Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problem z ukł. chłodzenia w 2.0 JTS (nieszczelność).

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Grześko
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0JTS 2004 i Fiat Stilo 1.6 16V Dynamic 2003
    Postów
    55

    Domyślnie Problem z ukł. chłodzenia w 2.0 JTS (nieszczelność).

    Mam problem jak w temacie, a dokładniej to chodzi o element pod nazwą "Przewód sztywny" o numerze z EPER - 60676070.
    Jest to element wykonany z dwóch wytłoczek z blachy do którego podłączone są przewody od zbiorniczka wyrównawczego (z lewej strony patrząc na silnik) i dolny przewód od chłodnicy oraz przewód odchodzacy (chyba do nagrzewnicy) - prawej strony silnika. Na rysunku w EPER część ta ma numer 4 (rys. w załączniku).
    Usterka polega na tym, że prawdopodobnie na połączeniu blach (przypominam, że wykonane to jest z dwóch wytłoczek) wystąpiła jakaś mikroskopijna nieszczelność i po rozgrzaniu silnika zaczyna się pocić. Na tyle mało, że nie zostawia żadnych plamek pod autem (pewnie zdąży wyparować), ale po większym rozgrzaniu silnika (pewnie w jakimś zagłębieniu blachy zbierze sie niewielka ilość płynu) i mocniejszym przyhamowaniu ów płyn chłodniczy skapuje na kolektor wydechowy (który jest poniżej tej "rury") i wtedy niepokojąco zaczyna parować z pod maski silnika.

    I tu moje pytanie, czy komuś już się takie coś przytrafiło i czy istnieje jakiś sposób na uszczelnienie czy ratuje jedynie wymiana tego elementu.
    W Carservis'ie (w Warszawie) można to wprawdzie bez większego problemu kupić (odbiór w dniu następnym), ale kosztuje to 372 zł, wiec trochę by "bolało".
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	naread.exe.png
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	17.5 KB
ID:	165640  
    Ostatnio edytowane przez Grześko ; 06-05-2015 o 10:58

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Ten element to jest kolektor wodny. W mojej GT wygląda, że jest plastikowy. W mojej był wymieniany, ponieważ jak zeznał mechanik był uszczelniony czarnym glutem – silikonem. Na ile glut to uszczelnia to nie wiem, ale doraźnie pewnie działa, skoro jakiś mechanik zastosował taki patent. Karmelitos, o ile pamiętam też wymieniał i miał spory wyciek, ale nie pamiętam w jakich okolicznościach. U mnie jak ciekło z rur wodnych to zawsze jak silnik stygł.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Grześko
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0JTS 2004 i Fiat Stilo 1.6 16V Dynamic 2003
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka Zobacz post
    W mojej GT wygląda, że jest plastikowy.
    No to będę musiał jeszcze raz dokładnie obejrzeć z czego jest wykonany u mnie, bo już sam nie jestem pewien.
    Edit:
    Sprawdziłem i rzeczywiście jest plastikowy .
    Cytat Napisał Majka Zobacz post
    ...był uszczelniony czarnym glutem – silikonem. Na ile glut to uszczelnia to nie wiem, ale doraźnie pewnie działa, skoro jakiś mechanik zastosował taki patent.
    Hm, w takim razie (niezależnie od tego z czego jest zrobiony) będę chyba musiał spróbować (tak na szybko) potraktować go silikonem, dopóki nie wymienię na nowy.
    Dzięki za odzew i poradę .
    Ostatnio edytowane przez Grześko ; 08-05-2015 o 14:37

Podobne wątki

  1. [146] Problem z zapowietrzonym układem chłodzenia ??
    Utworzone przez roger11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-06-2014, 23:28
  2. problem z układem chłodzenia
    Utworzone przez Pastor w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2013, 22:55
  3. Problem z LPG podczas chłodzenia.
    Utworzone przez Momento w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-08-2013, 22:14
  4. Problem z układem chłodzenia
    Utworzone przez limak89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-11-2012, 11:39
  5. JTD 1.9 105 układ chłodzenia - problem
    Utworzone przez peq_88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 11:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory