Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Termostat do wymiany? GT 2.0JTS

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    AR GT 2.0 JTS
    Postów
    13

    Domyślnie Termostat do wymiany? GT 2.0JTS

    Test z dnia dzisiejszego 15 minut trasy, temp. na zewnątrz +1,5 stopnia, prędkość średnia 80-100km/h. Temperatura obserwowana na wskaźniku oscylowała w zakresie 65-80 stopni, odczyt z FESa wskazał maksymalnie 78 stopni, a przez większość czasu był to zakres od 68 do 72 stopni. Ogrzewanie kabiny wyłączone. Gdy temperatura na zewnątrz jest nieco wyższa np +6,5 stopnia, wskaźnik pokazuje 90 stopni, ale dopiero pod koniec tej samej 15 minutowej trasy. Termostat czy nerwica natręctw?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Nie, tylko usterka, do zdiagnozowania temperatura górnego węża od chłodnicy. Jak na blacie będzie z 50-60 stopni i wąż będzie wyraźnie ciepły to termostat do wymiany.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Rostarzewo
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JtdM 20V
    Postów
    16

    Domyślnie

    Żeby wyeliminować lub potwierdzić na 100% uszkodzenie termostatu wrzuć go do wrzątku przed zakupem nowego (oczywiście jak już się zdecydujesz go wymontować), może się okazać że zupełnie niepotrzebnie kupisz nowy podczas gdy przyczyna problemu leży gdzieś indziej

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Jak już go wymontuje to wystarczy przyłożyć dziób i dmuchnąć
    Jak się nie domyka to przedmuch będzie bardzo wyczuwalny.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    213

    Domyślnie

    jak po 15 km nie pokazał 90 stopni nawet na FESie w aucie na benzynę z wyłączonym nadmuchem w kabinie to w ciemno stawiam na walnięty termostat

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    AR GT 2.0 JTS
    Postów
    13

    Domyślnie

    Dzisiaj przeprowadziłem identyczny test, odczyt z FESa pokazał maksymalnie 78 stopni (średnio 68-75 stopni), po jeździe sprawdziłem wąż chłodnicy i był gorący. Przed jazdą odpaliłem na 5-7 minut silnik, temperatura około 55 stopni i wąż zimny, trochę krótko, ale sąsiad zerkał zza płotu z zaciekawieniem co tam mi się znowu zepsuło i nie chciałem mu dawać satysfakcji

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Mnie sąsiad pyta, kiedy skończę pisać książkę GT JTS i jej serwisanci
    Wskaźnik ECT na konsoli w GT jest dokładny i jest miarodajnym, nazwę nawet wskaźnikiem diagnostycznym. Na wskaźniku – wskazówka dochodzi do 90st przy temp. otwarcia termostatu, a nieznacznie wychodzi jeśli temp. przekroczy temp. załączenia 2 biegu wentylatora. Wskazówka powinna stać stabilnie na 90st, niezależnie, czy zima, czy lato. W praktyce niestabilny dolny zakres oznacza termostat do wymiany. Początkowo tylko trochę spada i na jałowym dochodzi, potem to już jak piszesz. Natomiast nieznacznie niestabilny górny zakres wskaźnika, zwłaszcza na jałowym w korkach, oznacza, że nie załącza się 1 bieg wentylatora, tylko od razu 2. Jak nie będzie płynu, to pewnie piknie do czerwonego pola niezależnie od strategii pracy silnika, ale tego nie doświadczyłam. Tak więc ten wskaźnik diagnozuje ten obwód. Co nie zmienia faktu, że jak będziesz jechał w stałej jeździe na wyższych rpm i ECT będzie w granicach 95 st, nieco poniżej załączenia 1 biegu wentylatora, to ten wskaźnik nie drgnie. W takiej sytuacji, albo tester, albo niezależny wskaźnik ciśnienia oleju.
    Dwa razy wymieniałam termostat, za pierwszym razem nie wiem po jakim przebiegu. Za drugim po ok. 130 kkm, ale dopiero dawał subtelne objawy.

Podobne wątki

  1. 156 FL 04r 2.0JTS wycena wymiany Wariatora
    Utworzone przez Quattroporte w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 01:05
  2. 1.8TS czy 2.0JTS w GT
    Utworzone przez zielu1991 w dziale GT
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 11:47
  3. cały termostat czy możliwość wymiany wkładu??
    Utworzone przez siwulec82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 12:45
  4. Termostat do wymiany ?
    Utworzone przez zasit w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 12:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory