Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Radio, audio bose..

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Viper
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Była 159, jest GT.
    Postów
    75

    Domyślnie Radio, audio bose..

    Hej. Zamierzam dołożyć 4 tweetery do gt, bo widzę ze ich tam nie ma. I chciałbym zmienić radio. Chciałem włożyć 1-din z wysuwanym wyświetlaczem 7", ale wyczytałem że te radia jeszcze psują jakość dźwięku.. Pytanie do Was, na jakie radyjko warto zmienić, zwykle 1din czy może 2din z wyświetlaczem i jakiej marki. Tak żeby można podłączyć te wszystkie głośniki plus sterowanie z kierownicy.
    Czy może zostawić to ori radio co jest i dołożyć gdzieś tylko wejście na kartę czy pendrive?
    Chciałbym, żeby jakościowo to w miarę brzmiało, na tyle na ile da rady to bose..bo jak na razie to szału nie ma, dupy nie urywa..
    Była - alfa romeo 159, 1.9 8v.
    Jest - ducati 848.
    Jest- alfa romeo gt, 1.9 16v, blackline.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    163

    Domyślnie

    Sprawdź czy papierowe membrany nie są po przecierane. Bo wtedy będziesz musiał wymienić też resztę żeby to miało by sens.
    Warto zastanowić się nad dedykowanymi Fiat/Alfa z mini-iso jesli chcesz korzystać z wszystkiego. Fakt oryginalne radia z Blaupunkta nie robią szału. Ale oryginalny 2din z magneto marelli to zupełnie co innego. Głośniki grają lepiej. Co do jakichś zamienników się nie wypowiem. Najlepiej przetestuj w sklepie i wybierz te które ci najbardziej pasuje.


    Wydrapne iPhonem na lakierze

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tofik21
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Warszawa / Zawiercie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 167KM :)
    Postów
    317

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o dołożenie tweeterów to sprawdzić sobie czy masz instalacje do nich, ja dokładałem i wszystko było (żółte wtyczki). Z przodu jest prosto bo łatwo zdjąć ten plastik z klamką ale z tyłu to albo go wyrwiesz z boczku albo demontaż całości :/ ten plastik jest zgrzany w kilku miejscach (ja rwałem i nic nie widać i wszystko się ładnie teraz trzyma) mnie moją pracę utrudnili Włosi bo jedna z tylnych wtyczek schowali w dole słupka i sporo się jej naszukalem :/ przy okazji wyrywając mocowanie tapicerki (musiałem kleić) a co do zmiany na inne radio to może warto rozważyć montaż cyfrowej zmieniarki ? (250 parę plnów)
    A autko zostaje w oryginale
    Ja po wielu przemyśleniach odpuściłem sobie zmiany na coś innego bo potrzeba by sporo kasy na sensowne radio a druga sprawa to montaż radia 1din psuło mi spójności wnętrza [emoji2]
    my car gives me more energy than redbull



    Było:
    Daewoo Nexia 1.5
    Ford Focus mk2 - 1.6 TDCI

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Viper
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Była 159, jest GT.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Które dokładnie to magneti marelli?

    Co do tweeterow to z tyłu na pewno mam instalacje, bo już odpialem, a raczej urwalem parę tych bolców..

    Czy taka zmieniarka dała by radę?
    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6242206186

    I to wystarczy podpiąć jeden kabel do radia i wszystko będzie chodzić? No i jak z dźwiękiem, nie pogorszy się?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    163

    Domyślnie Radio, audio bose..

    Z Magneti to 2din z kolorową navi i telefonem (Jednak funkcja navi jest całkowicie zbędna bo nie ma nowych map).

    Co do zmieniarki cyfrowej to jakość nie będzie ani lepsza ani gorsza. I tak, w przypadku tej zmieniarki to tylko wpinasz w radio i wsio.

    Żeby sprawdzić jak będzie banglać przed zakupem wystarczy wpiąć się w niebieską kostkę piny 18,19,20 i podłączyć kabel mini-jack i podpiąć pod telefon czy jakiegoś mp3 playera (koszt kabla około 6zl)

    Z tym że jest jedno "ale" - twoje radio musi mieć tryb zmieniarki - metod na sprawdzenie jest kilka. Czasem wystarczyć połączyć ze sobą piny data+ i data- (piny 13 i 14) . W innym przypadku musisz zakupić zmieniarkę cyfrową.
    Ja póki co mam kabel mini-jack i podłączam iPoda. Jakość jest jak najbardziej zadowalająca.

    Co kto woli, co komu wygodniejsze.

    Schemat niebieskiej kostki

    Wydrapne iPhonem na lakierze
    Ostatnio edytowane przez nightexx ; 07-09-2016 o 13:49

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    z przodu masz tweetery skierowane mniej więcej na łydki
    są zamontowane współosiowo z głośnikami midbasowymi, wystarczy je odkręcić od większych głośników
    i przenieść na górę w miejsce zaślepek pod siateczkami z napisem Bose
    dołączanie dodatkowych z przodu (bez odłączenia tych na łydki) nie jest najlepszym pomysłem

    co do sensu zmian wolę się nie rozpisywać, w dużym skrócie dla mnie wszystko jest nie do przyjęcia
    no ok, siateczki bose zostały

    wolę popsutą spójność wnętrza i dźwięk zamiast hałasu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	70.2 KB
ID:	209788Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aa.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	43.5 KB
ID:	209789Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	70.9 KB
ID:	209790
    ...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Viper
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Była 159, jest GT.
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał opozycjonista Zobacz post
    z przodu masz tweetery skierowane mniej więcej na łydki
    są zamontowane współosiowo z głośnikami midbasowymi, wystarczy je odkręcić od większych głośników
    i przenieść na górę w miejsce zaślepek pod siateczkami z napisem Bose
    dołączanie dodatkowych z przodu (bez odłączenia tych na łydki) nie jest najlepszym pomysłem

    co do sensu zmian wolę się nie rozpisywać, w dużym skrócie dla mnie wszystko jest nie do przyjęcia
    no ok, siateczki bose zostały

    wolę popsutą spójność wnętrza i dźwięk zamiast hałasu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	70.2 KB
ID:	209788Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aa.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	43.5 KB
ID:	209789Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aaa.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	70.9 KB
ID:	209790
    Opozycjonista, to co Ty polecasz zrobić, żeby to fajnie zagrało? Do przodu nie dokładać dodatkowych tweeterow tylko przenieść te z dołu. Z tyłu dołożyć tweetery?
    Co z glonisnikami niskotonowymi, zostawić jakie są? I zmienić radio? Jak Twoje gra i co to dokładnie jest? Działa Ci sterowanie z kierownicy?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar opozycjonista
    Dołączył
    12 2015
    Auto
    Kotek XE
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    z przodu przenieść lub dołożyć po odłączeniu tych na dole
    z tyłu dołożyć

    moje radio to oldschoolowy top model Clariona, bez końcówek mocy (wymaga wzmacniaczy), sterowanie nie działa, nie ma mp3 i takie tam
    raczej trudne do zdobycia, mam je od 15 lat, cena w 2001 roku ze zmieniarką 6kzł

    Bose nie ma prawa zagrać fajnie, fizyka to uniemożliwia - chociaż to "nie ma prawa" to subiektywne
    ...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Viper
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Małopolska
    Auto
    Była 159, jest GT.
    Postów
    75

    Domyślnie

    A jeszcze jedno, widzę że wycofali z produkcji tweetery hertz dt 16, to co w zamian tego można by wsadzić?

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Działdowo / Olsztyn
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD
    Postów
    178

    Domyślnie

    Viper, jak sie dowiesz to wołaj, bo ja tez pytałem wiele razy ale nie mam odpowiedzi. Aktualnie mam zamontowane radio 2dinowe, mogę Ci pokazać fote jak to wyglada - sam zdecydujesz.

Podobne wątki

  1. System audio Bose
    Utworzone przez boss_do w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2013, 21:10
  2. Zmiana fabrycznego audio na Bose
    Utworzone przez per2u w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 16:52
  3. [147] Bose Audio
    Utworzone przez Requims w dziale 147
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 12-02-2011, 01:04
  4. Audio bose
    Utworzone przez cinek911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2011, 18:26
  5. [156]Audio Bose
    Utworzone przez Bari w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory