Strona 1 z 8 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 78

Temat: Nagłośnienienie w GT

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Działdowo / Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    178

    Domyślnie Nagłośnienienie w GT

    Witajcie,
    przyszła pora, żeby zająć się nagłośnieniem
    Jako jednostka sterująca siedzi: JVC avx800
    Na początku chciałbym wymienić tweetery. Z tego co kiedyś sprawdzałem, mam ich 4, odkręcane, ale aktualnie aby jeden działa

    Niestety nie produkują już HERTZ DT16, 32/16mm - czy polecicie coś, co będzie pasowało, a jednocześnie dobrze grało?
    Jestem zielony w tym temacie, nie jestem jakiś wielkim audiofilem, dlatego nie celuje w najwyższą półkę, wygłuszać drzwi raczej nie będę (chyba że tanim kosztem 'aby tylko' ale to z tego co czytałem nie ma sensu).
    Później przyjdzie pora na resztę głośników, także co byście polecili? Tutaj pewnie dojdą kable? Bo pod seryjne to nie ma sensu, dobrze myślę?

    Mam nadzieję, że ktoś mnie dobrze nakieruje w tym temacie
    Dzięki z góry

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesoły_Kr
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał mis Zobacz post
    Witajcie,
    przyszła pora, żeby zająć się nagłośnieniem
    Jako jednostka sterująca siedzi: JVC avx800
    Na początku chciałbym wymienić tweetery. Z tego co kiedyś sprawdzałem, mam ich 4, odkręcane, ale aktualnie aby jeden działa

    Niestety nie produkują już HERTZ DT16, 32/16mm - czy polecicie coś, co będzie pasowało, a jednocześnie dobrze grało?
    Jestem zielony w tym temacie, nie jestem jakiś wielkim audiofilem, dlatego nie celuje w najwyższą półkę, wygłuszać drzwi raczej nie będę (chyba że tanim kosztem 'aby tylko' ale to z tego co czytałem nie ma sensu).
    Później przyjdzie pora na resztę głośników, także co byście polecili? Tutaj pewnie dojdą kable? Bo pod seryjne to nie ma sensu, dobrze myślę?

    Mam nadzieję, że ktoś mnie dobrze nakieruje w tym temacie
    Dzięki z góry

    Zacznij od wygłuszenie i to nie tylko drzwi ale i podłogi , sufitu , bagażnika . Inaczej to wszystko nie ma sensu i Twoje pieniądze pójdą na marne .

    Tutaj masz dział odpowiedni : http://www.forum.alfaholicy.org/car_audio/

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Działdowo / Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    178

    Domyślnie

    według mnie, lepiej dodać/wymienić głośniki niż robić wygłuszenie. Do tego nie jestem takim audiofilem, żeby robić pokój akustyczny w samochodzie

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Wesoły_Kr
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Alwernia
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    483

    Domyślnie

    Cytat Napisał mis Zobacz post
    według mnie, lepiej dodać/wymienić głośniki niż robić wygłuszenie. Do tego nie jestem takim audiofilem, żeby robić pokój akustyczny w samochodzie
    Ale mi nie chodzi o pokój akustyczny , tylko o to że każda poważna ingerencja w audio , powinna zaczynać się od wygłuszenia . Żeby to wszystko miało ręce i nogi.
    Takie moje zdanie .

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Działdowo / Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    178

    Domyślnie

    tak, masz rację, jednak aż tyle nie chcę $ w to wkładać. Z tego co czytałem, a czytałem sporo na ten temat, to GT jest 'dobrze' wytłumione, a Ci co wygłuszali drzwi aż super poprawy nie zauważyli. Więc wydaje mi się, że wymiana głośników + wymiana tych co nie działa, poprawi w zupełności efekt. Tylko nie wiem od czego zacząć

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    niekoniecznie, zależy czy drzwi/boki tył mają grać na pełnym paśmie czy odcięte na filtrach low pass
    jeśli odcięte i bas ze skrzynki w bagazniku - wygłuszanie przynajmniej w kwestii basu nie jest konieczne

    mam dość poważną instalację, zero wygłuszeń i pierwsze pytania jakie padają przy odsłuchu to ile poszło wygłuszeń
    kwestia zestrojenia oczywiście też ma znaczenie

    GT ma dość szczęśliwe do nagłaśniania miękkie wnętrze, u mnie bas ma być jak w dobrym domowym stereo, żadnego łupania/buczenia
    dwa systemy separowane MB Quart po low pass, skrzynka tej samej firmy, piec 4ch + 2ch, deck z procesorem i wygłuszenie nie jest mi potrzebne
    ...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    Ja u siebie mam wygłuszone drzwi , i tylne boczki i jest bardzo duza poprawa względem serii - BOSE , dzwięk jest miększy , głębszy . Też chciałem na początku wszystko wymieniać bo to BOSE nie grało rewelacyjnie ale gdy wygłuszyłem to efekt mnie zadowolił i tak zostało , sub w bagazniku tez daje rade
    Ale gdy bym zaczynał zabawe na poważnie to pierwsze wygłuszenie porządne wszystkiego a póżniej składać dobry zestaw Car audio z ładną zabudową w bagażniku

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Działdowo / Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    178

    Domyślnie

    jaki wyszedł koszt wygłuszenia?
    tylko ja nie mam ani działających tweetów ani suba :/

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arquadiusy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Było GT 3.2 Q2 Jest Giulietta QV i Brera 2.4
    Postów
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał mis Zobacz post
    jaki wyszedł koszt wygłuszenia?
    tylko ja nie mam ani działających tweetów ani suba :/
    Wszystko zależy jakich mat użyjesz najtaniej wychodzi taśma dekarska i sprawdza się

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar ToKo
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    GLE / GDA
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm
    Postów
    169

    Domyślnie

    Cześć Panowie,

    z pewnością dostanę tytuł złotej łopaty za wykopaliska.

    Mam pewien problem:
    - po kupnie samochodu, okazało się, że gra tylko tył tj. 2x woofery + tweetery. Nagłośnienie BOSE. Jest czysto i nic nie harczy. Po wybadaniu już w domowym zaciszu okazało się, że z przodu jest brak głośników no i tuby w bagażniku.

    Pytanie: jaki sprzęt dokupić aby to.. zaczeło czysto, miło grać...

    czy uzupełnić głośniki w oryginalne BOSE, czy jest coś co być może mniej kosztuje a równie fajnie zagra ? no i przede wszystkim żeby pasowało w oryginalne otwory

    dziękować

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory