Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Jak odpalać samochód :-)

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd, alfa GT 1.9 jtd 150 km
    Postów
    42

    Domyślnie Jak odpalać samochód :-)

    Witam Panowie.. Kupilem właśnie alfę GT.2005 rok. 1.9 jtd 150km niedługo wystawie foty.

    Ale..do rzeczy mam juz jedna alficzke 166 2.4 jtd a ta GT jakoś mnie przeraziła.

    A mianowicie ...

    Jak Wy odpalacie je?

    Przekręca kluczyk wyskakuje spirala grzania świec i odpalam i...ciężko odpala..ale jeżeli przekrece kluczyk wyskoczy spiralna , później inspekcja aż do ostatniej mrygajacej kontrolki tj. Felka na foteliku aż do zgasniecia - odpala normalnie..


    Czy możliwe ze tak długo trwa inspektor w alfie?.

    Po prze kręceniu klucza musze czekać ok 8 sek. Żeby odpalić..aż pogasna kontrolki...i wtedy normalnie pali.


    W 166 nie mam tak. A kolejna sprawa gwizdanie lekkie ale gumowy waz jest ok. PrYpominajacy gwizdanie takie niepełnosprawnego.. Macie pomysły ?

    Turbo do regeneracji ?


    Ostatnie czy jeżeli miał bym którąś swiece spalona to wywali kontrolke jak 166? Zacznie mrugac? Bo wydaje mi się ze po odpaleniu jakby na jeden gar.mniej paliła przez chwile.

    A może swieca nie padnieta ale parametry jej podupadły i nie pokazuje komunikatu ma to sens panowie..

    Lala cudna wystawie floty niedługo.. Jutro wosk na zimke klade .

    Pozdr.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    ja czekam jak spirala gasnie i juz odpalamjak spakona swieca była to spirala niegasła,takto letko mi pali

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd, alfa GT 1.9 jtd 150 km
    Postów
    42

    Domyślnie

    U mnie ciężki temat by był.. Myślałem ze to normalne...jak ciepły w sumie to nie trzeba czekac .. Wskazuje wszystko na świece.. Ale nie sygnalizuje ze
    spalona ma ktoś jakiś pomysł..

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar MastaMari
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Brzeg
    Auto
    GT
    Postów
    324

    Domyślnie

    ja mam podobnie błędów brak lecz gdy auto postoi dłużej jak 3-4h to już czasami trzeba kręcić z 3-5s zanim odpali gdy na ciepłym lub po postoju max 1-2h odpala za 3-4(tłokiem), przy włączaniu stacyjki słychać wyraźne tykniecie przekaźnika świec dość głośne, przy gaśnięciu kontrolki świec słychać kolejne dość głośne tykniecie przekaźnika

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    potwierdzę tylko co było powyżej - gaśnie spiralka , kręcę , pali
    ( znaczy tak miałem jak jeszcze była moja :-) )

    a gwizdanie musisz nasłuchać - innej opcji nie ma
    kiedy gwizda itp ?








  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd, alfa GT 1.9 jtd 150 km
    Postów
    42

    Domyślnie

    Bocian Ty widze jestes mocny merytorycznie w reanimacji alfy :-) Jak możesz to wejdzie na drugiego posta mojego tam wlepilem z YouTube jak to gwizda . post oczywiście w dziale GT .. Co to tego odpalania to moe faktycznie świeca niedomaga a kontrolki nie wywala bo nie jest do końca padnieta tylko może gorszych parametrach..

    Kojarzy ktoś jaki tam jest dostęp 1.9 jtd 150 km ?
    Odłamu pod plastykiem czy gdzieś od boku jak w Stilo ..pozdr.

  7. #7
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    w reanimacji to nie - moje jak do tej pory nie wymagały reanimacji
    działały o dziwo wszystkie

    słyszałem filmik - nie wiem ( u mnie tylko urwana szpilka gwizdała i też szukaliśmy długo ) ale jednak to było inne
    świece miałem ok więc też nie wiem jak to w tym przypadku kurde

    jak pisałem - jeden a aucie i "gazuje: , drugi nasłuch prowadzi i szukamy








  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał songobpa Zobacz post
    i...ciężko odpala.

    Z reguły są trzy najczęstsze przyczyny:

    1. świece żarowe - nie muszą być całkiem spalone by nie działały prawidłowo - np zepsuta świeca będzie nagrzewać się powoli, będzie nagrzewać się od środka w kierunku końca, będzie nagrzewać się niewystarczająco etc. A przykładając tylko kabel się tego nie dowiesz. Już prędzej po wyjęciu świec i podłączeniu ich bezpośrednio do akumulatora - można wtedy obserwować jak i czy prawidłowo się żarzą.

    2. uszkodzona pompa common rail

    3. czujnik wysokiego ciśnienia na listwie.


    Powodzenia

    ps. wykup sobie jakiś dobry pakiet internetowy do komórki, inaczej w serwisie będziesz gapił się w sufit

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Biała Podlaska
    Auto
    alfa 166 2.4 jtd, alfa GT 1.9 jtd 150 km
    Postów
    42

    Domyślnie

    Bobby a jak z dostępem do tych swiczek :-)) wymienić sam pod blokiem czy muszę zawierać do Pana mechanika który zawinięte 350 i znika..

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał songobpa Zobacz post
    Bobby a jak z dostępem do tych swiczek :-)) wymienić sam pod blokiem czy muszę zawierać do Pana mechanika który zawinięte 350 i znika..
    Nie wiem jak jest w 2.4 JTD, poczekaj aż na to pytanie odpowie ktoś kto już wymieniał. Ja mam 1.9 JTD. Nie sądzę jednak żebyś musiał za samą wymianę płacić więcej niż 100PLN jakikolwiek by do nich był dostęp.
    Same świece natomiast to wydatek ok 60 PLN za sztukę, a z powodów wymienionych wcześniej warto wymienić komplet. Pochodzą następne 100 tys km.

    Czarny scenariusz przy samodzielnej wymianie to ukręcenie gwintów ---> kosztowna wizyta w specjalistycznym zakładzie który to naprawi ____ / ____ zdejmowanie głowicy i wykręcanie urwanej świecy także trochę do stracenia masz jak coś pójdzie nie tak. Poza tym żeby, robić to samodzielnie i w miarę profesjonalnie to musisz mieć dobry mały klucz dynamometryczny - ustawić sobie odpowiedni momenty żeby nie zniszczyć gwintów. Wytrzymałość świec żarowych to ok 20 NM - jak przy odkręcaniu użyjesz większego momentu to bardzo prawdopodobne że zerwiesz gwint, dokręca się z kolei momentem ok 10NM dokręcisz mocniej będzie to samo (wartości momentów są inne dla każdego silnika / świecy). Dokręcisz za słabo to się zaspawają do głowicy i później kolejnym razem nie wykręcisz. Czasem trzeba poprawić/ przeczyścić gwint przy wymianie. Niektórzy radzą nakładać pastę na gwint by się nie zapiekały etc. Można by o tym napisać nawet artykuł. Jeśli masz w pobliżu zakład który zna się na rzeczy to lepiej zostawić tą robotę fachowcom niż narobić sobie problemów. Ale decyzja należy do Ciebie.


    A jak masz ciepły silnik. zgasisz go, odczekasz chwilę i odpalasz ponownie to też są problemy z rozruchem?

Podobne wątki

  1. [146] Nie chce odpalać świeci cię CODE i marchewa
    Utworzone przez Marko84TS w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-01-2016, 15:23
  2. Alfa przestała odpalać
    Utworzone przez Tomaj84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 17:15
  3. Nie chce odpalać
    Utworzone przez dejoka w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 14:36
  4. Jak powinien odpalać JTD??
    Utworzone przez puchaty1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 21:03
  5. 2,4 JTD Nie chce odpalać na mrozie
    Utworzone przez gryzli74 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2007, 17:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory