Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Termostat / wskazówka temp / spalanie / 1,9 JTD

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Śląsk centrum
    Auto
    GT 2004 1,9 Black
    Postów
    45

    Domyślnie Termostat / wskazówka temp / spalanie / 1,9 JTD

    Cześć, nie wiem czy mam problem z termostatem w 1,9, jak to jest u was? W te mrozy (-7* z rana) u mnie wskazówka ruszy się dopiero po 4km jazdy po mieście (gdy od razu wskakuje na trasę to szybciej) po mieście mam max 70* na trasie 80* i szybko spada jak nie jadę na biegu o 5, 10*.

    W mieście na hot leci ciepłe, na trasie gorące. Śr. spalanie pół miasto, pół trasa to 7,2l przy minusowych temp. w grudniu miałem 6.8 a w lato jeszcze nie wiem.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Spalanie nie jest złe.
    Co do temperatury, to podłącz się do kompa i zaloguj sobie temperaturę cieczy. Zobaczysz jak bardzo faluje.
    Możesz to też zrobić organoleptycznie i sprawdzić czy wąż za termostatem jest ciepły w momencie jak temperatura jest poniżej mniej więcej 80C. Regulacja termostatu jest przy 88C.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał neromax Zobacz post
    Cześć, nie wiem czy mam problem z termostatem w 1,9, jak to jest u was? W te mrozy (-7* z rana) u mnie wskazówka ruszy się dopiero po 4km jazdy po mieście (gdy od razu wskakuje na trasę to szybciej) po mieście mam max 70* na trasie 80* i szybko spada jak nie jadę na biegu o 5, 10*.
    Co do samej wskazówki - spróbuj na początku jeździć bez włączonego ogrzewania. Wcześniej miałem tak jak Ty (czyli wskazówka ruszała po ok 4 km, i nigdy nie dochodziła do 90 stopni.
    Po zmianie użytkowania ogrzewania, czyli włączam je dopiero kiedy wskazówka jest na 90 stopniach (chyba ,że szyby mi parują), wskazówka rusza po ok. 2 km, a po ok. 5 km jest już na 90 stopniach. I dopiero wtedy włączam ogrzewanie.
    No i teraz jeżdżę na ok 2 tys. obrotów.
    I też szybko mi spada temperatura jak nie jadę na biegu, czy stoję na światłach. Wymieniać termostatu nie zamierzam, bo kupowałem nowy (Behr) i tak się zachowywał od początku.
    Ale czy tak ma być to tego nie wiem, bo opinie są różne...
    A co do samego spalania, to masz je zdecydowanie w normie - tu nie ma powodu do zmartwienia. Inna sprawa czy te 6,8-7,2 to jest wskazanie z komputera, czy już policzone rzeczywiste spalanie

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Śląsk centrum
    Auto
    GT 2004 1,9 Black
    Postów
    45

    Domyślnie

    Ok spróbuję Twojego sposobu, a najlepiej podłącze pod kompa (chodź na pc - Multiecuscan nie chce mi połączyć, a z komórką - torque się łączy) . Spalanie pc VS rzeczywistość - jest taka sama (60,5l/885km). Ale widzę, że Ty masz 6.6 l Tylko że ja powoli nie jeżdżę, nie wiem jak Ty.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    To nie mój sposób, bo sam dopiero niedawno zostałem uświadomiony przez kolegów z forum po tym jak mi odma zamarzła

    U mnie 6,6 to średnie spalanie z okresu 1.5 roku (15 tys. km).
    Teraz komp mi pokazuje ok 7 l, czyli rzeczywiste muszę liczyć koło 7,5 litra.
    Jazda spokojna, na ogół odcinki 10 km.
    Poszaleć to sobie lubię tylko jak mam rozgrzany silnik, czyli rzadko.
    Ostatnio edytowane przez pafka ; 19-01-2016 o 14:01

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    moja w mieście na krótkich odcinkach, dużo świateł pali 10-11 litrów, jest ok
    ...

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Śląsk centrum
    Auto
    GT 2004 1,9 Black
    Postów
    45

    Domyślnie

    Nawet nie o spalanie mi chodzi bo jestem z tego zadowolony, tylko o tą tamp. na liczniku, dziwaczne to jest w tym modelu bez kompa się nie obejdzie.

    A mam jeszcze jedno tym razem "głupie" pytanie .. czy 1,9 150KM ma ssanie z rana ? hehe .. Chodzi mi czy na zewnątrz +10 czy -10* ja zawsze mam 800obr/min

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Nowe diesle nie mają ssania. Ale mają odpowiednie sterowanie przy zimnym silniku.

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    No właśnie nie do końca tak jest. Podczas rozruchu pod uwagę jest brana mapa tzw. dawek startowych (od niej zależy jak samochód odpala względem temperatury). Jak już odpali, to przechodzi na zwykłe sterownie, gdzie dawki są zależne od temperatury. Ale to nie są dawki żądane ale dawki maksymalne. I jest jeszcze jedna tablica. Tablica obrotów silnika względem temperatury cieczy. Są to nieznaczne różnice obrotów, więc można ich nie zauważyć na takim niedokładnym wskaźniku jakim jest obrotomierz.
    Oczywiście wszystko zależy od oprogramowania sterownika, bo to, ze występuje tablica nie znaczy, że jest brana pod uwagę.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

Podobne wątki

  1. Termostat? czujnik temp?
    Utworzone przez Presa166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-02-2012, 21:30
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 22:43
  3. termostat,czujnik temp. czy wskaźnik?? 1.9 jtd
    Utworzone przez jesse_w w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-06-2011, 11:23
  4. Termostat-Jaką powinien mieć temp?
    Utworzone przez dropas w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 22:51
  5. [156] niska temp przy szybkiej jezdzie -termostat?
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2008, 12:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory