Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Gdy zimny JTD co chwilka szarpnięcie silnika i wahnięcie obrotów - jak ciepły ustaje

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomunia
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    KrK
    Auto
    ALFA ROMEO GT 170hp
    Postów
    96

    Question Gdy zimny JTD co chwilka szarpnięcie silnika i wahnięcie obrotów - jak ciepły ustaje

    Witam, od czasu kupna Alfy mam ten objaw,po odpaleniu silnika gdy jest jeszcze zimny co jakiś czas rzuci jakby silnikiem takie wahnięcia dosyć mocne, na obrotomierzu obroty wtedy spadają tak o ok 50 obrotów w dół .
    Po chwili jak ruszę i silnik się zagrzeje ustaje to i obroty trzyma ok.
    Wydaje mi się także że wtedy jak jest zimny to sporo kopci taki klasyczny biało siwy kolor spalin ale ciężko powiedzieć czy to nie normalne jak jest zimno na polu no i szeroki wydech nie skierowany w ziemię.
    Jak już silnik złapie temp. nie ma dymu oraz nie ma szarpnięć.

    Auto ma normalnego kopa oleju raczej nie bierze zrobiłem 1,500km i nie wziął grama.

    Oczywiście mam błąd Engine Failure, chcę się za to zabrać tylko boje się, że zostanę naciągnięty, nie miałem jeszcze z dieslami do czynienia.

    Mam zamiar teraz zrobić rozrząd olej itp. plus tą usterkę szukam sprawdzonego miejsca w Krakowie, jeśli ktoś może polecić gdzie obecnie w KRK w miarę także szybko zajmą się alfą chętnie tam podjadę.

    Proszę także o jakąś sugestie co to może być.

    Jeszcze pytanko myślę o zakupie interfejsu z programem do diagnostyki błędów, zapewne lepiej kupić sobie taki z allegro niż jeździć często i co błąd płacić 80zł za wpinkę.
    Czy taki kabel będzie ok?
    http://allegro.pl/diagnostyka-alfa-r...102595770.html

    z góry dzięki za odpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    Pisz do kolegi z tego forum TOMKA KRK -lub autka.pl na jego strone luknij na pewno ci naprawi,moze wtrysk daje taki objaw

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomunia
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    KrK
    Auto
    ALFA ROMEO GT 170hp
    Postów
    96

    Domyślnie


    Witam po podpięciu do kompa , zakupiłem sobie kabel. Wyskakuje taki błąd

    Czy te drżenia silnika ze spadkiem obrotów mogą zatem mieć związek z EGR bo chyba ten błąd sygnalizuje EGR?

    Czyścić go czy jechać na zaślepienie?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	blad2.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	73.7 KB
ID:	164511  

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    Jak już masz kabel to sprawdź EGR na zimnym silniku jak się zachowuje. Czyszczenie nigdy nie zaszkodzi
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    bardzo czesty blad przy niesprawnym EGR. I zgadzaloby sie z objawami kiedy na zimnym ilosc powietrza wariuje. Co do czyszczenie/usuwanie to juz Twoj wybor. Czyszczenie jest wbrew pozorom proste ale dosc czasochlonne. Usuniecie jednorazowe i duzo plusow, o ktorych juz bylo pisane wiele razy , np tu: http://www.forum.alfaholicy.org/gt/1...u_1_9_jtd.html i maly minus jesli np. jezdzisz na krotkich odcinkach i zalecy Ci na szybszym nagrzaniu silnika...

    p.s. sorry za brak polskich znakow ale mi sie cos spie... w windowsie i nie chce dac sie przekonac

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Przeczytaj link :
    post Matiuk - (trzeci od końca )

    http://www.alfaclub.pl/forum/viewtop...465ba6d7f29544

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    "czyszczenie nie pomaga" - tu się nie zgodzę. Jeśli wina jest EGR to czyszczenie zawsze pomaga. Ale tylko jeśli jest wykonane prawidłowo. No chyba, że sam silnik elektryczny zaworu jest padnięty to oczywiście czyszczenie nic nie da. Wiele osób myśli, że najważniejsze jest czyszczenie elementu zamykającego czyli tam gdzie największy syf i nagar. Potem składają i "nie pomogło" . Podczas gdy często błedy EGR są spowodowanie nie tyle niedomykaniem samego zaworu co zapieczonym popychaczem w silniku sterującym. Ale na to jest sprawdzona solucja, o której gdzies już wspominałem. Należy w plastiku silnika nawiercić mały otwór w osi popychacza, potem wsadzić coś wąskiego i sztywnegi i "na chama" młotkiem wybić cały popychacz. Potem drobny papierek ścierny i cierpliwość. A po poskładaniu chodzi jak nowy.

    Poza tym działanie EGR można przecież zdiagnozować w czasie pracy silnik obserwując zmiany jego położenia. Wtedy od razu wiemy czy nasze czyszczenie było skuteczne czy nie.
    Ostatnio edytowane przez tomSRT ; 23-04-2015 o 16:21

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Tomunia
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    KrK
    Auto
    ALFA ROMEO GT 170hp
    Postów
    96

    Domyślnie

    Pojeździłem trochę obserwując i tak jak skasuję błąd chwilę jest okej np stojąc egr 100% gwałtownie ruszając 1 % ale jak wywali błąd to wtedy stoją także na wolnych obrotach egr pokazuje 1%

    zapisałem logi z okresu gdy egr wydaje się pracował po skasowaniu błędu... ale jak już wywali błąd to czy jadę czy stoję egr pokazuje 1 %
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	egr test.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	105.3 KB
ID:	164569  

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar tomSRT
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    GT 3.2 ; Brera 2.4
    Postów
    283

    Domyślnie

    ja bym się dalej nie zastanawiał i jedyne co trzeba rozważyć to:
    czyszczenie/wymiana/wywalenie EGR'a

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomSRT Zobacz post
    "czyszczenie nie pomaga" - tu się nie zgodzę. Jeśli wina jest EGR to czyszczenie zawsze pomaga. Ale tylko jeśli jest wykonane prawidłowo. ...
    Oczywiście, że czyszczenie nie zawsze pomaga. Czasami uszkodzenia trzpienia są tak duże, że nawet najdokładniejsze wyczyszczenie rozwiązuje problem tylko na pewien czas. Co więcej, to każde kolejne czyszczenie powoduje mikrouszkodzenia powierzchni, które coraz chętniej przyjmuje na swoją powierzchnię wszelkie odpady ze spalania.

    Błąd P1238 jest standardowym błędem powodowanym przez EGR. Albo jego niewłaściwe działanie albo nieumiejętne usunięcie go z oprogramowania.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 17:24
  2. Szarpnięcie i kontrolka silnika
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 03:47
  3. [159] Szarpnięcie przy uruchamianiu silnika
    Utworzone przez dran w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 10:37
  4. [159] Po uruchomieniu zimnego silnika słyszę lekkie stukanie, przy wysprzęglaniu ustaje
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 12:13
  5. [159] 1.9 JTDm 8v - silnika strasznie trzepie, gdy jest zimny, po nagrzaniu jest wporządku
    Utworzone przez bober331 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 20:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory