Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Dwa problemy ze skrzynią

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar icemanevo
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    AR GT JTD & Galant 2.5 V6
    Postów
    51

    Domyślnie Dwa problemy ze skrzynią

    Witam,
    jakiś miesiąc temu wymieniałem wysprzęglik w swojej 1.9 JTD i po wymianie przez jeden dzień były dziwne drgania (przed wymianą ich nie było) przy zmianie biegów (głównie przy ruszaniu, dwójce i trójce), ale mechanik mówił żeby rozjeździć i na drugi dzień faktycznie, minęło. Niestety w tym tygodniu podobny problem powrócił - lekkie drgania samochodu przy ruszaniu z 1. i przy zmianie na 2. a największe przy redukcji z 3. na 2. (przy puszczaniu sprzęgła).

    Natomiast drugi problem, który od początku przygody z GT mam - przy wbiciu szóstki (około 8 na 10 razy) trzęsie się cały drążek. Z silnikiem i karoserią jest ok.

    Czy ktoś spotkał się z którymś z problemów? Pytam, bo mechanik stwierdził, że do diagnozy musiałby rozkręcić skrzynię a bardziej opłaca się wymienić na używkę. I jakoś mi się nie podoba ta droga diagnostyki.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    Mam podobnie i walczę z tym! Z tym że ja mam całe nowe przeniesienie napędu i sterowanie . W kolejce są wtryski i mówię to całkiem serio zakopałem się w temacie w dziale 159. I kilku ludzi pisało że to wszystko była wina wtrysku silnik nagle nie ogarniał dawek bo jeden lał drugi zaś był przytkany. Mało z tego 2 gości mówiło że wcale na korektach widać tego nie było przelewy też nie dały jednoznaczniej odpowiedzi. Zaryzykowali zregenerowali w dobrym zakładzie i siadło. Z 6 w jtd jest tak że jest przesunięta sporo i wrzucenie jej poniżej 2500 to nie jest dobry pomysł bo dwumas się obrazi i rozleci. Powiem tak mnie też tyrpało lewarkiem ale i budą to akurat był dwumas. Po wymianie na 5 i 6 jak ręką odjął ale przy redukcji i ruszaniu mam tak samo i co raz bardziej skłaniam się do tego że to wtryski. Jak u Ciebie z odpalaniem? Nie masz problemów? A i do gównoburzystów NIE TWIERDZĘ, że tak jest. Nie sugeruj się tym co napisałem, jest to skrót kilkunastu stron z pod forum 159. Jak sprawdzę na własnym przykładzie to potwierdzę

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar icemanevo
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    AR GT JTD & Galant 2.5 V6
    Postów
    51

    Domyślnie

    Z odpalaniem jest ok, bez kręcenia nadmiernego, bez trzęsienia budą. A Tobie przy zmianie biegów trzęsie się na każdym przełożeniu, czy tylko na tych pierwszych dwóch?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    GT 1.9 JTD
    Postów
    271

    Domyślnie

    mnie już nie trzęsie. Szarpie przy zmianie biegów. Ale dochodzę do wniosku że chyba dwumas fabrycznie nowy, nie jest najlepszej jakości.

Podobne wątki

  1. Problem ze skrzynią AR 147 1.6 ts
    Utworzone przez Raf Z.G w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 08:08
  2. [146] Coś ze skrzynią nie tak...
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-10-2011, 20:09
  3. Problem ze skrzynią 166 3.0
    Utworzone przez Norbert w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-09-2011, 18:12
  4. problemy ze skrzynią i z zapłonem
    Utworzone przez artur 82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 17:07
  5. problem ze skrzynią w 2,4 jtd
    Utworzone przez mustang17 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 20:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory