Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Pytanie o żarówki

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    GT 1.8 TS
    Postów
    7

    Domyślnie Pytanie o żarówki

    Witam !

    Od razu dziękuję każdemu, kto przeczytał, zrozumiał, a pomógł, to już w ogóle... sprawa jest dziwna.. albo ja jestem głupi już ..
    W dniu dzisiejszym odkryłem niebywałą rzecz. Poszedłem zmienić swoje żarówki mijania w Alfie GT 1.8 TS 2005 r. (h7) w swojej alfce. Z tego powodu poraniłem palce o chyba wszystko, co było możliwe.. W każdym razie po udanej wymianie i 30 min później - zacząłem oglądać żarówki. Tutaj doszedłem do wniosku, że coś jest nie tak, albo czegoś nie rozumiem. A więc:

    Żarówki mijania były i są jakie być powinny - H7, zmieniłem i jest cacy.
    Postojowe H6W - wszystko cacy.

    I teraz magia - od dawna myślałem, że nie mam świateł przeciwmgielnych, a przycisk na desce to po prostu bajer, że można je podłączyć i bedzie działało. Jakie było moje zdziwienie, gdy po wciśnięciu (ikonki symbolizującej światła przeciwmgielne) zapaliło się wraz ze światłem mijania - uwaga - najbardziej zewnętrzne światło w Alfie. Nie wiem czym ono jest. Świeci dość mocno - podobnie jak mijania. Na początku myślałem, że to przeciwmgielne - może wysoko zamontowane, ale skierowane w dół i tyle, będzie na mgłę - super. Zaciekawiony wyjąłem żarówkę z tej lampy (bo jedna nie świeciła) i ukazała mi się żarówka H1 12V 55W - która rzekomo miała być w światłach DROGOWYCH wg. znalezionego na stronie spisu (tu link i spis)

    http://mojafirma.infor.pl/moto/ekspl...-modelach.html




    • Światła pozycyjne przód: H6W
    • Światła pozycyjne tył: P21/5W
    • Świtała krótkie: H7
    • Światła drogowe: H1
    • Kierunkowskazy przednie: H21W
    • Kierunkowskazy tylne: H21W
    • Kierunkowskazy boczne: W5W
    • Światła cofania: H21W
    • Światła stopu: P21/5W
    • Światła przeciwmgielne przednie: H3
    • Światła przeciwmgielne tylne: H21W
    • Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: W5W





    Wracam do środka, włączam mijania, drogowe - wszystkie działają, zatem tak jak mówię - nie była ona od świateł drogowych. Czym zatem jest - żarówka H1 12 V 55 W najbardziej po zewnątrz świateł w Alfie? I kolejne pytanie, bo zacząłem już późno, jest ciemno na dworzu i nie zdążyłem się już bawić - jakie mamy w końcu żarowki DROGOWE - długie, te mocne, włączane pchnięciem wajchy do przodu (do siebie na moment) nie wiem jak jeszcze je opisać by nie było wątpliwości, skoro w rozpisce w linijce drogowe winny być właśnie H1 ? Totalnie mi wszystko pokręciło i nic już nie rozumiem. Wklejam obrazek (nie mojej, ale takiej samej) alfy z paintowym objaśnieniem o które żarówki mi chodzi. Jeśli gadam bzdury, totalnie się mylę, nic nie wiem o Alfach, to proszę mnie pokarać i skrzyczeć Po prostu na dziś już zgłupiałem i potrzebuję pomocy. Pozdrawiam



    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa-romeo-gt-7.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	92.2 KB
ID:	148547  

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    GT i 147 przed FL mają przeciwmgielne tam, gdzie zaznaczyłeś pytajnikami. Tam mają być H1. Drogowe i mijania mają mieć H7. Proponuję ściągnąć instrukcję w PDF.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 22-10-2014 o 17:29

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    GT 1.8 TS
    Postów
    7

    Domyślnie

    Ok, dzięki za odpowiedź, tylko dlaczego to są żarówki H1, a wg. rozpiski winny tam być H3, a H1 tylko w drogowych-długich?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartax Zobacz post
    Ok, dzięki za odpowiedź, tylko dlaczego to są żarówki H1, a wg. rozpiski winny tam być H3, a H1 tylko w drogowych-długich?
    Nie wiem skąd masz tą rozpiskę ale jest błędna. Tutaj masz instrukcję po polsku: http://dukiewicz.pl/src/instrukcje/alfa_romeo/GT.pdf

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    GT 1.8 TS
    Postów
    7

    Domyślnie

    Czyli wychodzi na to, że drogowe i mijania są H7, a przeciwmgielne H1? Wolałbym już nic nie pomylić

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Nie jesteś w stanie włożyć H7 w miejsce H1 i odwrotnie, tzn teoretycznie bo już nie taką rzeźbę w autach widziałem.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    GT 1.8 TS
    Postów
    7

    Domyślnie

    Nie boję się, że je źle włożę, a tego, że złe zamówię Czyli - H1 na przeciwmgielne oraz H7 dla mijania i drogowych, mowie dobrze?

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartax Zobacz post
    Nie boję się, że je źle włożę, a tego, że złe zamówię Czyli - H1 na przeciwmgielne oraz H7 dla mijania i drogowych, mowie dobrze?
    Ściągnij sobie tą instrukcję i wtedy będziesz miał pewność. Potrzebujesz 4xH7 i 2xH1.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    GT 1.8 TS
    Postów
    7

    Domyślnie

    Ściągnałem, odczytałem tak jak i Ty - potrzebowałem jedynie potwierdzenia ) Bardzo Ci dziękuję ! Wszystko już jasne ! Wielkie wirtualne piwko leci ! Pozdrawiam i temat do zamknięcia / wykasowania

Podobne wątki

  1. Pytanie o żarówki H7 i o kontrolkę od przepalonej żarówki
    Utworzone przez Przemekkk97 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-02-2016, 11:18
  2. [159] Czy żarówki bi-ksenonowe D1S będą pasować do 159? Gdzie kupujecie żarówki?
    Utworzone przez rysiek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 21:17
  3. [146] Żarówki w 146.
    Utworzone przez folky w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 17:19
  4. żarówki
    Utworzone przez macki2go w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-05-2010, 11:49
  5. Szybkie pytanie o żarówki - dziś zamawiam.
    Utworzone przez Sudi w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-01-2010, 00:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory