Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Szarpanie, dławienie silnika.

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bartekk287
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo GT 2006 r. 1.9 JTD 150 km.
    Postów
    120

    Domyślnie Szarpanie, dławienie silnika.

    Witam, tak jak w temacie, aczkoliwek dziwna sprawa no.. autko smigalo chodziło super, wyswietlal mi sie jedynie komunikat o zmianie oleju, co w sumie po ok miesiącu zostało uczynione, czyli wymiana oleju, filtrów powietrza paliwa oleju, komunikat o wymianie oleju skasowany. Dzień po tym jade z moją panią, ona prowadziła wyjeżdza z krzyżowki rusza normalnie auto zgasło, zaraz to samo, mowie no udusiłaś i zgaslo, mowi że nie, siadłem ja i faktycznie ruszam a tu 1 bieg, 2 bieg, 20- 30 km/h obroty dalej nie pojdą, mocy nie ma 30 km/ h max. Komunikatów brak, przytrzymałem gaz do dechy przyslowiowej pomału pomału osiągła obroty i wyrwała jak z procy. Ostro ją "przepaliłem" i dwa dni było ok. To działo się na ciepłym silniku. Wczoraj jadę autko normalnie śmiga skręcam na krzyżówce wbijam dwójeczke i to smao auto zmulone zero mocy obroty 2 tysiące tyle. dotoczyłem się na parking, znów potrzymałem pogazowałem osiągła obroty zaraz zaś to samo choć jak bym wciskał 1,5 - 2 tyś obrotów tyle. w efekcie w koncu auto zgaslo. za chwile auto. i w tym momencie sie pojawil komunikat engine oil preasure. chyba to tak było potem odpalam po chwili samochód, komunikatu zadnego, odpalił strasznie szarpiąc, po odpaleniu osiągnąl te 900 - 1000 obr i spadł na ok 500 obr / min i chyba pochodził chwile, strasznie go dusiło, podczas jak gazowałem całym samochodem aż trzepało, trzęsło, W momencie zgaszenia auta zaczepało tak że az szyby zadzwoniły, jak "esiokiem" po jakiejs chwili pale samochód wszystko ok w porządku zadnego szarpania dlawienia braku mocy, autko smiga jak cholera.

    Co by to mogło być ? nagły przypadek że to po wymianie sie tak stalo ? warsztat zaufany po znajmości od wielu wielu lat.. Nigdy takiego czegoś nie miałem a tu tak jak by nie było ciśnienia i nie wiem jak by chodziła na 3 gary jak tak szarpała no nie wiem, może gdzieś jakieś powietrze łapie lewe czy coś ? dzieje się tak raz za czas powatrarza, stało się to z 4 razy, a komunikat wyszedł jedyny raz chyba przy 3 razie. Słucham uwag i porad. Dziękuje za odpowiedź.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Zablokowany EGR. Wyczyść i sprawdź czy część mechaniczna działa lekko a elektromagnes nie jest zablokowany.
    Komunikat engine oil pressure pojawia się często jak zdławisz silnik nie należy go łączyć z przyczyną problemu.

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bartekk287
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo GT 2006 r. 1.9 JTD 150 km.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Też o tym myślałem, ale to możliwe że by się tak przyciął na chwilę i za raz spowrotem odblokował? A błędu ani nic z EGRU nie ma, nie wyświetla.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Błędu nie będzie dopóki elektromagnes nie jest spalony. Jak EGR jest mechanicznie zablokowany w pozycji otwartej to silnik będzie się dławił.
    Zacznij sprawdzanie od tego. Miałem identyczną sytuację w zeszłą zimę.

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bartekk287
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo GT 2006 r. 1.9 JTD 150 km.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Ok. Dzięki bardzo za informacje, sprawdze, aczkolwiek teraz drugi dzień jest wszystko w porządku. A co do EGR to wogule jest chyba lekko uszkoczoym keidys jeszcze przedmną ktoś tak go umiejęntnie czyścił że skróci pręcik, i na logach na kompie zamykał się ale do 4 % jak pamietam, a powinien do zera.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Odkąd u siebie mam całkowicie zaślepiony nastał koniec problemów z szarpaniem, telepaniem przy gaszeniu, zamuleniem itd.

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Bartekk287
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    Alfa Romeo GT 2006 r. 1.9 JTD 150 km.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Masz go zaślepionego całkowicie ale masz coś w kompie porobione ? NIe wywala Ci błędu ? ja mam blaszke ale z dziurami założona, a na EGRZE zrobione mam z 40 tyś nie całe bez czyszczenia.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Mam zaślepiony i wywala błąd na desce. U mnie na szczęście nie stanowi to wielkiego problemu. Jedyna niedogodność, że nie zasygnalizuje mi w razie wystąpienia jakiegoś innego błędu silnika. Wyprogramowanie EGR to ok 150zł np w krakowie u kolegi z forum w polecanym warsztacie conmir.pl

    Podstawowa sprawa u Ciebie to rozebrać egr i sprawdzić/przeczyścić ewentualnie zaślepić na próbę i sprawdzić, czy się poprawiło.

Podobne wątki

  1. Szarpanie, dławienie na zimnym silniku 1.9 JTD 115km
    Utworzone przez gigi w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 09:19
  2. [159] 1.9 JTD 8v 115KM SZARPANIE/DŁAWIENIE NA LEKKIM GAZIE
    Utworzone przez Kicek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-10-2014, 20:31
  3. [155] Dławienie i szarpanie silnikiem 2.0 16 ts
    Utworzone przez Marcin 89 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 14:06
  4. [145] Szarpanie, dławienie, falowanie obrotów
    Utworzone przez karsto1982 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-06-2010, 09:55
  5. [155] AR 155 - szarpanie dławienie. Proszę o pomoc.
    Utworzone przez AndonePB w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory