Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910
Pokaż wyniki od 91 do 95 z 95

Temat: Progi, reparaturki. Gdzie kupić ?

  1. #91
    Użytkownik Świeżak Avatar kitenation
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1.9 JTD Q2
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał pafka Zobacz post
    Mój blacharz stwierdził, że te progi są z fajnej, całkiem grubej blachy.
    U mnie rok wytrzymały bez żadnego problemu, nic niepokojącego nie było widać - do ostatniej wizyty u mechanika...
    Macie jakieś patenty żeby chronić te nasze progi przed złym podnoszeniem? Ja już nie mam siły, prośby by szczególnie uważali na to jak podnoszą auto nic nie dają.
    Ja mam patent taki (i dotyczy to progów, lamp, felg, wszystkiego) w momencie zdawania auta zrobic zdjęcia... to co mechanik zniszczy w trakcie swoich prac, sorry ale musi ponieść koszt naprawy i tyle. Tylko do tego potrzebna jest dokumentacja bo inaczej usłyszysz "panie tak już było jak pan zostawiał".

  2. #92
    Użytkownik Świeżak Avatar bastek00
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    GT 1.9 JTD podobno ma 150 KM
    Postów
    74

    Domyślnie

    Dzwoniłem i są na bieżąco, blacha grubości 0,8 mm.

    Za to mam problem ze znalezieniem blacharza u siebie w okolicy, bo albo cena kosmos, albo nie robił tego auta, albo chce od razu z malowaniem. O terminach nie wspomnę. Ktoś ma kogoś w okolicy Chorzów, Mikołów, Ruda Śląska, Katowice sprawdzonego i nie drogiego? Same spawanie mnie interesuje, lakiernika mam w rodzinie.

    Wstawiłem zlecenie na oferię, zobaczę czy ktoś się odezwie.

  3. #93
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał kitenation Zobacz post
    Ja mam patent taki (i dotyczy to progów, lamp, felg, wszystkiego) w momencie zdawania auta zrobic zdjęcia... to co mechanik zniszczy w trakcie swoich prac, sorry ale musi ponieść koszt naprawy i tyle. Tylko do tego potrzebna jest dokumentacja bo inaczej usłyszysz "panie tak już było jak pan zostawiał".
    Teraz też będę zawsze robił zdjęcia, chociaż właściciel serwisu wziął koszty naprawy na siebie.
    Chciałbym jednak uniknąć takich sytuacji w przyszłości, bo nie uśmiecha mi się co chwilę odstawiać auta do blacharza na 2-4 tygodnie. Myślałem albo żeby blacharz dospawał coś do podłużnic, żeby wystawały a nie tak jak jest teraz, albo jeszcze przyszło mi do głowy że jak oddaję auto do mechanika to do podłużnic jakoś mocuję specjalnie wyrzeźbione jakieś klocki drewniane, żeby oni już nic swojego nie musieli podkładać.
    Może dziwne te moje pomysły, ale już nie mam sił do tych mechaników...

  4. #94
    Użytkownik Świeżak Avatar bastek00
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    GT 1.9 JTD podobno ma 150 KM
    Postów
    74

    Domyślnie

    Pafka pamiętasz ile kosztowała Cię robocizna progów w sensie samej blacharki? Widziałem też Twoje zdjęcia reperaturek i masz tam długie oraz krótsze odcinki. Do czego te drugie właśnie?

  5. #95
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał bastek00 Zobacz post
    Pafka pamiętasz ile kosztowała Cię robocizna progów w sensie samej blacharki? Widziałem też Twoje zdjęcia reperaturek i masz tam długie oraz krótsze odcinki. Do czego te drugie właśnie?
    Robocizny niestety nie jestem w stanie podać bo robiłem całe auto - nie tylko progi. Ale samo malowanie to ok 800 za dwa progi, więc z wstawianiem to myślę tak gdzieś 1000-1200.
    Wstawiałem po jednym długim progu, tak jak są sprzedawane. Być może piszesz o tym co odciął blacharz ze starego progu, bo na jednym zdjęciu faktycznie widać element długi i krótki.

Podobne wątki

  1. [159] Rozrząd jakiej firmy kupić? Gdzie kupić taniej? Czy 2.4 JTDm ma wariator?
    Utworzone przez olekkus w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 14:21
  2. [159] Linka wybierania biegów się urwała - nie idzie kupić w ASO FAP - gdzie to kupić
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 11:51
  3. [159] Pada mi skrzynia w JTDm 150 KM. Jaką skrzynie mam kupić? Gdzie kupić?
    Utworzone przez AndrzejJ w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 07:47
  4. Progi -gdzie kupić
    Utworzone przez maly_swd w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 21:48
  5. [Giulietta] Reparaturki tylnych nadkoli
    Utworzone przez WlodekzPoznania w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2008, 00:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory