Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Problem z Xenonem. 9/10 razy zapala się, czasem w ogóle. Przetwornica, żarnik?

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    GT
    Postów
    4

    Domyślnie Problem z Xenonem. 9/10 razy zapala się, czasem w ogóle. Przetwornica, żarnik?

    Witam wszystkich serdecznie!

    Tak jak w temacie, ostatnio malowałem sobie ramki reflektorów i po zamontowaniu lampy wszystko było okey, po paru dniach zauważyłem problem z prawym Xenonem.
    Razem z zapłonem zapala się 9/10 razy, jak już się nie zapali to włączanie i wyłączanie przełącznikiem nie pomaga.
    Dodatkowo, czasem zapala się i świeci dziwnym można powiedzieć fioletowym światłem.
    Chciałem przełożyć żarówkę ale przecież to auto jest takim inżynierskim bublem, że nie mogę zrobić tego bez kolejnego demontażu zderzaka. Chyba, że macie jakiś sposób na zdjęcie tej pokrywki, dokładniej na odkręcenie tych śrub.
    Dlaczego w Alfie tak często przepalają mi się żarówki postojowe, a na dodatek teraz ten Xenon, z tego co wiem Xenon powinien mieć bardzo dużą żywotność.
    Co mogę z tym zrobić, szkoda mi lądować w to auto kolejnych paru tysi na przetwornice, żaróweczki, kabelki, pierdółki.

    Pozdrawiam!
    PS. poziomowanie świateł działa bez zarzutu i przepraszam za ten humorek, ale naprawdę jestem mocno podirytowany, bo jutro czeka mnie bardzo długa trasa, a ja nie mam światła.

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar AlexGT
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    GT 1.9 '07
    Postów
    9

    Domyślnie

    Obstawiam żarnik - miałem podobnie w innym aucie. Dla oszczędności możesz kupić tylko jeden nowy, jednak tej samej marki. Tylko na początku będzie dawał silniejsze światło.
    Chińskie(ok 45zł za 2szt) nie będą miały źródła światła w idealnym miejscu i wyjdzie to na przeglądzie.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jeżeli wymiana żarnika sprawia Tobie kłopot to może czas na kupno prostszego samochodu? Np Megane gdzie żarówkę wymienisz bez problemu przez nadkole.

    Fioletowy kolor światła = umierający palnik. P.s. skąd mamy wiedzieć kiedy wymieniałeś ostatni raz palnik?
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    GT
    Postów
    4

    Domyślnie

    Nie mam zielonego pojęcia kiedy poprzedni właściciel wymieniał, może są fabryczne. Nie wiem.
    Po prostu mieszkam w centrum miasta i nie chce mi się rozbierać całego przodu po raz trzeci.
    A co jak na autostradzie mi padnie żarówka? Rozstawiam warsztacik, kładę sie pod autem i wymieniam żarówkę. Nie widzę możliwości odkręcenia tych śrubek, może spróbuje jakimiś innymi narzędziami.
    A ja osobiście nie jestem pewien czy to żarnik, bo bardzo często się zapala bez najmniejszego problemu i wtedy świeci idealnie.
    Ostatnio edytowane przez ghoster619 ; 23-07-2015 o 18:55

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar SilverV6
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Warszawa-Praga
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 V6 jest :-D
    Postów
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Jeżeli wymiana żarnika sprawia Tobie kłopot to może czas na kupno prostszego samochodu? Np Megane gdzie żarówkę wymienisz bez problemu przez nadkole.

    i tylko jak się ma chude ręce, dla pocieszenia w Renault Modus aby wymienić żarówkę jedziemy do serwisu a tam zdejmują cały przód

    A żarniki oryginał czy jakiś zamiennik???

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar AlexGT
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    GT 1.9 '07
    Postów
    9

    Domyślnie

    Właśnie dlatego masz dwie lampy
    Zapala się i jeśli później zaczyna przygasać i zmieniać barwę, to żarnik. Z czasem będzie przygasał prędzej...może też zacząć mrugać.

  7. #7
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    GT
    Postów
    4

    Domyślnie

    No tak, ale policja itd. Nie chcę się jutro czaić, a że jeżdże bardzo szybko i brawurowo to kolejny mandat mi się nie widzi.
    Jak uda mi się to otworzyć to zamienię stronami, i będę wiedział czy to problem z przetwornicami.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    oj nieprzesadzaj mandat za lampe)to jutro grzecznie jezdzic mozesz,zarnik pada

  9. #9
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    GT
    Postów
    4

    Domyślnie

    No rozumiem, emocje już trochę opadły.
    W takim razie kupie jakieś żarniki powiedzmy w połowie stawki, czyli tanie ale oryginalne i jak już zciągnę zderzak, wymienie obydwa. Obym nie musiał po raz koejny po tym zabiegu tego rozkładać.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    sciągać

Podobne wątki

  1. Ksenony przerywają. Uszkodzony żarnik czy przetwornica?
    Utworzone przez croopa-86 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-03-2019, 20:20
  2. [MiTo] Czasem zapala się kontrolka 'awaria systemu EOBD', auto traci moc - co mam zrobić?
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 17:37
  3. czasem zapala się kontrolka ABS
    Utworzone przez gcredhot18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 21:28
  4. Zmieniła się barwa xenonu - żarnik czy przetwornica?
    Utworzone przez kamko25 w dziale 166
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 21:44
  5. [156] czasem zapala za 3 razem
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory