

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Na dolnej rurze od dolotu zawsze jest olej. Wszyscy chyba tak mają.

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    GT 1.9
    Postów
    7

    Domyślnie

    A czy ta górna rura (długa) może dawać taki dźwięk i zwiększone spalanie? Dolną rurę wymieniłem oraz tą łączącą filtr powietrza z turbiną (była dziurawa) ale nadal występuje ten dziwny dźwięk. Jak coś to 0 dymienia, brak dpf.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 20:51
  2. głośny szum przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez dulik82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-08-2012, 22:04
  3. Dym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez nowy147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 21:53
  4. gwiżdże przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez bija22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 08:50
  5. [146] brak mocy i strzelanie przy kolektorze ssacym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Karol_PKAR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory