Strona 1 z 168 123456789101151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1678

Temat: Zakup Alfy Romeo GT

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Question Zakup Alfy Romeo GT

    Cześć wszystkim. Przymierzam się do zakupu Alfy GT i stąd moje pytanie do właścicieli tego pięknego coupe - na co zwracać uwagę ? Chodzi mi konkretnie o wady jakie może mieć GT, ponieważ na podstawowych oględzinach się znam jak i na naszej ulubionej marce, gdyż miałem już 3 Alfy. Diesel czy benzyna ? Jeżeli benzyna to napewno 2.0 JTS, a jeżeli diesel to chip u Cinka. Obiło mi się o uszy że jeżeli chce chipować GT to lepiej kupić 2005 rok wzwyż, ponieważ szyna railowa została zmieniona ( jeżeli się mylę, poprawcie mnie ). Jak sprawuje się seryjna nawigacja na Naszych polskich drogach ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

    ---------- Post added at 16:10 ---------- Previous post was at 15:04 ----------

    Przepraszam, zauważyłem dopiero teraz że tego typu tematy są w innym dziale.
    Alfa Romeo 146--->147-->156-->GT-->159--> Brera-->Maserati GranTurismo--> Nie ma to jak mieć plany na przyszłość

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Raz, że są w innym dziale, dwa, że były już kilkukrotnie ale w dużym skrócie- zwracaj uwagę na sztywne, zawieszenie czy nie jest wybite. W przypadku felg 17" i 18" czy są proste. Oczywiście wycieki z silnika.
    Powodzenia i owocnych poszukiwań

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar paweldante
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    323

    Domyślnie

    A mógłbyś mi tylko napisać Abidibi1509 z tą szyną railową jak jest ? Prawda że w 2004 roku była inna niż w pozostałych rocznikach ?
    Alfa Romeo 146--->147-->156-->GT-->159--> Brera-->Maserati GranTurismo--> Nie ma to jak mieć plany na przyszłość

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Przykro mi, nie wiem nic takiego chciałbym pomóc, ale nie będę Cię w błąd wprowadzał

  5. #5
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    tak - są dwa rodzaje z tego co wiem
    1400 i 1600
    1600 można kręcić u cinka lepiej - tak mi godoł








  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romek 146, 1.4 TS
    Postów
    113

    Domyślnie Proszę o radę przy zakupie

    Witam Was!

    Planuje zmienić moją dotychczasową 146 na Gt z JTD , budżet mój to ok. 20tyś złotych. Proszę Was o poradę.

    Czy fabrycznych ksenonów faktycznie unikać, gdyż słabo świecą?
    Czy fabryczna nawigacja ma jakąś wartość użytkową, czy lepiej korzystać z jakieś zestawu z automapą?
    Czy faktycznie działa patent (o którym czytałem ) z adapterem usb i sd zamiast fabrycznej zmieniarki w bagazniku?

    Jakie są ogólne mangamenty tego auta liczącego ok. 180tyś przebiegu? Co sprawdzić przed zakupem i z czym liczyć się po zakupie auta z takim przebiegiem, gdzie ostatni wpis w książce serwisowej był przy 120tyś i dotyczył tylko wymiany oleju i filtrów?

    Wracając do ksenonów......w mojej obecnej alfie, reflektory świecą tak słabo, że szkoda gadać. Dlatego też postanowiłem sobie, że moje następne auto będzie świecić ponad przeciętnie. Uwielbiam ksenony, dlatego też moje przyszłe auto powinno je mieć. Zmartwiła mnie informacja, iż ksenony w GT do najlepszych nie należą. Czy możliwy jest zabieg wymontowania fabrycznych ksenonów i wstawienia w ich miejsce zestawu HID? Czy istnieją mistrzowie, którzy np. przerabiają lampy niesoczewkowe na soczewkowe w GT?

    A może w ogóle z budżetem 20tyś odpuścić sobie zakup Alfy Gt, a zamiast jej kupić jedną z osttanichh egzemplarzy 156 lub 147 po lifcie? Wolałbym zostać przy GT

    Wiem, że dużo pytań, za co również przeprasza, ale myślę że dla Was - stałych użytkowników GT nie będą stanowiły problemu

    Dzięki i pozdrawiam,

    P.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Iwan87
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    GT 1.9 JTD 150 KM Distinctive
    Postów
    538

    Domyślnie

    Dobrze, to odpowiadając w kolejności na Twoje pytania uważam, że:
    Fabryczny ksenon w Alfie jest gorszy niż zwykła lampa soczewkowa w Skodzie Octavii II FL mojej Mamy.
    Nawigacja na najnowszej mapie 2010/2011 nie jest najgorsza ale jej użytkowość sprowadza się bardziej do znalezienia/doprowadzenia do ulic. Numery porządkowe się rzadko pokrywają ale generalnie ja większość czasu śmigam już wyłącznie na niej, bez dodatkowego osobnego urządzenia.
    Patent ze zmieniarką na USB działa.
    Moim zdaniem za 20 tys. zł to Ty nie znajdziesz dobrej GT. Tzn. za 20 tys może znajdziesz bezwypadkową sztukę ale będzie do włożenia kilka $ w mechanikę/elektrykę. Lub egzemplarz po dzwonku ale z dobrą mechaniką. Ewentualnie jakąś bieda edyszyn.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Wroclaw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    53

    Domyślnie

    śmieszne jest to że aktualnie szukam ubezpiecznia i wyliczenia firm ubezpieczeniowych na AC są śmiesznie niskie.
    np. Aviva wyceniła moje auto na 15000 zl gdzie samych faktur z ostatniego roku mam na 12 tys. zł
    lepiej jest w MTU wycena 12500 zł.

    wracając do twojego pytania - 20 tyś zł to mało jak na GT. przy przebiegach rzędu 180-200 tyś. km. jest duże prawdopodobieństwo że za chwilę padnie dwumas i sprzęgło a do tego pytanie w jakim stanie jest turbo.
    jeśli auto delikatnie drży przy ostrym przyspieszaniu to za chwilę możesz mieć do wymiany krzyżaki i półosie które nie należą do tanich ewentualnie poduszke skrzynki biegów.
    pamiętaj jeszcze że na dzień dobry musisz zrobić rozrząd + filtry+ oleje + ubezpieczenie wiec jeśli masz 20 tyś. to auto kupujesz za 16-17 chyba ze masz 20 tyś. na auto + kilka kilo zł na te rzeczy które wymieniłem.
    jeśli masz dalej pytanie do pisz ale przy takim budżecie szukał bym 147 po lifcie.

    Pasja...
    Dla jednych zwykła maszyna...dla niektórych życiowa pasja...a także miłość...

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Alfa Romek 146, 1.4 TS
    Postów
    113

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. Oprócz tych 20tyś bede mial ok. 4000 ze sprzedaży mojej obecnej alfy. Pieniążki te chce przeznaczyć właśnie na ewentualne naprawy nowego auta. Sam nie wiem....

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Wroclaw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    53

    Domyślnie

    ja swojej szukalem ponad 6 miesiecy wiec i tobie sie uda....

    Wysyłane z mojego Transformer TF101 za pomocą Tapatalk 2
    Pasja...
    Dla jednych zwykła maszyna...dla niektórych życiowa pasja...a także miłość...

Podobne wątki

  1. Zakup Alfy Romeo GT 1.9 JTD
    Utworzone przez spdii w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 265
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 13:07
  2. [159] Zakup Alfy Romeo 159
    Utworzone przez Janusz :> w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 19:42
  3. Zakup Alfy Romeo w UK
    Utworzone przez karczes816 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 18:38
  4. zakup alfy romeo gt
    Utworzone przez hiszpan w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 12:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory