Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: cos przydatnego o AR GT

  1. #1
    bohenGT
    Gość

    Domyślnie cos przydatnego o AR GT

    witam chce rozpocząć temat bo go mało
    przykładam sie do kupna AR GT 1,9 JTD chce wiedziec o tym aucie wszystko albo jak najwiecej warto nie warto co sie psuje a co kochamy w niej. pomóżcie mi bo to bedzie pierwsza alfa w rodzinie i musze zaczrpnąć języka. jak szukac auta przez kogo i gdzie by dobrze kupić
    Ostatnio edytowane przez fiergloo ; 19-11-2009 o 21:45

  2. #2
    wieslaw322
    Gość

    Domyślnie

    Będziesz miał duży problem z kupnem dobrej alfy GT.Ja swojej szukałem pół roku i w końcu kupiłem salonową bezwypadkową kupioną w Polsce.Oglądałem z naście tych alf i objechałem prawie całą Polskę. Jak cena jest za niska to ani nie oglądaj, bo to są takie mielonki że aż strach tym jechać.Za GT w dobrym stanie licz na kwotę z 2005 r powyżej 40 tys zł.Nie kupuj od żałosnych handlarzy, bo zawsze naciągają.Szukaj właściciela co dłuższy czas nią używał, bo masz gwarancję że o nią dbał , ale jak sprowadzona to nie np roczna, bo kto sprzedaje roczny samochód oraz z małym przebiegiem bo to świadczy ze była dwa lata klepana w garażu handlarza.Nie znam osoby która byłaby zadowolona po kupnie samochodu od handlarzy.Oni tylko sprzedadzą swoje wraki ludziom naiwnym i jak chcesz się cieszyć zakupem to szukaj tylko właściciela takiej alfy nawet płacąc więcej.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar Matka
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Żuławy
    Auto
    Lancia Delta Momo 1,9 D 190 KM
    Postów
    192

    Domyślnie

    co kochamy? całokształt, czyli wygląd, trzymanie się drogi, i tak dalej;
    wiadomo - jako posiadacz GT jestem skrajnie nieobiektywny, ale to właśnie dlatego warto ją mieć;
    niby ciasna, twarda, nie najlepsza widoczność do tyłu - ale jak wsiądziesz, to nie zwracasz na to uwagi;
    a te spojrzenia innych osób - bezcenne...
    była Alfa GT Q2 1,9 JTD 170 KM
    nigdy nie miałem niemieckiego samochodu - i nie żałuję...

  4. #4
    Lesiu
    Gość

    Domyślnie ;)

    Na starcie oczywiscie zobacz w jakim stanie jest zawiecha. Nie przejmuj sie jezeli bedzie cos do zrobienia. Bo wymiana gornych lub/i dolnych wachaczy to standard, zalezy jak mocno byla ekspoatowana. Podepnij ja pod komputer sprawdz czy nie ma bledow. O takich podstawach jak sprawdzenie wyciekow nie bede przypominal. Warto zobaczyc w jakim stanie jest sprzeglo i skrzynia biegow.
    Ja w mojej na starcie sie nadzialem wlasnie na wymiane
    -Skrzyni
    -Sprzegla
    -Zaworu EGR (nie chcialem zaslepiac wolalem zainwestowac w nowy)
    1,9 JTDM to swietny silnik bardzo dobrze sie zbiera z tego co wiem bardzo dobrze reaguje na chipowanie
    spalanie:
    trasa okolo 100km/h -> pokazuje 4,5l (Jak sie okazuje moj komputer zaniza AZ 20%) czyli cos kolo 5,5
    W miescie na krotkich trasach 8,5L juz po dodaniu przklamania
    Sprawdz czy drzwi lekko nie opadly i nie rysuja gory progu czy nie pojawila sie na nic lekka rdza.
    Widocznosc z tylu mala ale da sie przyzwczaic, dobrze jak bys trafil wersje z czujnikami na tyl.
    Cudowna linia, im wieksze laczki tym lepiej u mnie 17 cali super sie prezentuje
    Ludzie od razu wpuszczaja z podporzadkowanej
    Dzieciaki sie obracaja
    Cudowne auto ktore sie poprostu kocha nawet jezeli maja "kaprysy" )

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    ...ktoś kiedyś powiedział "alfy kupuje się sercem nie rozumem"
    Co do Twoich pytań. Zainwestuj 10-20zł na tester grubości lakieru, może to i pierdoła ale warto wiedzieć czy kupowany samochód był malowany/szpachlowany. Zwróć uwagę na szczeliny drzwi, uszczelki, lampy itp. Często "dokładność lakierników" widać gołym okiem tj nierówna powierzchnia, załamania odbicia obrazu na lakierze. Jeśli coś takiego rzuci Ci się w oczy niech Cie ręka Boska broni od kupna
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Yerzo
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    -
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 150KM Distinctive
    Postów
    173

    Domyślnie

    Zrób sobie dobre rozeznanie na rynku w sprawie modelu GT. Niestety na naszym rodzinym alledrogo jest straaaasznie duża rozbierzność cenowa co może świadczyć o stanie niektórych GT.
    Ja za swoją z 04' roku zapłaciłem więcej niż cena rynkowa ale mam pewne auto, które nie sprawia mi problemów. Jestem mega zadowolony.

    Tak jak koledzy mówią - zainwestuj w miernik grubości lakieru, nie oszczędzaj na wizytach w stacjach ASO lub stacjach obsługi w czasie oglądania auta. Dużo rzeczy wychodzi na tach przeglądach.

    Jeśli przesiadasz się z jakiegoś większego auta na auto sportowe to musisz siąść w GT i zastanowić się czy to jest to czego oczekujesz. Niestety widoczność jest ograniczona, mi chwilowo trudno było odnaleźć się w fotelu GT ale po zrobieniu 200km nie chciałem wysiadać z niego. Ja przy wzroście 177cm miałem mały kłopot - po ustawieniu sobie odległości fotela od kierownicy nie mogłem wciskać do końca sprzęgła a lewarek skrzyni biegów był znowu za blisko - ale trochę korekty i czuję, że z tego auta nie chce się aż wysiadać

    Co do wykonania wnętrza - spodziewałem się, że w aucie za kilkadziesiąt tyś zł będzie cisza i spokój - ale to niejstety jest Alfa, która jest związana z Fiatem i coraz potrafi jakiś plastik zapiszczeć, gdzieś tam zaskrzypieć - ale nie zwracam na to uwagi bo pokochałem to auto za wygląd i osiągi.

    Plus jest taki, że każdy za autem obraca głowę a na trasie kierowcy czują respekt przed GT

    Wybór silnika zależy od Ciebie - 1.9 JTD pasuje idelanie do tego auta. Mało pali, jeździ jak zły, w trasie idealnie się wyprzedza... jedynie może klekot spod maski nie pasuje do sportowej sylwetki ale w dzisiejszych czasach diesel pod maską nawet sportowego auta to nic złego

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Też powoli przymierzam się do Alfy GT i mam jedno, dość istotne dla mnie, pytanie:

    - czy reflektory halogenowe świecą w miarę sensownie? czy lepiej zawęzić poszukiwania do aut z reflektorami ksenonowymi?

    Obecnie jeżdżę głównie Xsarą 2 i tutaj reflektory halogenowe sprawują się wyśmienicie, w przeciwieństwie do Xsary 1, w której nie dało się jeździć nocą (podobnie zresztą jak w Imprezie, która ma po prostu stare reflektory). A jak to wygląda w Alfie GT?
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 20-11-2009 o 20:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory