Strona 160 z 168 PierwszyPierwszy ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,591 do 1,600 z 1678

Temat: Zakup Alfy Romeo GT

  1. #1591
    kazikx
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozuba Zobacz post
    Czy jest sens szukania GT 1,9 JTD mając w kieszeni ~18k złotych licząc, że to maksymalna kwota na zakup i jakiś drobne naprawy na start? Bardzo mi się ten samochód podoba, ale nie jestem pewien czy warto zawracać sobie głowę.
    Jest sens.

  2. #1592
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Gt
    Postów
    31

    Domyślnie

    Witam. Ktoś się orientuje w jakim obecnie stanie jest była biała Arkadiusza ? Ewentualnie może ktoś znający temat Gt 3.2 okolice Katowice, Chorzów, Sosnowiec mógłby potowarzyszyć przy oględzinach ? Pozdrawiam

  3. #1593
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Fiat Seicento
    Postów
    2

    Domyślnie

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-gt-alfa-romeo-gt-1-9-jtd-skora-alufelgi-okazja-ID6z1uBj.html#98466bf211

    Witam,
    Co sądzicie o powyższej ofercie? Wygląda ciekawie, a sam samochód dość tani.

    Jest może ktoś z okolic kkto jest ekspertem jeśli chodzi o Alfy?

    Pozdrawiam

    EDIT: ewentualnie ten:

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-gt-alfa-romeo-gt-navi-bose-skora-ID6z16J3.html
    Ostatnio edytowane przez kozuba ; 09-08-2017 o 10:23

  4. #1594
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    3

    Domyślnie Zakup Alfy Romeo GT

    Witam użytkowników
    Planuję zakup pierwszego samochodu i moją uwagę przykuła ta [notranslate]Alfa[/notranslate]. Zakochałem się w niej
    Niestety są dwie rzeczy, które mogą być przeszkodą w zakupie tego dzieła.
    Pierwsze to mój wzrost. Mam ponad dwa metry i nie wiem czy byłbym w stanie komfortowo jeździć. Czy mając tyle wzrostu jest sens w ogóle myśleć o takim samochodzie?
    Drugie to oczywiście finanse. Jestem studentem i na samochód mógłbym wydać ok 10 tys. Widziałem kilka tych Alf na stronach aukcyjnych z kwotą ok. 10 tys. ale czy jest w ogóle szansa, że ten samochód będzie w dobrym stanie technicznym?
    I jak jest faktycznie z tą awaryjnością? Mam na myśli Alfę Romeo GT 1.9 JTD.

  5. #1595
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Zarówno wzrost jak i budżet raczej eliminują zakup tego auta dla Ciebie.
    Ja mam 187 cm wzrostu i mam ok. 4-5 cm do podsufitki. Położenie oparcia coś by pewnie pomogło, ale będzie ciężko przy wzroście ponad 2 metry. Ale najlepiej jakbyś po prostu wsiadł do GT i zobaczył jak to wygląda.
    Za 10 tys. owszem - kupisz już GT, ale jej stan może nie być zadowalający, prawie na pewno będzie trzeba sporo wrzucić na początek, lub auto będzie w mało ciekawym stanie. Choć okazje się zdarzają i może akurat.
    Kupując każde używane auto, a Alfę to już szczególnie, dobrze mieć przygotowane kilka tysięcy na serwis pozakupowy i ewentualne niespodzianki które wyjdą już po kupnie. Mieć 10 tys i kupić za te 10 tys auto, to niezbyt rozsądne niestety.
    Alfa GT z silnikiem 1,9 JTD ma bardzo dobre opinie, ale jeżeli trafisz na zaniedbany egzemplarz (a za 10 tys. jest na to spora szansa), w czarnym scenariuszu do wymiany będzie prędzej czy później: dwumasa ze sprzęgłem, wtryski, turbo, zawieszenie - to z tych najdroższych rzeczy. Te wymienione elementy mogą kosztować nawet... 10 tys zł
    Ostatnio edytowane przez pafka ; 09-08-2017 o 11:27

  6. #1596
    Użytkownik Świeżak Avatar GexN
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Warszawa, Łódź
    Auto
    Kiedyś 147 1.9 JTD, obecnie 159 TI 1.75 TBi
    Postów
    125

    Domyślnie

    Mając 10 tys pamiętaj, że oprócz ceny samochodu samochodu (nawet jak będzie w dobrym stanie) musisz doliczyć jeszcze minimum:
    - pierwszy serwis (rozrząd, olej, filtry) około 1000zł
    - ubezpieczenie - składki OC mogą być na prawdę drogie dla osób poniżej 26 roku życia (warto sprawdzić w jakimś kalkulatorze) i możne wziąć sobie rodzica jako współwłaściciela, aby je obniżyć
    - opłata rejestracyjna około 250zł

    Wszystkie rzeczy o których wspomina [MENTION=2093]pafka[/MENTION] raczej na raz nie padną, ale tysiaczka na nieprzewidziane naprawy warto mieć w zapasie. Piszę o tym, bo pamiętam jak sam jako student kupowałem pierwszy samochód i wydałem na niego prawie całą kasę , a potem przez dodatkowe opłaty nieomal wyzerowałem konto

    Jeżeli nie uda Ci się znaleźć GT w tej cenie to znacznie tańsza jest [notranslate]Alfa[/notranslate] 147, która w wersji przedliftowej (roczniki do 2004r. o ile mnie pamięć nie myli) ma prawie identyczny przód i wnętrze jak GT. Dodatkowo 147mek jest znacznie więcej na rynku, więc powinno być prościej znaleźć odpowiedni egzemplarz.

  7. #1597
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    3

    Domyślnie

    Siedziałem w różnych samochodach bo pracowałem w wypożyczalni samochodowej. Były to Toyoty, BMW, Skody, Hyundaie i kilka jeszcze innych. W żadnym z tych samochodów nie miałem problemów z komfortowa jazdą. Ale wiadomo najłatwiej jest się dowiedzieć wsiadając do środka studiuję jeszcze i zależałoby mi żeby był dość duży bagażnik żebym mógł zabrać trochę rzeczy że sobą.

    Przykładowa oferta:
    https://sprzedajemy.pl/sprzedam-alfa-gt-1-9jtd-bertone-2005r-poznan-6bea9f-nr49662122

    Jest szansa, że ten samochód jest w miarę dobrym stanie?
    Ostatnio edytowane przez Matejo93 ; 09-08-2017 o 16:19

  8. #1598
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie

    Zapomnij [emoji23]


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1599
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Wiele osób szuka Alfy GT 3,2 , chciałem szanownych kolegów i koleżanki poinformować, że naprawy tego auta są naprawdę drogie i oprócz kwoty potrzebnej na zakup, trzeba mieć jeszcze sporo środków na jego doprowadzenie do normalnego stanu technicznego. Kupiłem auto w doskonałym stanie wizualnym i technicznym (no, może poza lekkimi zgrzytami przy włączaniu dwójki- od czasu do czasu). Po iluś tam kilometrach nastąpiła awaria- pękł wąż chłodnicy, wyciekło chłodziwo, powoli dojechałem do domu zatrzymując się co kilometr i czekając aż motor wystygnie. Potem auto na lawecie pojechało do ASO, zdecydowałem się przy okazji wyremontować wszystko co trzeba, tak by auto było technicznie w każdym calu sprawne. I tak, wymieniono pompę wody, termostat, zregenerowano skrzynię biegów (synchronizator, dwa koła zębate), wymieniono sprzęgło, poszedł nowy rozrząd, czujnik ciśnienia oleju, osłona przegubu, oleje, materiały pomocnicze itp. Rachunek za całość wyniósł ponad 13.000zł, koszmarnie drogie są nowe części (a tylko na takie się zdecydowałem), np. sam synchronizator to koszt ok. 1500zł, niestety jest to polityka producenta, który bezlitośnie zdziera z Alfistów. Auto kupiłem dla siebie nie na sprzedaż (ma raczej u mnie dożywocie), dlatego robię wszystko jak trzeba i w ASO, pocieszam się że są oferty sprzedaży takich Alf w perfekcyjnym stanie na poziomie 11.000€, więc to mniej więcej odpowiada temu co już poszło na moje auto. Całe szczęście nie przegrzał się silnik( czysty olej i chłodziwo, dalej jest minimalne zużycie oleju, wysoka moc i obroty), aż strach pomyśleć ile kosztowałby remont silnika. Piszę to, by kupujący to auto wiedzieli że tego typu scenariusz i opłaty mogą mieć miejsce.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 09-08-2017 o 19:59

  10. #1600
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    GT 1,9 JTDM
    Postów
    49

    Domyślnie

    Dzięki za ostrzeżenie, ale ktoś kto kupuje BUSSO raczej nastawia sie na dodatkowe koszty. Na części musiałeś długo czekać czy mieli wszystko od ręki? Słyszałem temat, że z cześciami do BUSSO jest krucho, a nie powiem - takie właśnie auto mi się marzy.

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy Romeo GT 1.9 JTD
    Utworzone przez spdii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 265
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 13:07
  2. [159] Zakup Alfy Romeo 159
    Utworzone przez Janusz :> w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 19:42
  3. Zakup Alfy Romeo w UK
    Utworzone przez karczes816 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 18:38
  4. zakup alfy romeo gt
    Utworzone przez hiszpan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory