Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Problem z szybą kierowcy. Nie chce się opuścić

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Pszów
    Auto
    Alfa GT 1.9 Jtd
    Postów
    54

    Domyślnie Problem z szybą kierowcy. Nie chce się opuścić

    Siemanko, ostatnio od dłuższego czasu moja Alfka nie dawała o siebie znać, aż do dziś... Mam problem z otwarciem szyby kierowcy. Dziś był ulewny deszcz i może mieć to w sumie coś wspólnego, otóż podczas sterowania słychać charakterystyczne pikanie lecz szyba ani drgnie. Sterując z pilota to dzieje się to samo, otwiera się i zamyka tylko szyba pasażera, identycznie se sterownika z przycisku w drzwiach (kierowcy i pasażera). Na chwilę szyba zaczęła normalnie działać, lecz później wszystko wróciło to tego samego stanu.
    Dodatkowo wystąpił mi jeszcze problem z radiem. Na przednim panelu działał tylko przycisk przyciszania, wyłączenia i radio nr 1,2, 5,6. Reszta była martwa. I znowu po czasie niby wszystko działa tylko teraz czekam, kiedy problem znowu wystąpi i gdzie go mam szukać? Sterowanie z kierownicy działało bez problemu.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar nietyx
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    .
    Postów
    693

    Domyślnie

    Rozbierz cały bok drzwi i przesmaruj smarem w sprayu wszystkie mechanizmy pewnie się zatarł w którymś miejscu. Mi działała skokowo i dopiero po porządnym przesmarowaniu zaczęła normalnie działać

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Plemek4
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Rabka Zdrój
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.8TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    I jak rozwiazales ten problem?? bo od dwoch dni mam to samo
    tzn problem z szyba kierowcy ze przestala dzialac bo radio smiga a co do tego ze dziala skokowo to trzeba opuscic na sam dol przystrzymac pare sekund i sie wyzeruje wtedy bedzie normalnie dzialac nie skokowo bo tak mi sie czesto dzieje nawet jak aku zmienilem bo mowiono ze slaby juz jest i malo pradu dostaje dlatego tak sie dzieje ale jeszcze nigdy nie mialem tak zeby przestala reagowac... bylem pewien ze bezpiecznik ale jest ok. jak ktos cos wie albo mial podobny problem bardzo prosze o podanie przyczyny awari.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT
    Postów
    12

    Domyślnie

    Gdzie mogę znaleźć schemat boczków drzwi w alfie gt? Mam podobny problem z szybą i chciałbym rozebrać drzwi ale nie chce nic zepsuć przy okazji.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    GT 1,9jtd
    Postów
    32

    Domyślnie

    Czołem, przylacze sie do tematu, dzis spotkal mnie podobny problem, z tym, ze chodzi o szybe pasazera. Po kliknieciu przyciskiem w drzwiach lewych i prawych slychac jakby klikanie przekaznika ale szyba nie reaguje. Bezpiecznik gdyby padl to chyba nie bylo by wogole reakcji na przycisk? Wie ktos moze ktore bezpieczniki odpowiadaja za sterowanie szybami?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    GT 1,9jtd
    Postów
    32

    Domyślnie

    U mnie problem zalatwiony. Nie Laczyl pin w czarnej kostce w module sterowania.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Pszów
    Auto
    Alfa GT 1.9 Jtd
    Postów
    54

    Domyślnie

    Radio bez problemu chodzi do dzis. Jak chodzi o szybę to rozłączyłem dwie kostki co wchodzą chyba do jakiegoś sterownika ( znajdującego tak jakby w rogu drzwy). Po ponownym wpięciu szyba sie opuściła o jakies 2cm ale dalej nie chciala sterować. Wszystko wróciło do normy jak zasterowalem szybę przy zamkniętych drzwiach. Od tego momentu wszystko wróciło do normy ale boję się że pewnego dnia zostanę z otwarta szyba bo przyczyna takiego zachowania nadal nie jest mi znana.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Pszów
    Auto
    Alfa GT 1.9 Jtd
    Postów
    54

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160212_002.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	104.1 KB
ID:	191712 może mi ktoś powiedzieć za co to dokładnie jest i co przychodzi czarną wtyczką? Jest to na drzwiach w rogu. Problem z szybą powrócił, mija dopiero jak się wyciągnie własnie czarną wtyczkę co powoduje, że sama się trochę opuści. Męczy mnie ostatnimi czasu zrzucanie co 2 tygodnie tapicerki i wypinanie wtyczki żeby szyba znowu zatrybiła. Co może ją blokować, że w ogóle nie chce sterować jak się mocno wysunie?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    GT 1,9jtd
    Postów
    32

    Domyślnie

    Popraw luty i przeczysc styki pinow na czarnej wtyczce. U mnie pomoglo i dziala do dzis

    Wysłane z mojego PSP3502DUO przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar bastek00
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    GT 1.9 JTD podobno ma 150 KM
    Postów
    74

    Domyślnie

    Dzieje się to co na złączu go guzików grzania foteli, czyli pod obciążeniem przegrzewa się styk. U mnie akurat na białej kostce. Pomogło lekkie odświeżenie przez podrapanie śrubokrętem, delikatne dogięcie złącza w kostce żeńskiego i delikatne odgięcie pinu. Teraz działa. Dokładnie są to te same piny gdzie w innym temacie kolega wymyślił obejście bezpośrednio lutując dwa przewody do płytki. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0111.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	63.1 KB
ID:	245575Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0110.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	76.6 KB
ID:	245576

Podobne wątki

  1. Problem z szybą kierowcy - przycisk działa szyba nie?
    Utworzone przez Tomunia w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 15:38
  2. [GTV] Problem z elektryczną szybą kierowcy, rusza się
    Utworzone przez pablo83_05 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-07-2014, 12:08
  3. [146] Ptoblem z elektryczną szybą po stronie kierowcy
    Utworzone przez czupi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 12:22
  4. [159] problem z przednią szybą kierowcy
    Utworzone przez CINEKX81 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 21:01
  5. problem z szybą kierowcy
    Utworzone przez Yerzo w dziale GT
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 08:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory