Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Powrot do oryginalnych amortyzatorow (?).

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    110

    Domyślnie Powrot do oryginalnych amortyzatorow (?).

    Witam,

    jak kupiłem swoją GT to miała ona już wsadzone MTSy - nie powiem, prezentuje się ładnie, ale powoli mam już dość tak twardego zawieszenia i czucia każdej możliwej dziury.
    Po rozmowie z mechanikiem ( sam miał GT ) - powiedział, ze Alfa tak czy inaczej bardzo dobrze trzyma się drogi i dużo lepsza frajda z jazdy jest jednak na oryginalnych amorach ( większy komfort ).

    Do tego także okazało się, że w lewym przednim mam inny - widelec (?) - niż z prawej - mam nadzieje, że dobrze zapamiętałem co to było - ale chodzi o coś co usztywnia amortyzator, czy coś w tym stylu - niestety nie znam się na tyle, żeby to wygooglować ( samą część ) - jak patrze na allegro na całe amory to są i takie właśnie całościowe razem z tym.
    edit: ok, to jest ''mocowanie amortyzatora'' - alarm odwołany Allegro dzisiaj pomogło, jeszcze 2 tyg temu nie bylo samych mocowań

    I teraz pytanie - czy kupić używane oryginalne jakieś ( poszukać na allegro/olx/ebayach - a może na forum ) - czy jednak już się szarpnąć i kupić nówki? ( tutaj niestety koszt będzie DUŻO wyższy ) - jak patrzyłem na allegro, to za komplet 4 amortyzatorów do GT zapłacę w okolicach 500-600zł ( a nawet mniej - czasami idzie komplet za 300 dostać ). A jeżeli oryginały i do tego nowe, to mógłby ktoś podesłać link do jakiegoś sklepu gdzie dostane cały komplet? - bo powiem szczerze, że nie wiem jakiej firmy, czy gaz, czy jakie dokładnie (?).

    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Amor...-GASTRW-/16075
    + 2x https://www.autosklep24.pl/pl/p/Spre...A-147GT-/16819 ?

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez zthree ; 07-02-2016 o 08:31

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ja tylko napisze ze akurat amortyzatory maja duży wpływ na jazdę wiec warto dobrać do swoich potrzeb.
    Seryjne były bilstein b4.
    Są to miękkie amortyzatory - fura sie buja na nich ale komfort w szczególności na nieobnizonym zawieszeniu jest dobry.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Silvador
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Przeworsk
    Auto
    Alfa Romeo GIULIETTA QV 241KM
    Postów
    299

    Domyślnie

    takie TRW jak w linku powyżej ja mam w swojej i jest całkiem przyzwoicie

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    110

    Domyślnie

    A co sadzicie o kupnie uzywanych na start? Czy nie ma sensu i lepiej przebolec jeszcze ze 3 miesiace na MTSach i na lato juz kupic normalny zestaw nowki sztuki?
    Glownie tez chodzi o zywotnosc wahaczy - mechanik mowil, ze wahacze duzo bardziej po dupie dostaja jak samochod jest obnizony.

    A do tego denerwuje mnie to, ze przy mocniejszym skrecie - opona haczę nadkole :x

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Jak kolega wyzej, mialem takie trw w srebrnej 156 + springi ze Sp i bylo bardzo dobrze
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar ryloon
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    AR 156SW'03 2.4 20V / GTV'97 3.0 V6 220KM
    Postów
    205

    Domyślnie

    Amory kup nowe bo to nie majątek a przekłada się na bezpieczeństwo, które jest warte tych 3stowek więcej (?).

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    110

    Domyślnie

    Tez tak mysle, to narazie jeszcze przeboleje z 3 miesiace na MTSach - a potem wymienie na oryginalne, albo widzialem, ze polecaja tez Vogtlandy caly komplet ( a wychodzi calosc tak jak za TRW ) ~1500 zl Tyl+Przod Amory + Sprezyny.

  8. #8

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Około miesiąca temu założyłem na przód Kayaby (oryginalny amor lewy bliski końcowi, prawy wylany i w połowie się blokował), tył to Monroe (oryginalne jeszcze działały). Sprężyny dałem te: http://allegro.pl/sprezyny-obnizajac...013486098.html Przód w mojej 147 siadł zgodnie z instrukcją, tył ciut mniej ale jest OK.

    Zrobiłem z tysiaka głównie po mieście. Rewelka! Jest delikatnie twardziej, auto nie nurkuje przy hamowaniu i przyspieszaniu oraz nie kładzie się na boki. Efekt wizualny też cieszy oko. Niedługo mam dłuższą trasę i zobaczę jak tam będzie się to sprawowało.

Podobne wątki

  1. Po wymianie amortyzatorow
    Utworzone przez dawmaj w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 13:55
  2. [145] Wymiana amortyzatorow
    Utworzone przez Misiek145ts w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2010, 22:00
  3. [166] wymiana amortyzatorow
    Utworzone przez salatin w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-01-2009, 22:40
  4. Powrot do korzeni
    Utworzone przez Tuti w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-03-2007, 22:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory