Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Nierówna praca silnika na biegu jałowym 2.0 JTS

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2015
    Auto
    GT
    Postów
    1

    Domyślnie Nierówna praca silnika na biegu jałowym 2.0 JTS

    Witam wszystkich mam problem z alfa gt mianowicie silnik delikatnie poszarpuje na biegu jałowym wygląda to tak jakby wypadal zapłon na którymś z cylindrów nie znam się bardzo na bolączkach alf ale pewnie znawcy pomogą mi namierzyć usterkę
    Do tej pory wykręciłem świece w celu sprawdzenia na jakieś nowe nie wyglądają ale też zeby bardzo złachane były to też nie
    Odpinałem wtyczki na poszczegulnych cewkach reakcja na kazdej była taka sama
    Sprawdziłem iskre wygląda mi na bardzo ładną
    Od czego tu zacząć wymienić świece czy to raczej mało prawdopodobne by one były winne?
    Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje
    Ostatnio edytowane przez wenek17 ; 13-10-2015 o 15:00 Powód: Bład

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlo12
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kmiecin
    Auto
    Była Alfa Romeo 155,j Alfa Romeo GT,obecnie jest giulietta 1.4 t-jet
    Postów
    487

    Domyślnie

    kolego mam to samo co ty.U siebie wymieniłem świece,cewki wszystkie na NGK,bo wypadał mi zapłon i czuć było że alfa nie jedzie jak by miała 165 koni tylko 100.po wymianie odżyła pęłną gębą ale silnik dalej nie równo chodzi na wolnych obrotach.Rurę co idzie do przepustnicy,wszystkie filtry i dalej to samo...A przyznam że zaczyna to troszkę denerwować mnie...szukam szukam i przyczyny nie mogę znaleźć...

    - - - Updated - - -

    naawet sprawdziłem sobie kompresję na cylindrach i miałem na każdym po 12.5 bara więc dobre...
    Ostatnio edytowane przez pawlo12 ; 14-10-2015 o 18:00
    Alfa Romeo 155 2.0 16v 150 km...

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Nowogard
    Auto
    alfa romeo gt blackline
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam kolegów,
    w mojej GT jak wypadał zapłon na czwartym cylindrze też walczyłem ze świecami,cewkami i po długich poszukiwaniach okazało się że na czwartym garze zaczął padać wtryskiwacz paliwa,raz dawał paliwo raz nie aż w końcu cewka we wtryskiwaczu padła całkowicie.

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar karas KRK
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cześć ... ja właśnie z tym walczę a mam pytanie Cekin czy nie zauważyłeś że podskoczyło Ci spalanie bo mi z 11-12 po mieście dziś wskoczyło na 17-18 na kompie szczegóły są u mnie w poście ... Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawlo12
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Kmiecin
    Auto
    Była Alfa Romeo 155,j Alfa Romeo GT,obecnie jest giulietta 1.4 t-jet
    Postów
    487

    Domyślnie

    ja za tydzień/dwa będę wymieniał u siebie teraz przepływomierz.Byłem dowiadywałem sie i boscha kosztuje niecałe 500zł,więc zaryzykowac można.Mam nadzieję że u mnie nierówna praca silnika będzie spowodowana właśnie tym bo jak to nie pomorze to zrzucamy głwoice i patrzymy co się dzieję w środku,w sumie to jestem ceikawy ile tam mam u siebie nagaru już???przy okazji cała głowica pójdzie do remontu bo przy wysokich obrotach alfa zaczyna powoli łykać olej...
    Alfa Romeo 155 2.0 16v 150 km...

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Nowogard
    Auto
    alfa romeo gt blackline
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam,dawno nie zaglądałem na forum i dopiero dzisiaj mam chwilę czasu,
    spalanie mam w normie,tzn w mieście ok.12l średnio 10l,jeżdżę na 225/40/18 także wydaje mi się ok.
    Mogę podesłać zdjęcia jak wygląda głowica po wyczyszczeniu z nagarów na zaworach które się nawet nie domykały przez tak potężną ilość nagaru po 167tkm,z tłoków zeskrobywałem nożem nagar,tyle tego niestety było.

    Pozdrawiam
    Krystian

    - - - Updated - - -

    Ja ściągnąłem głowicę przy okazji wymiany rozrządu,i kolega podłączał komputer cały czas i wyskakiwało wypadanie zapłonu na czwartym,to cewka poszła nowa świece tak przy okazji też(na pewno nie zaszkodziło)
    i okazało się jednak że komp pokazuje ciśnienie paliwa na całą listwę,a nie na pojedyncze cylindry
    i dopiero że tak powiem metodą młotka i przecinaka doszliśmy że wtryskiwacz nie daje paliwa i się grzeje.

    - - - Updated - - -

    Co do wlewania dodatku do paliwa,bądż do czyszczenia zaworów(takiego raz użyłem),to po zdjęciu głowicy się przekonałem że nic to by nie mogło pomóc skoro musiałem skrobać pół dnia ten nagar żeby go usunąć,żaden płyn,dodatek do paliwa by tego nie ruszył.

Podobne wątki

  1. Nierówna praca silnika na biegu jałowym
    Utworzone przez Majka w dziale GT
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11-06-2017, 21:54
  2. [159] nierówna praca zimnego silnika na jałowym biegu (dławienie)
    Utworzone przez Damian2014 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-06-2015, 19:00
  3. Nierówna praca na biegu jałowym 3.0 V6
    Utworzone przez Mikenadir w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-10-2012, 17:25
  4. [GTV] Nierówna praca silnika na biegu jałowym.
    Utworzone przez Emes w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 17:17
  5. [159] BOX i nierówna praca silnika na biegu jałowym
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 15:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory