Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: blad P1238 + termostat

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    GT
    Postów
    25

    Domyślnie blad P1238 + termostat

    Witam wszsytkich,

    Nie moge sie pozbyc uporczywego bledu P1238. Pare miesiecy temu bylem u mechanika, wyczyscil EGR i przepustnice, podlaczyl nowa przeplywke i blad pozostal, wiec jej nie wymienialem. Powiedzial, ze wszytko bylo troche zasyfione wiec moze blad zniknie jak mocno samochod "przedmucham" na autostradzie, jednak i to nie pomoglo. Podlaczylem do FES'a po paru miesiacach i z tego co potrafilem wyczytac to ilosc pobranego powietrza jest za duza, to jest chyba przyczyna tego bledu. Gdzie szukac przyczyny? na 2 przeplywkach ten sam blad wyskakuje wiec to nie ona, sprawdzilem rure IC i nie widze zadnych pekniec, spryskalem ja woda aby sie upewnic czy nie pobiera lewego powietrza ale silnik pracowal caly czas rowno. Macie jakies pomysly? Jakos nie widze aby samochod mocno kopcil.

    Dodatkowo temat z termostatem. W trasie zazwyczaj mam 1-2 kreski ponizej 90C, w korkach juz jest blizej ale nadal nie idealnie. Czy da sie jakos zdiagnozowac czy termostat jest do wymiany czy moze jakos go przeczyscic bo sie zacina? Jaka jest optymalna temperatura zmierzona w FES'ie przy prawidlowo dzialajacym termostacie? Niestety wskaznik kabinowy strasznie oklamuje, na postoju prawie udalo mi sie utrzymac wskazowke na 90 a w FES'ie bylo 81.

    Kumulacja tych 2 problemow skutkuje zwiekszonym spalaniem 8,5l w miescie, na kompie 6.8l.

    Logi:
    https://www.dropbox.com/s/968osdsng1...File4.csv?dl=0

    Dzieki za porady

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    ALFA GT 1,9
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał baju Zobacz post
    Witam wszsytkich,

    Nie moge sie pozbyc uporczywego bledu P1238. Pare miesiecy temu bylem u mechanika, wyczyscil EGR i przepustnice, podlaczyl nowa przeplywke i blad pozostal, wiec jej nie wymienialem. Powiedzial, ze wszytko bylo troche zasyfione wiec moze blad zniknie jak mocno samochod "przedmucham" na autostradzie, jednak i to nie pomoglo. Podlaczylem do FES'a po paru miesiacach i z tego co potrafilem wyczytac to ilosc pobranego powietrza jest za duza, to jest chyba przyczyna tego bledu. Gdzie szukac przyczyny? na 2 przeplywkach ten sam blad wyskakuje wiec to nie ona, sprawdzilem rure IC i nie widze zadnych pekniec, spryskalem ja woda aby sie upewnic czy nie pobiera lewego powietrza ale silnik pracowal caly czas rowno. Macie jakies pomysly? Jakos nie widze aby samochod mocno kopcil.

    Dodatkowo temat z termostatem. W trasie zazwyczaj mam 1-2 kreski ponizej 90C, w korkach juz jest blizej ale nadal nie idealnie. Czy da sie jakos zdiagnozowac czy termostat jest do wymiany czy moze jakos go przeczyscic bo sie zacina? Jaka jest optymalna temperatura zmierzona w FES'ie przy prawidlowo dzialajacym termostacie? Niestety wskaznik kabinowy strasznie oklamuje, na postoju prawie udalo mi sie utrzymac wskazowke na 90 a w FES'ie bylo 81.

    Kumulacja tych 2 problemow skutkuje zwiekszonym spalaniem 8,5l w miescie, na kompie 6.8l.

    Logi:
    https://www.dropbox.com/s/968osdsng1...File4.csv?dl=0

    Dzieki za porady
    podobny problem z błędem pojawiał się w mojej gt nie pomagało czyszczenie egr, zamiana przepustnicy, czy czyszczenie czujnika ciśnienia doładowania, wszystko szczelne, pomogła wymiana overbosta samochodzik smiga zero błędów.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    54

    Domyślnie

    Wypowiem się tylko na temat termostatu bo przerabiałem to osobiście. Temperatura po rozgrzaniu musi osiągnąć równe 90 stopni. Po chwili może spaść o kreskę ponieważ otwiera się duży obieg i czujnik dostaje chłodniejszy płyn. Po parunastu sekundach temperatura musi być idealnie na 90 stopniach. U mnie jest idealnie 90 i ani milimetra mniej. Teraz pół biedy bo jest na plusie ale jak zimą będzie -20 to widzę to w ciemnych barwach. Za termostat Vernet-a dałem coś ok 230zł. Niestety nie jest to kwestia zabrudzenia, tylko wymiana.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    GT
    Postów
    25

    Domyślnie

    @mkubpaw pamietasz moze jak wygladaly Twoje logi w FES'ie gdy wyskakiwal Ci blad, jakie parametry byly zanizone/zawyzone w stosunku do docelowych? Z tego co widze u mnie to za duzo pobranego powietrza + przeladowanie wystepuje.

    @Mateusz_Poznan Tez tak sadzilem ze wymiana mnie czeka, ale wolalem sie upewnic jeszcze raz. Temperatury co podales to sa zaobserwowane ze wskaznika kabinowego, jestem ciekaw jak to wyglada na FES'ie, tak jak pisalem rozbieznosci sa bardzo duze.

    Jak powinien wygladac wykres poprawnej pracy EGR ?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    Auto
    alfa romeo GT 1.9 jtd (2004)
    Postów
    166

    Domyślnie

    cholerne P1238-overbosta da się przeczyścić, egra tym bardziej ale trzeba dokładnie aby 'cycek'chodził luźno, kiedyś nawet rozwiercałem egra aby wybić bebechy bo tak był zasyfiony ,że moczenie nie pomogło rozruszać gada,.w końcu zaślepiłem całkowicie i kol .Cinek odcioł go kompem i problem z egrem nie powróci-polecam.A termostat sobie wymień,mi nie dogrzewał i litr więcej jadła. pzd..

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    GT
    Postów
    25

    Domyślnie

    Termostat zakupiony, czekam na przesyłke. Nie mogę zlokalizować overboosta, gdzie on się znajduje?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    Auto
    alfa romeo GT 1.9 jtd (2004)
    Postów
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał baju Zobacz post
    Termostat zakupiony, czekam na przesyłke. Nie mogę zlokalizować overboosta, gdzie on się znajduje?
    z kanału -na obudowie filtra powietrza, dwie śrubki 6 .

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    GT
    Postów
    25

    Domyślnie

    Da rade jakoś dojść od gory? Raczej nie dam rady wslizgnac sie pod spod

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    ALFA GT 1,9
    Postów
    6

    Domyślnie

    Od gory niema szans sprawdź czy grucha przy turbinie porusza się przy odpalaniu auta to z gory zobaczysz jak ci ktos odpali auto i przegazuje sztanga powinna wracać.

    Od gory niema szans sprawdź czy grucha przy turbinie porusza się przy odpalaniu auta to z gory zobaczysz jak ci ktos odpali auto i przegazuje sztanga powinna wracać.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    GT
    Postów
    25

    Domyślnie

    Na weekendzie zobacze jak działa grucha i zabiore się za termostat. Znalazłem krótki tutorial z 156 jak się do tego zabrac. Czy w GT tez trzeba egr wyciągać?

Podobne wątki

  1. [156] Błąd P1238 - 1.9 jtd 16V
    Utworzone przez Marcino20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 14:30
  2. 147 1.9 jtd 140 km kopci p1238
    Utworzone przez kosaxd w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 03-11-2014, 08:41
  3. Błąd P1238
    Utworzone przez dziorki w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 08:50
  4. P1238
    Utworzone przez Dziubek99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 20:16
  5. [156] Blad P1238 1.9 JTD 16v
    Utworzone przez Remi84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 16:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory